Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 41/100 anonim ***** válasza:
84%
Neked nem tartozik semmivel. Felnőtt vagy, nem köteles főzni, mosni rád, sőt a lakhatásod megoldása is a te dolgod lenne. A többi meg a szüleid magánügye.
máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
73%
Igen legtöbbször igen. Kávét főzök, reggelit készítek van eleve hogy mindenkinek más kell. Állatokat etetek, itatok, takarítok náluk. Ilyenkor már senki nincs itthon. Mire bejövök a házba már lehet neki állni főzni. Legtöbbször ilyenkor is mindenkinek más kell és mindenki máskor esik haza úgy hogy úgy készítem hogy friss legyen mindenkinek. Délben hazajön a nagylányom ha ő hazajön egyből lehet pakolni utána mert mindent szanaszét hagy hiába kérem meg rá. Amint elmegy elmosogatok utána készülök a többiekre. Van hogy leülök egy órára megnézni egy részt a sorozatomból de hát aki 8 órát dolgozik is van szünete ezt megengedhetem magamnak. Egyébként a főzés se rövid idő mert elő kell készíteni a zöldségeket, ha itthonról szedem fel a kertből akkor mégtöbb mert azokat takarítani is kell. Ha megjönnek a többiek ők is esznek, utánuk is pakolok, mosogatok. Délután ugyanúgy etetés odakint az állatoknál és észre se veszem de már 6 óra és eltelt a nap. Úgy hogy el lehet hinni hogy egész nap is lehet dolgozni. És ez egy alap nap nem az mikor mosok, teregetek, kint vagyok gyomlálni vagy mikor érik a borsó és még azt is csinálom pluszba. Aki otthon van az tudja hogy mindig van mit csinálni ablak pucolástól kezdve a nagy takarításig. Reggel 7től este 8ig mert akkor fekszek le aludni. És hétvégén se segít senki. Max ha a férjem főz kint bográcsban akkor nekem sütni kell csak már valami sütit és úgy nem főzök
máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 A kérdező kommentje:
Az a ti háztartásotok, nem a miénk.
máj. 5. 11:20
 44/100 anonim ***** válasza:
91%

"Senki nem tartja vissza!"


Apád vissza tartotta, különben nem lenne HTB. Ha két nagykorú gyerek van, akkor nem 20 éves. Nem tudom mióta nem dolgozik, de nem egyszerű vissza térni a munka világába, pláne, ha idősebb az ember

máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez ritka ostoba hozzászólás volt, 31-es! Szerinted miből él, az apja pénzeli?

35-ös, mért írsz le olyat, amiről ordít, hogy baromság! Mi az, hogy 24 órát dolgozik? Nem alszik? De ha azt levesszük, napi 16 órát háztartást vezet? Pontosan tudod, hogy nem! 8-4-ig mindent kényelmesen és túlzásba véve meg lehet csinálni. Az, hogy ő hogy osztja be a napi 8 órát, az az ő dolga. 168 óra munka - ne röhögtess!

máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 A kérdező kommentje:

44-es!


Ez már nem 1920, hogy a férfi mondja meg, hogy mikor vehet levegőt a nő. Nehogy már apám hibája legyen, hogy anyám háztartásbeli maradt. Anyám ugyanolyan szabad ember, mint bárki más.

máj. 5. 11:25
 47/100 anonim ***** válasza:
68%
42 vagyok már bocsánat de te kérdezted hogy nálunk olyan sok e a házimunka hogy egész nap csinálom. Szóval igen a mi háztartásunk de te kérdezted ezért válaszoltam rá
máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
70%
De ha nem tetszik akkor meg költözz el? Örülnél hogy kivan mosva a gatyád és van étel az asztalon, biztosan kész az ebéd délre még ha 8kor is kel 🤣 Nem cseléd hogy reggel 6kor keljen takarítson mindennap és főzzön meg " időben". Én biztos nem szolgálnálak ki, anyuka vagyok 28 éves pedig nem egy 50 éves, de fullra nem főznék mosnék takarítanék a FELNŐTTKORÚ gyerekemre.
máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 Katona Dius ***** válasza:
57%

Szerintem ez sok esetben (tisztelet a kivételnek) ilyen htb magatartás. Mikor még a szüleimmel laktam, anyu htb volt, én dolgoztam, mellette besegitettem a házi munkába. Mosogattam minden nap, mostam magamra, teregettem, hajtogattam, mivel ételalllergiám van, így magamra főztem, mosogattam magam után, elpakoltam az edényeket. Soprogettem, feltoroltem, ablakot pucoltam, ha kellett. Megis folyton azt hallgattam, hogy ő neki kell mindent csinálni, neki senki nem segít.

Van egy ismerősöm, htb ő is, a férj napi 12 órát dolgozik minimum, hogy a nőnek ne kelljen. Gyerek nincs. Heti 1-2 mosás, heti 2-3x főzés a dolga. Illetve naponta felsöpörni az 5 macska után, amit kimondottan ő akart, a férj ellenezte. Mégis mindig meg, a nyívás, hogy a férj nem csinál otthon soha semmit. Megkerdezném, mikor? Meg mit? Azért, hogy neki több ideje legyen a tv előtt bambulni?

máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
61%

"Nehogy már apám hibája legyen, hogy anyám háztartásbeli maradt. Anyám ugyanolyan szabad ember, mint bárki más."


Pedig de. Egy pár erről közösen dönt. A nő káprázat kézzel lábbal, hogy ő háztartásbeli akar lenni, ha a párja nem akarja, nem lesz az, mert bizony akkor nem sokáig lesz a párja. Apád és anyad döntött így anno, x okból. KETTEN EGYÜTT. Nem anyad egyedul

máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!