Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyám megsértőd...

Normális, hogy anyám megsértődött, hogy nem akartam megmondani neki, hogy nem mondtam meg, hogy mekkora a fizetésem? 23L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnökire (jelenleg online), emelett dolgozom mint programozó (szintén otthonról).

Egyik nap be kellett menjek a munkába aláírni a papírokat a fizetésemeléshez. Nem szóltam otthon senkinek se, hogy be kell menjek a munkába, de anyám mikor hazaért, látta, hogy nem voltam otthon, megkérdezte, hogy hol voltam és miért mentem el. Megmondtam. Mikor kérdezte, hogy mekkora lett a fizetésem, nem akartam elmondani. Megsértődött.

A rezsibe nem kell pótoljak, soha nem is fogja kérni


2021. dec. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
72%

Nevetnék ha a Kérdező szülei holnap azt mondanák:

- Kislányom, engem tényleg nem érdekel, hogy mennyit keresel, de a jövő hónaptól kezdve havi 50 ezret tegyél az asztalra- és akkor még jó lelkűek is vagyunk hozzád.

Gondolom egyből kiverné a hisztit. Látszik, hogy nagyon el van szállva magától. Tudja, hogy egy eltartott felnőtt, de azért próbál fontoskodni azzal, hogy ő keres és milyen jól! Fúj!

2021. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
10%
irigykedsz mi?:(
2021. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:

Szerintem történt egy pár félreértés.


-Ahogy írtam, nem csak a fizetésem 10%-át költöm el, hanem még az ösztöndíjam is (az ösztöndíj havi 45.000ft átszámolva).

-amióta egyetemen vagyok, kapok ösztöndíjat, ebből vettem magamnak egy használt kocsit 2009-ból 3500€-ért. Azért kellett vegyem mert akkoriban is 8 órával dolgoztam és az egyemere is be kellett járni, az órák nem voltak összekötve, így elég sokat kellett ingázni egy nap munkából egyetemre és vissza. Buszok vannak, de lassabban érnek oda. Voltak napok amikor reggel 6-től este 8-ig hol egyetemen hol munkába voltam. Nem volt könnyű. Romániában élek, autópálya matrica nincs, mivel az egyetem online van, meg otthonról dolgozom, sokat nem használom a kocsit. Kb. Havi 10 ezer ft-ra tankolok. A biztosítás drágább, 100 ezer körül van, de azt csak egyszer egy évben fizetem. Parkolást se fizetek.

-anyám csak kíváncsiságból kérdezte a fizetésem, mondta nekem többször is, hogy soha nem kérne belőle. Ha veszek a saját pénzemből kenyeret és nem engedem, hogy kifizesse, mindig veszekszik velem, amíg elveszem a pénzt

-nem ülnék anyámék nyakán 10 évet, ahogy valaki írta, jövő évben vennék magamnak egy lakást, amennyire telik, és kölcsönt is vennék fel


Nem értem, hogy miért kell élősködőnek nevezni valakit, aki a szüleivel él és nem száll be a közös költségekbe.

2021. dec. 16. 17:00
 64/75 anonim ***** válasza:
91%
De miért ekkora titok anyáddal szemben a fizud, mikor úgysem akarna belőle kérni??? Én ezt képtelen vagyok megérteni.
2021. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:
Mert ők se számolnak be nekem, hogy mennyit kapnak. Akkor én miért mondjam meg?
2021. dec. 16. 17:05
 66/75 anonim ***** válasza:
89%
Ha kérdezik sosem titkolom a szüleim előtt, bár én 10 éve nem otthon lakom, és akkor sem kellett beleadnom a rezsibe, mikor otthon laktam, szoktak érdeklődni a szüleim, hogy hogy állok anyagilag, hogy keresek stb, oda szoktam adni nekik a bérpapírokat, sosem csinálok ebből problémát. 30/F
2021. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 Savlekotő ***** válasza:
36%

Nem értem, hogy miért kell élősködőnek nevezni valakit, aki a szüleivel él és nem száll be a közös költségekbe.


Mert sokaknak fáj hogy ők csak albérlők,koloncok bevétel források, mig másokat szeretnek támogatnak otthon..

2021. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
20%

Csak az első oldal válaszait néztem meg, de elég is volt :D

Képzeljétek, én meg a párom idősebbek voltunk, amikor elköltöztünk a szüleink házából, és egyikünk sem adott bele a rezsibe. Mindketten jól keresünk, és azzal támogattak minket, hogy félre tudtunk rakni.

Én ezeket a sorokat egy jó környéken lévő, tágas, szépen és minőségi bútorokkal berendezett lakásból írom, ami a sajátunk. A ti megkeseredett "ingyenélős" beszólásaitokat látva pedig arra következtetek, hogy nektek nem jött be az élet, mert sem szerető, támogató család nem áll mögöttetek, sem az anyagiak terén nem álltok túl jól.


Hopsz, majd' elfelejtettem, az én anyám sem tudta pontosan, mennyit keresek :)

2021. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
83%

"Mert ők se számolnak be nekem, hogy mennyit kapnak. Akkor én miért mondjam meg?"


Bogárka. Anyádék eltartanak téged, míg te nem tartod el őket. Nem kicsit mások az erőviszonyok.

2021. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
89%

Szóval csak afféle kamaszos önérzeteskedés, hogy nem mondod meg nekik, mert CSAK.

Én sokkal idősebb vagyok nálad, és már régóta tudom, hogy egyszerűen többet ér a békesség annál, semhogy elvi alapon konfliktust csináljak, mikor semmi gyakorlati jelentősége nincs.

2021. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!