Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 31/100 anonim ***** válasza:
64%

"Neki az a munkája, azért fizeti a férje, 18-as meg a többiek!"


Hol van írva, hogy fizeti a férje????

máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem igazad van

Nagyon sokan ugy oldjak meg, hogy munka utan van mindez

Valljuk be, azert annyira nem nehez ez, persze faraszto, de konnyebb mintha komuves lenne es 8 oraban emelgetne a koveket

meg volt adva neki a lehetoseg, hogy elmenjen dolgozni, nem tette

amugy meg egy mosast berakni nem nagy dolog, berakja 2perc, a gep megmossa, kiszedi 10perc

heti 1 max 2 takaritas boven eleg, de az se veszi el az egesz napot

fozesnel is meg lehet oldani, hogy konnyebb, gyorsabb eteleket keszitsen, pl sult hus, berakja a sutobe miutan megfuszerezte es foz melle rizst

máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
88%

"ha mindegyik elköltözik, anyuci egyedül hal éhen egymagában. 0 ft bevétellel, mert ő nem tud korán felkelni, hogyy dolgozni menjen.. Normális az , aki ezt a nőt védi???"


Nos, én voltam pár évig HTB. Nem, nem volt kisgyerek, és a férjem nem nézett cselédek sem. Mi anno megbeszéltük, mindkettőnknek így volt jó. Nekem bizony volt erre az időszakra is jövedelmem, méghozzá olyan jövedelem, amit a férjem kifejezetten azért utalt külön számlára nekem, hogy ha valami közbe jönne, ne legyen az, hogy nekem nincs semmit. Sőt, szerződést is kötöttünk erre a közjegyzőnél, ami biztosította azt is, hogy válás esetén, ha akkor, vagy az azt megelőző fél éves időszakban HTB vagyok, akkor a válás után még egy évig utalja az összeget, amiben anno megállapodtunk.

máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt szerintem jogos, hogy aki nem jár el dolgozni és otthon van, az találja meg otthon a munkát. Másrészt milyen ebédre tartotok igényt, hogy 8-kor neki kell állni megfőzni? (Anyám pl. most kezdett el főzni, és mi is délben eszünk, rendes, friss, főtt ételt.) Szerintem rengeteg féle ételt el lehet készíteni 45-60, max. 90 perc alatt, és akinek ez nem felel meg, az már "speciális" igény, amit nem lehet másra ráerőltetni.
máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
47%
Ő heti 7 napot dolgozik napi 24 órában. Te heti 5öt 8ban. Neki nincs szabadsága sose neked van
máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
76%
Én elvált nő vagyok, dolgozom, van másodállásom is, egyedül viszem a háztartást, egy gyerek van. Nem olyan kicsi dolog a háztartás, főleg nem négy emberre. Sokkal rosszabb, mint a munkahelyi munka, csak akkor látszik, ha nem csinálom. Lehet mondani, hogy ez csak öt perc, ez csak tíz perc, de ha összeadod, elmegy a nap. Világosan leírtad, hogy a háztartás vezetését nem tekinted egyenrangúnak a többi munkával, leírtad, hogy a ti munkátok nehéz, felelősségteljes, anyádnak meg csak az a "kis" háztartás van, meg kidobnád az utcára. Érzi, hogy nincs megbecsülve, ezért akadt ki. Mondjuk én a helyében elmennék dolgozni, nem bírnám, hogy ki lennék szolgáltatva egy ilyen "kedves" családnak.
máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 A kérdező kommentje:

34-es!

8-kor fel kel, de mire eljut addig hogy főzni kezd az nem 10 perc.

Többek között ez a nagy gond, hogy azért hisztizik mert nem halad, azért nem halad, mert nem egy dologra koncentrál. Pl múlthéten elkezdett főzni, elfogyott a kávé, akkor elkezdett kávét főzni, aztán jött neki valami nem hivatalos/életbevágó üzenete és felbehagyva az előző kettőt elkezdett chatelgetni, aztán nem haladt semmivel sem.

A mai ebéd pl sültcsirkecomb lesz, kukoricás rizsával és gulyás leves, szóval nem speciális igényűek vagyunk egyáltalán.



35-ös! Ezt te sem gondolod komolyan. Ez maximum akkor igaz, ha van egy újszülött a háznál. Vagy nálatok annyi házimunka van, hogy mindennap reggeltől-estig azt csinálod?

máj. 5. 11:10
 38/100 anonim ***** válasza:
62%

Undorítóak vagytok. Ti. Te, húgod, apád. Ez a véleményem.

Jogosan van anyukád kiakadva.

máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 A kérdező kommentje:

36!

Senki nem tartja vissza!

Tudod Covid alatt itthon voltam távoktatásban, szóval pontosan tudom, milyen egy napja és azóta pontosan tudom, hogy milyen egy munkahelyi környezet is.

A kettőt nem lehet összehasonlítani. Maximum, ha valami vagyonőrként vakarod a tökeidet egy telephelyen, akkor lehet azt mondani, hogy a házimunka nehezebb.

máj. 5. 11:12
 40/100 anonim ***** válasza:
97%

"Maximum, ha valami vagyonőrként vakarod a tökeidet egy telephelyen, akkor lehet azt mondani, hogy a házimunka nehezebb."


Oké. Majd nyilván akkor is így látod, amikor össze költözöl a pasival és ő ugyanezt mondja majd neked.

máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!