Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyire kiakadva...

Miért van ennyire kiakadva mindenki ebben az országban a munkaszüneti napokon?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__egyeb-kerdesek__1158..


Egy újabb kérdés, aminél a kérdező azon sír, hogy miért munkaszüneti nap a nagypéntek, a pünkösd stb. Erre egy másik válaszoló is sírdogálni kezd, hogy őt idegesítően váratlanul éri.


Könyörgöm: miért baj, akár vallásosnak, akár nem vallásosnak, ha valami munkaszüneti nap? Miért nem örül, hogy nem kell dolgozni? Pünkösdkor, ha minden vallás távol áll tőle, igazán foghatná a kis kerti bútorait és élvezhetné a szép, jó időt. Másrészt szinte mindenhol munkaszüneti napok ezek. Nyugati országokban is, keleti országokban is, sőt, még olyan országokban is, ahol a népességnek, csak egy része keresztény, mert több vallás is van az országban (pl.: Kelet-Ázsia, egyes arab országok, illetve Izraelben is egyes munkahelyek kiadják a keresztény dolgozóiknak).


Miért kell sírni? Miért nem lehet élvezni, hogy néhány nappal az évben többször ki lehet szakadni a mókuskerékből? A vallásosak otthon ünnepelhetnek a családjukkal, a hagyományőrzők szintén, azok, akiktől pedig az egész távol áll pihenhetnek és aludhatnak egy jó nagyot. Azon pedig mindig csodálkozom, hogy mindenkinek pont a munkaszüneti napokon támad kedve ügyet intézni, bevásárolni stb., annak ellenére, hogy előre lehet tudni, hogy mikor lesz. De ha valaki lusta naptárat venni, az is hallhatja folyton a rádióban, TV-ben, sőt az interneten is.



2022. febr. 5. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Felőlem legyen akárhány munkaszüneti nap, de legyen minden nyitva! 😊 Amúgy viccen kívül én eltörölném mindet.
2022. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1.

Persze, te, saját magad, azért a legkisebb ünnepeket is a családoddal akarod tölteni. :-)

2022. febr. 5. 18:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Engem a ledolgozás zavar.
2022. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
2! Avagy kérdező! Nincs családom, és olyan munkakörben dolgozom, ahol alapból nem ismerjük azt, hogy hétvége meg ünnepnap, és rohadtul nem értem, hogy ha sok százezeren -sőt millióan tudunk így élni- a többség miért ne tudna! Én csak azt tudom, hogy mikor el tudnék menni valahova, akkor nem tudok, mert ünnep van. Számomra az "ünnep" annyit jelent, hogy ha dolgozm több a pénz, de ennyi, ahhoz nem kéne ünnepnapnak hívni, egyszerűen emeljék meg a fizetésünket és kész. Utoljára még egyetemen tudtam örülni az ünnepnapoknak, mert nem volt tanítás, azóta csak gondot jelentenek.
2022. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4.

Értem. Szóval, "ha elhervad a rózsám, a szomszédé is hervadjon el, ha ellopják a termésem, a szomszédét is lopják el".


Tudod nem mindenki van megkeseredve, van akinek van családja, van aki fontosnak tartja a hagyományokat, van aki vallásos és van aki csak egyszerűen szeretne egy kicsit azokkal és azzal foglalkozni, akivel és amivel Ő akar.


Ezek az ünnepek, fontosak a nemzet és a nép hagyományában, kultúrájában, ezenkívül nagyon fontos a családi időtöltés, valamint Magyarországon az emberek többsége vagy nem vallásos hívő vagy vallásos hívő, akiknek a szent napokon kötelező az ünneplés. Sokan egyszerűen ki akarnak kapcsolódni. Ki vagy te, hogy ezt megtagadd tőlük? Akinek erre nincs szüksége, az nyilván olyan területen fog dolgozni, amilyenen nincsenek szüneti napok.

2022. febr. 6. 13:19
 6/16 anonim ***** válasza:

5! Ki vagyok én? Momentán kis túlzással az egyetlen, aki a kérdésedre érdemi választ írt és meg is indokolta, hogy ő miért van "kiakadva" a munkaszüneti napokra. Szóval inkább köszönd meg, jó?


Mellesleg vicces ez a "szent napon kötelelző az ünneplés" ,vagy nem kötelező, erről tudsz? Mert képzeld nálunk is dolgozik mélyen hívő munkatárs, -nem is egy- és még eddig egyikük sem problémázott, ha pünköskor vagy Húsvétkor kellet dolgoznia jönnie. Valójában te is tudod jól, hogy ez huszadrangú szempont pályaválasztáskor.

2022. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy foglaljuk össze kiknek kell dolgozniuk "mindig", tehát akiknél nem játszik az ünnepnap: közlekedési ágazatban, szállítmányozásban, honvédelemben, rendvédelemben, egészségügyben, közüzemi szolgáltatóknál, energiaszektorban, katasztrófavédelemben dolgozóknál, három műszakos munkarendben dolgozó üzemek munkavállalóinál és még biztos van pár szektor, amit kihagytam van állandó munkavégzés, tehát lényegében véve az emberek -már a dolgozók- jó ha fele veszi észre az ünnepnapokat tényleg.
2022. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6.

Akkor bűnt követett el. Egy kereszténynek tilos dolgozni vasárnap, illetve a vallási ünnepeket. De ez nem újdonság, az összes vallásnál erkölcsi szabály.

2022. febr. 6. 20:54
 9/16 A kérdező kommentje:

#7.

"honvédelemben"


Speciel a családomban vannak olyanok, akik fizikusok/matematikusok és a honvédelemnél dolgoznak. Rengeteg munkaszüneti napjuk van és akkor veszik ki, olyan felosztásban, ahogy csak akarják. A hagyományos ünnepeken senki nem dolgozik náluk.


Az általad felsorolt ágazatok pedig csak töredékei az összesnek. Ezenkívül több helyen ugyanaz van, ami a honvédelem nagy részénél. Magyarul akkor veszi ki, amikor akarják.

2022. febr. 6. 20:58
 10/16 anonim ***** válasza:

Túlzásokba esett a világ - az "ünnepeket" illetően! Elég csak megnézni azt, hogy milyen "jogcímeken" tartják az egymásba érő tanítási szüneteket az oktatási intézményekben - és az egyszerű hétköznapi életben is az a nívó, hogy már a "rongyba tekert lóbránernek" is van "világnapja"!

A valóság pedig nagyon is átlátható: az emberek a 100 napos ünnepekre készülődve és az ünneplés alkalmával vásároljanak, ész nélkül költekezzenek, - még nyomokban sem a klasszikusan értelmezhető pihenésről szólnak ezek a baromságok!

Röhej!

2022. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!