Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyám megsértőd...

Normális, hogy anyám megsértődött, hogy nem akartam megmondani neki, hogy nem mondtam meg, hogy mekkora a fizetésem? 23L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnökire (jelenleg online), emelett dolgozom mint programozó (szintén otthonról).

Egyik nap be kellett menjek a munkába aláírni a papírokat a fizetésemeléshez. Nem szóltam otthon senkinek se, hogy be kell menjek a munkába, de anyám mikor hazaért, látta, hogy nem voltam otthon, megkérdezte, hogy hol voltam és miért mentem el. Megmondtam. Mikor kérdezte, hogy mekkora lett a fizetésem, nem akartam elmondani. Megsértődött.

A rezsibe nem kell pótoljak, soha nem is fogja kérni


2021. dec. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azzal odáig semmi baj, sőt, nagyon jó, ha lakásra teszel félre, de ezt el lehet mondani, hogy ennyi ideig szeretnél lakásra spórolni-ha kocsira magadtól spóroltad össze a pénzt, szerintem látni fogja, hogy nem kifogást keresel, hogy hülyeségekre szórd el-. El lehet mondani, hogy ennyi ideig lakásra akarsz spórolni, utána költözöl is és nem lesz szó eltartásról.
2021. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
89%

Magyarul azt sem tudod mennyiből tartanak el?

Lehet a szüleid magukra kb nem költenek, hogy neked jó legyen. Mert hát szegény kislányka, látják mindenhol a híreket milyen egyetemistának lenni. "Hát mennyi lehet az ösztöndíj, jó ha 15 ezret kap szegényke, meg dolgozgat is, hogy kiegészítse, mennyit kereshet, 30-at?"

Nyilván ennyiből nem lenne elvárás, hogy beszállj a rezsibe.

De azért amikor kiderül, hogy magad annyit keresel, mint ők ketten együtt (vagy akárcsak egyikük), akkor azért más a leányzó fekvése...

Nem csak neked jár a kész p¦csa meleg málé. A szüleidnek is lehetnek vágyaik, céljaid.

(És nem, nem vagyok irigy, engem is segítettek a szüleim, de azért a rezsibe csak beleadtam legalább jelképesen.)

Vagy szimplán csak fel akarta mérni, mikorra veszel végre egy lakást és meddig maradsz még a nyakukon.

Ha a fizetésed nem is, a terveidet azért közöld vele, pl. hogy jövő májusban elköltözöl és nem pumpolod őket tovább.

2021. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim válasza:
38%

Hát, nem sok értelmes választ kaptál.


Szóval, én leszek az első, aki a KÉRDÉSre válaszol (a 8. oldalon, nyolcvan valahányadik hozzászólóként) :DDD Ezúton is gratulálok a sok funkcionális analfabéta agyhalottnak, aki az internetre jár morális hőst játszani.


A válasz: Nem normális, hogy megsértődött. Anyukád manipulativ, nem egyenesen kommunikál. Ha az lenne, tisztességesen megmondaná, hogy például "most hogy dolgozol, szeretném, ha kifizetnéd a számlák harmadát és havi 1-2 nagybevásárlást", vagy ehhez hasonló. Ebből pedig te kikalkulálhatnád, hogy ott maradsz-e, vagy jobban megéri elmenni pl. egy albérletbe.


Viszont ő azt mondja neked, hogy ne szállj bele semmibe, de cserébe elvárja, hogy beszámolj neki a pénzügyeidről. Ez is manipuláció, mivel nem nyiltan csinálja. Például mondhatná azt, hogy "nem engedem, hogy bármibe is belefizess, de a pénzügyeidről/magánéletedről beszámolsz". Természetesen ez se hangzana jól, mert sérülne a jóemberképe.


A manipulációt pedig azért csinálja, mert tudja, hogy az emberek többségének pontosan az lesz a reakciója, mint az itteni hozzászólók nagy részének: anyukád lesz a hős mártir/áldozat, te pedig a szar ember, aki szégyellheti magát. Az alacsony EQ-jú ember pedig nagyon-nagyon szeretne jóembernek tűnni. Ha pedig bármilyen költségbe be akarnál szállni, valószinűleg elkezdene drámázni, tiltakozna, hogy ő nem azért mondta, stb. A viselkedése nem normális, játszmázás, mainpuláció, prosztó jóemberkedés, érzelmi élősködés. Normális szülő nem viselkedik igy a gyerekével. De mint látod, olyan társadalomban élünk, ahol ez a fajta egybites viselkedés elfogadott.


41/n

2021. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
80%

Kib.szott nagy manipuláció és érzelmi élősködés! :D :D


#73: te sem igazán vagy magadnál :)

Csupa feltevéseket írsz, baromságokat. Nem vagy százas. Sokat bántottak téged, ugye?

2021. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg azért nem mondják meg mert nem akarják hogy tud hogy minden fillért be kell osztaniuk hogy eltartsonak téged. Mert ha tudnád nyilván bele akarnál adni. Azt meg nem szeretnék mert ezzel akarnak támogatni. De te csak önérzeteskedj tovább hogy azért se mondom meg bebebeeeee
2021. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!