Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
45%
90- a munkahelyeden melyik főnök nem sz@rja le, ha kiégett és fáradt vagy? Kit érdekel? Dolgozol, ezért fizetnek. A htb-re is ez vonatkozik. Dolgozik, etért kitartják.És ahogy a munkahelyeden nem patáliázol, lehetőleg ezt otthon se tegye senki, csak azért mert az otthon a munkahelye.
máj. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
24%
Aki szolgalelkű, az biztos ilyen. Akkor örülj neki, hogy téged is lábtörlőnek néznek. Ha te ezt élvezed! De másnak talán hadd ne kelljen...
máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi önélzetes kis latol van itt. Cseléd, az hát 🤣 inkább kitartott idegbeteg nő.

Lehet jobban meg lenne becsulve a munkája ha nem úgy adná elő mint akinek meg kellett eroszakolnia magát ehhez.


Igencsak elkerulte a figyelmeteket az hogy nyitott a lehetőség a nő előtt hogy elmenjen dolgozni és akkor nem harulna rá ennyi otthoni dolog. De ez sem tetszik neki.

Na most nyilván a kérdező és a testvére hazaadjak a fizetésük egy részét, apuka szintén szóval anyuka feje felett fedél van, kap enni, inni, áramot, vizet, ruhát pusztán azért mert megcsinalja az otthoni munkát.

Ha még ezt is kivennek a kezéből akkor miért is kellene őt eltartani? Amióta világ a világ az van hogy valamit valamiért.


A háztartási munkát meg tulertekelik. Ma már nem az van hogy hordod be a fát a kalyhaba meg a sparhetba hogy meleg legyen és tudjál főzni, meg kézzel mosol vagy át kell pakolni a centrifugaba aztán kiteregetni.

Ma van robotporszivo, mosógép, szaritogep, mosogatógép, gáz fűtés, elektromos tűzhely.

Én heti egyszer mosok 2 felnőtt emberre. 2 adagot, egy fehéret és egy szineset. És igen, van egy hétre elegendő ruhank. Szóval az is kicsit fordítva ül a lovon aki szerint 4 emberre heti háromszor kell mosni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak kérdező, anyad valószínűleg kezd beleőrülni az otthoni létbe még ha maga sem veszi észre. Ezeknek az embereknek eléggé beszűkül az életterük mert csak a boltba mozdulnak ki, alig találkoznak emberekkel stb. Valószínűleg depressziós, erre utal a sok alvás is.

máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
50%

"Igencsak elkerulte a figyelmeteket az hogy nyitott a lehetőség a nő előtt hogy elmenjen dolgozni és akkor nem harulna rá ennyi otthoni dolog. De ez sem tetszik neki."


Az meg a te figyelmedet kerülte el, hogy x évvel ezelőtt a férjével egyutt ketten döntöttek úgy, hogy ő nem fog dolgozni. KETTEJÜK döntése volt. Nem tudom mennyi ideje nem dolgozik és azt sem, hány éves. Mivel a kérdező és a húga is dolgozik, nyilván ők nagykoruak, tehát a hugi minimum 18, a kérdező kb 20. Anyuka ezek alapján minimum 40, de inkább 50-nek saccolom. Tippre 20 éve nem dolgozik. Mondj valami oylan munkát, amire felvesznek egy 50 éves nőt, napra kepes munkatapasztalat nelkul.

máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
34%

#94 de azóta a férj már küldte dolgozni, írta a kérdező. Most már pusztán a nő döntése hogy nem megy.

Amúgy ezer helyre. Munkaero hiány van. Lehet hogy cégvezetőnek nem fogják felvenni, de a kisboltban, multiknal, gyárakban, viragosnal takaritasra stb ezer helyen várnák.

máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
84%

"de azóta a férj már küldte dolgozni, írta a kérdező"


Valoban: "apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. "


Így beszél a szerető férj a feleségével. Még mindig nem tudjuk, mi volt anno a megállapodás. Ha az, hogy többet nem dolgozik, apuka egy aljadék.


"Amúgy ezer helyre. Munkaero hiány van."


Hol? Ahol a kérdező él? Ismeretlen helyen él. Lehet egy kis falu, ahol nincs munkalehetoseg. Nem tudom hány éves vagy, én 50. Saccra a kérdező anyjával azonos korú. 50 évesen en jelentkezhetek bárhova, a huszonéves lesz mindenütt előnyben reszesitve. Anno vendeglatasban dolgoztam, már 30 évesen se vettek fel sehova, ha volt fiatalabb jelentkező, mert már akkor öregnek számítottam

máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
51%

Ha az volt a megállapodás hogy többet nem dolgozik akkor nem kell rinyalni hanem csinálja a ház körüli munkát amiért cserébe el van tartva.

Nekem is eldurrana az agyam ha évek óta 2 embert tartanék el a fizetesembol amiért megdolgozok és akkor még a főzés is derrogal neki pedig az én penzembol, munkambol futja arra az ételre.


Vagy szerinted az lenne a normális ha apuka meg a 2 felnőtt gürizik, hazaadjak a pénzt aztán otthon parizsis zsemle meg koszos lakás várja őket mert anyuka egész nap aludt meg hevereszett? Eszem megall. Ez a jó dolgaba tipikus esete.


Egyébként meg kis faluk környékén is lehet munkát találni. Ebben a családban is talált 3 ember is. Én is faluból származom. A helyi coopban és kerteszetben mindig van felvétel, nulla vegzettseggel válogatás nélkül bárkit felvesznek mert örülnek ha megy valaki dolgozni.

máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
74%

#93, Igencsak elkerulte a figyelmeteket az hogy nyitott a lehetőség a nő előtt hogy elmenjen dolgozni és akkor nem harulna rá ennyi otthoni dolog.


Szerinted - 20 év után - az elkényelmesedett család (nem kellett nekik eddig se mosni/főzni/takarítani) majd megtáltosodik? Nem valószínű. Max. sorozatos botrányok után duzzogva-puffogva csinálgatnak valamit.


"Na most nyilván a kérdező és a testvére hazaadjak a fizetésük egy részét"


Talán igen, talán nem. De nem az anyának a "házimunka-bérét" fizetik meg, hanem a rájuk eső rezsit és ételt.

Ő a férjének a pénzéből él. Aki férjnek semmi más dolga nincs, mint dolgozni. Hiszen minden teher alól mentesíti őt a felesége. Ideje lenne ezt megbecsülni és megköszönni.

máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
53%

De nem tehermentesíti, mert csak ímmel-ámmal csinálja, selejtesen, másrészt jól meg van fizetve. A 3 dolgozó családtagnak talán hálás az anya? Dehogy!

96-ös, nem szereti a férj. Egy ilyen nőn mit szeressen? El lehet válni, na megnézném, mit kezd ez a lusta, életképtelen nő magával. A pasi a két gyerekkel viszont vígan fizet magának háztartási alkalmazottat. Nem kell napi 8 órában, 5 óra alatt megold mindent.

máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
41%

"Szerinted - 20 év után - az elkényelmesedett család (nem kellett nekik eddig se mosni/főzni/takarítani) majd megtáltosodik? Nem valószínű. Max. sorozatos botrányok után duzzogva-puffogva csinálgatnak valamit"


Abszolút nem releváns mert ez csak a te feltetelezesed.


"Talán igen, talán nem. De nem az anyának a "házimunka-bérét" fizetik meg, hanem a rájuk eső rezsit és ételt."


Ezt megint nem tudjuk, de egyébként is anyukának nem azzal van a baja hogy hány emberre kell csinálni hanem hogy egyáltalán csinálni kell. Fel kell kelnie 8 órakor hogy ebédet főzzön. Ez akkor is így lenne ha csak apukara kellene dolgoznia.


" férjnek semmi más dolga nincs, mint dolgozni. Hiszen minden teher alól mentesíti őt a felesége. Ideje lenne ezt megbecsülni és megköszönni"


A feleségnek semmi dolga nincs, nem kell minden nap eljarnia dolgozni és még utána otthon is kivenni a részét mert el van tartva. Ideje lenne ezt megbecsülnie és nem csak panaszkodni és hisztizni egész nap.

máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!