Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 21/100 A kérdező kommentje:

17-es!


Látom neked sem akar eljutni az agyadig, hogy nem a munkáját nézzük le, hanem a hiszti miatt vagyunk kiakadva.

És nem, nem eszünk csak a konyhában és papucsban járkálunk a házban is, és a mosott ruhát is magunknak pakoljuk el.

máj. 5. 10:36
 22/100 anonim ***** válasza:
59%
Neki az a munkája, azért fizeti a férje, 18-as meg a többiek! Akkor ne nyafogjon. A férjének elmegy valaki segíteni a munkahelyén, mert túl van terhelve? A háztartás nem igényel többet, mint napi 8 óra munka, de még annyit se. A mosás például az konkrétan nem munka, mert betenni 3 perc, kiszedni meg 10. Választhatná a munkahelyet is kevesebb házimunkával, de nem akarja.
máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
75%
De miért nem költöztök el? Nem érzed roppant kellemetlennek, hogy dolgozó emberként anyu takarít utánad meg főz rád? Lehet neki is ez a baja, hogy a felnőtt gyerekei nem képesek ellátni magukat.
máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
49%
23- gondolkozz!! ha mindegyik elköltözik, anyuci egyedül hal éhen egymagában. 0 ft bevétellel, mert ő nem tud korán felkelni, hogyy dolgozni menjen.. Normális az , aki ezt a nőt védi???
máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 A kérdező kommentje:
Mert albérletben nem tudnék egy vasat sem félretenni és sosem lenne annyim, hogy tudjak felvenni kölcsönt saját házra.
máj. 5. 10:41
 26/100 A kérdező kommentje:
Köszönjétek a kormánynak, hogy elintézték, hogy egy nem putriban lévő 30nm2-es albérlet ott kezdődik, hogy 90k.
máj. 5. 10:42
 27/100 A kérdező kommentje:
És ez egy vidéki város, nem egy Győr vagy Bp.
máj. 5. 10:43
 28/100 anonim ***** válasza:
73%
#24 Az apjával egyeztek meg gondolom, hogy háztartásbeli lesz, nem a gyerekeivel. Nem védem az anyukát, mert nem ismerem a körülményeket, nekem csak az a fura, hogy felnőtt ember nem érti miért "hisztizik" az anyja, hogy ki kell szolgálnia őket.
máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
26- ez azért nem ilyen egyszerű. Nyugat eu-hoz igazítva növekedtek az ingatlan árak (ha nem így lett volna, akkor mindent felvásároltak volna a külföldiek az országban.Már 13 éve volt olyan nagy bérház a belvárosban, ahol kizárólag kínaiak voltak a lakástulajok.Nekik olcsó volt, meg is vettek mindent.)Az a baj, hogy a bérek nem nőttek úgy, mint nyugaton.
máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
17%

"Valahogy én se hiszem el a sztorit hogy heti 1x mos."


Nos, én is heti egyszer mosok, mi öten vagyunk. Mondjuk nálam az egyszeri mosás azt jelenti, hétfőn mosok csak, akkor egész nap.

máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!