Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 11/100 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy úgy egyeztek meg, de ha annyira nem tetszett anyámnak szólhatott volna, és lett is volna lehetősége változtatni, de mégsem változtatott.


A haszonélvező a házon meg nagyapám, szóval ha ő nem akarja, akkor nem lesz kidobva senki sem a házból.

máj. 5. 10:20
 12/100 A kérdező kommentje:
9-es! Nem érezteti vele senki, hogy semmi amit csinál! Akkor van neki ilyen szólva, amikor hisztizik.
máj. 5. 10:22
 13/100 anonim ***** válasza:
52%
Imádom, amikor a sok lusta dögöt még tutujgatni is kell, mert hetente betesz 1 mosást, hetente 2x összekotyvaszt valamit meg 2x felporszívóz 60 nm-t. Mellé még ordibál is. Vicc az egész. Ebben az országban azért kicsit túlértékelik az ilyen nők semmittevését.Vagy aki itt támogatja az asszonykát, maga is csak egy hasonlóan lusta dög?
máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
32%
na, gondoltam, hogy van itt belőletek bőven...
máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj de ez fullra nem jogos. Én nem dolgozok, gyereket nevekek, a párom segít mosni, takarítani, a főzést megoldom én, mert ő nem tud. Egyébként én segítenék anyámnak a helyedben, hány évesek vagytok a hugoddal, nyilván 18+ ha mindketten dolgoztok. Anyukádnak se lehet egyszerű mindenkire mosni főzni takarítani.Költözzetek el aztán megtudjátok hogy a munka mellett ott van a háztartás meg ha lesz gyerek az is.De hát honnan is tudnád ezt.. Biztos vagyok benne ha elis menne dolgozni akkor is neki kellene csinálnia mindent..
máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
70%

Te sem gondolod komolyan hogy 4 emberre elég heti egyszer mosni?

3 napig jártok ugyanabban vagy mi???

Nálunk 2 felnőtt 2 gyerek napi minimum egy de inkább 2 mosás. És ebben nincsenek benne a törölközők és ágyneműk...

3-4 naponta főz? 4. napi kaja az konkrétan már ehetetlen de ha két nap alatt nem fogy el akkor már a kutya eszi meg inkább...

Szóval akkor gondold újra a sztorit

máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
67%

Na kkor 14: 46 éves vagyok, vezetem a saját vállalkozásom, családom van, ellátom a háztartást és most kezdtem új egyetemi szakot, ahol tisztességesen tanulok is.

Ennek ellenére se neked, se a kérdezőnek nem adok igazat.

Undorító lenézni valakit azért, mert a háztartás amunkája. És igen, megértem az anyát, hogy kiakad, akkor is, ha "csak ennyi" a feladata. MErt tisztán látszik a kérdésből, hogy semennyire nem tisztelik. Márpedig akit ennyire nullának tartanak, annak pont lesz.arja a család a munkáját is. De nyilván nem fogja leírni a kérdező, hogy simán összejárkálják a frissen mosott padlót, hogy simán zabálnak bárhol, mert van egy cseléd, akinek az a dolga, hogy összepakoljon utánuk.

máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
73%
Valahogy én se hiszem el a sztorit hogy heti 1x mos. Négytagu családból származom anyám mosott heti 3x. Most 3 tagu a kis családom és heti 3x mosok szintén. 3-4naponta főz? Ha én megfőzök egy kg tesztát meg egy kg pörköltet egy nagy fazék levessel az max 2 napig tart joindulatúan. Ti négyen vagytok 4 felnőtt, nekem egy 1 éves gyerekem van aki nem eszik annyit mint ti. Pofátlanság elvárni hogy mosson főzzön takarítson a nagykorú pulyái után..Pofám nem lenne anyámról így beszélni..
máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 A kérdező kommentje:

Hát ha nálatok naponta kell mosni, akkor eszitek a ruhákat.


"ha két nap alatt nem fogy el akkor már a kutya eszi meg inkább..."

Finnyáséknál talán így van, de nálunk nem....



"Költözzetek el aztán megtudjátok hogy a munka mellett ott van a háztartás meg ha lesz gyerek az is"


Csak anyámnak ezt nem munka mellett kell csinálnia és nincs már neki nincsen folyamatos felügyeletet igénylő gyereke sem.

máj. 5. 10:33
 20/100 anonim ***** válasza:
91%
na akkor 17: 13 és 14 is én vagyok. Nő, 55 éves, mindig is saját cégem volt, mellette háztartást vezetek, mellesleg 3 gyereket neveltem fel. Akiket mai napig ÖRÖMMEL ellátok, ha hazalátogatnak, hosszabb-rövidebb időre. NEM nézem le a htb-ket, részben magam is az vagyok. A lusta, rinyáló nőket nézem le.
máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!