Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyám megsértőd...

Normális, hogy anyám megsértődött, hogy nem akartam megmondani neki, hogy nem mondtam meg, hogy mekkora a fizetésem? 23L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnökire (jelenleg online), emelett dolgozom mint programozó (szintén otthonról).

Egyik nap be kellett menjek a munkába aláírni a papírokat a fizetésemeléshez. Nem szóltam otthon senkinek se, hogy be kell menjek a munkába, de anyám mikor hazaért, látta, hogy nem voltam otthon, megkérdezte, hogy hol voltam és miért mentem el. Megmondtam. Mikor kérdezte, hogy mekkora lett a fizetésem, nem akartam elmondani. Megsértődött.

A rezsibe nem kell pótoljak, soha nem is fogja kérni


2021. dec. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
88%

Ja hogy te félreteszed a 90%-át! Értem!

Szerinted anyukád mennyit tesz félre amellett, hogy eltart? Megsúgom, többet tudna ha fognád a kényes valagadat és a saját lábadra állnál.

2021. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
88%

Vagyis nem kéne anyádat terhelni vele hogy eltartson, de te ahelyett hogy megköszönnéd mennyire támogat, így bánsz vele.

Na velem egyszer játszanád el, pedig én magam is se kérek a gyerekektől pénzt, (Mindkettő dolgozik iskola mellet) sőt mindkettőnek születésétől havi rendszerességgel teszek félre.. De egyszer játszaná az eszét bármelyik is, attól a pillanattól fizethetné a saját dolgait, ahogy úgy gondolná, semmi közöm a pénzügyeihez. Ráhagynám: SEMMILYEN téren nem lenne közöm az életük anyagi részéhez onnantól. Titkolózni akar? Tegye. De onnantól ossza be a saját pénzét a saját költségeire.

2021. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
86%
Hálátlan vagy.
2021. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
89%
22-essel teljesen egyetértek. Normális, hogy anyukád megsértődik. Majd ha egyedül élsz és tartod el magad, akkor titkolózhatsz (bár szerintem ha jó a kapcsolat a szülővel, ennek sincs semmi értelme), de amíg nincs így, addig nem tehetsz úgy, mintha ez a te magánügyed lenne.
2021. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, az dicséretes, hogy lakásra gyűjtesz. Ilyen esetben én is, ha egy mód van rá, azt mondanám, hogy ne adj a rezsibe, hanem annyival többet tegyél félre.

De miért nem akartad te elmondani? Attól tartasz, hogy anyukád irigykedne? Vagy közzékürtölné az egész rokonságban? Vagy pont, hogy ilyen fizetés mellett már kérné, hogy mégiscsak szállj be a költségekbe és ezt nem akarod? Mert ez utóbbi esetben nem korrekt a viselkedésed. Az előbbi két esetben viszont érthető.

Ha anyukád eddig nem élt vissza azzal, ha ilyet megtudott rólad, akkor viszont fölösleges kekeckedés "csak azért se" mondani el neki.

2021. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 Savlekotő ***** válasza:
11%

Ja hogy te félreteszed a 90%-át! Értem!

Ez a normális,ahol a gyerek félre tehet,nem az ahol anyuci elszedi,mert kell mindenki pénze neki,mert érdekes általában nem az apák pattognak ennyire a pénzen meg élősködnek mindenkin még a gyerekeiken is..

2021. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem am miért kell ezt annyira titokként kezelni egyáltalán?
2021. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
32%
Hát képzeljétek, én sem szívesen mondom meg a fizumat anyámnak, és ezer oka lehet, hogy valaki miért nem. Például az egyik, hogy ez nem csak úgy kialakul az emberben, hanem a szülői nevelésből hozza, tabu téma esetleg - utána meg megsértődik a szülő, ha a gyerek tükröt tart.... Vagy mindenbe belekiváncsiskodik a szülő és ha megmondja a gyerek, azon lovagol, megjegyzéseket tesz, esetleg be akarja osztani a gyerek pénzét. (Nálunk pl. ezek vannak, 36 éves vagyok,nem élek otthon, saját családom van... és irtó bosszantó tud lenni).
2021. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem te fel sem fogod, milyen szerencsés a helyzeted, és hogy milyen sokat köszönhetsz anyukádnak. Ne gondold, hogy teljesen természetes, ami veled történik. A mai magyar családok sokszor anyagilag nem tehetik meg, hogy a felnőtt, kereső gyereküket eltartsák, így hozzásegítve őt a saját lakás vásárlásához.

Inkább szállj le a magas lóról. Lehet, hogy a családi büdzsé szűkös, és anyukád úgy gondolta, egy bizonyos kereseti összeg felett kérni fog már tőled is. De az is lehet, hogy csak büszke akar rád lenni. Vagy csak csevegni akart.


Mi az oka annak, hogy nem akartad elmondani? Nem jó vele a kapcsolatod?

2021. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
80%
Persze lehet, hogy csak egy sima kérdés volt, a fenti részleteket nem ismerjük, úgy lehetne csak hasznos választ adni. (#28 voltam)
2021. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!