Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyám megsértőd...

Normális, hogy anyám megsértődött, hogy nem akartam megmondani neki, hogy nem mondtam meg, hogy mekkora a fizetésem? 23L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnökire (jelenleg online), emelett dolgozom mint programozó (szintén otthonról).

Egyik nap be kellett menjek a munkába aláírni a papírokat a fizetésemeléshez. Nem szóltam otthon senkinek se, hogy be kell menjek a munkába, de anyám mikor hazaért, látta, hogy nem voltam otthon, megkérdezte, hogy hol voltam és miért mentem el. Megmondtam. Mikor kérdezte, hogy mekkora lett a fizetésem, nem akartam elmondani. Megsértődött.

A rezsibe nem kell pótoljak, soha nem is fogja kérni


2021. dec. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
67%
Te egoista liba, eszedbe se jutott, hogy esetleg örül a sikerednek és büszke szeretne rád lenni? Ha eddig nem kért egy forintot sem elhiheted, hogy a saját édesanyád (akit te csak “anyám”-ként nevezel meg…) nem irigykedni akar rád vagy bármit elvenni.
2021. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
34%
Az én anyám még a munkaszerződésemet is követelte rajtam,hogy mutogathassa az ismerősének aki állítólag könyvelő h át ne basszanak a munkahelyen. Nem hitte el hogy mennyi lesz a fizetésem,akkor 180 volt, folyton azt magyarázta h én 90nél sehol nem kapok többet,átbasznak,kihasználnak. Aztán inkább ráhagytam h higgye ezt,és azt mondom neki a mai napig h ennyit kapok. De utána kitalálta hogy én utaljam át minden hónapban a 90ezret neki és apámtól kunyizzak pénzt azzal a szöveggel hogy nem kapok munkát sehol. Szval azért vannak olyan helyzetek amikor jobb nem elmondani a szülőnek. Am teljesen független voltam tőle már ekkor.
2021. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a pontos számadat nem tartozik rá. De azért vannak módosító kürülmények.

A felnőtt dolog az lenne, ha megbeszélnétek, hogy neki miért esett rosszul, és hogy te miért nem szeretnéd kifejteni.

Pl. Nem ő az akiben nem bízol, hanen szimplán senkire se tartozik...

2021. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
77%

49: Plusz súlyadó. Autópályamatrica, parkolás.

Budapest belvárosban 440 Ft/óra, beállóbérlés 30 000 Ft.

2021. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is furcsa, hogy titkolod a fizetésed, főleg, hogy nem olyan anyukád, aki a fizetésemelésed miatt még több pénzt szedne be tőled. Ez alapján úgy tűnik, szimplán kíváncsi volt, mennyit keresel, simán elmondhattad volna neki.


Más: mindenki fel van háborodva, hogy a Kérdező önálló fizetés mellett nem állja a saját költségeit, meg veszi a saját kajáját, meg fizet a rezsibe.. arra nem gondoltatok, hogy talán az anyja nem engedi? Én 20 éves koromig laktam a szüleimmel, és volt önálló keresetem, mondtam is, hogy fizetem a rezsi, étel rám eső részét, mire a szüleim szemberöhögtek, hogy csak nem gondolom komolyan, felejtsem el. Még ha néha elmentem bevásárolni, és megtöltöttem a hűtőt, azt is visszafizették nekem. Elég szánalmas, hogy a ti szemetekben rögtön ingyenélő és élősködő az, aki a 18. szülinapjától kezdve nem tartja el saját magát, hanem neadjisten a szülei esetleg támogatják.

2021. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
25%

Nem, anyád nem normális.

Senki se normális, aki hagyja, hogy a felnőtt, pénzt kereső gyereke úgy élősködjön rajta, mint egy parazita. Mint egy rühatka, vagy bélféreg.

2021. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
83%

Én pl. azért nem mondom el anyámnak, hogy mennyit keresek, mert pontosan tudom róla, mennyire szeret pletykálkodni, másoknak büszkélkedni az én sikereimmel, eredményeimmel és azt nem akarom, hogy mások megtudják tőle.


A büszkélkedést nem sajnálom tőle, tudja, hogy elég jól keresek, futja, mindenre, amire kell és a rezsibe is beszállok úgy is, hogy nem ott lakom. De még a nagyságrendet sem árulom el neki, hogy ne büszkélkedjen vele a rokonoknak, ismerősöknek, mert rájuk nem tartozik - és igazából anyámnak sem kell tudnia, mert nincs jelentősége...

2021. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
15%
Hiába pontoztok le (56). És pont nem én vagyok az, akit prolizni kell. A szüleimnek 3 családi házuk van a város elit negyedében + még 2 lakás, nem kifejezetten mi vagyunk azok, akiket csórónak kellene nevezni. De nekem soha nem jutott volna az eszembe, hogy amikor már pénzt keresek, akkor otthon lakjak. Akkor is albérletet fizettem magamnak, amikor nagyon keveset kerestem. De hogy otthon élősködjek, ne adjak a rezsibe, és még pampogjak is, hát leégett volna a bőr a pofámról. Az anyja helyében úgy megvertem volna a kérdezőt, hogy a taknyán csúszott volna végig az utcán. És hangsúlyozom, az én szüleim tehetősek, simán eltarthatnának engem még most is, megtehetnék. De normális FELNŐTT ember nem élősködik.
2021. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
78%

Na megint a gumicsont… es meg mindig van aki raharap es osztja az eszt a kommentekbe. :D Mindig ez az egyetemista eltartott gyerek tema. Nehany embernek nem adatott meg, aztan most megsárgul az irigysegtol, h nem mindenkit basznak ki 18 evesen az utcára.

Ha az anyuka azt akarja hogy fizessen bele a gyerek a dolgokba, akkor mondja ki, ne martirkodjon meg sertodgessen. En se mondom el anyaeknak mennyit keresek, mert amikor elmondtam akkor ment a penztarcamba turkalas.

2021. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
74%
Mi a mellettünk ülő munkatársunk fizetésére se vagyunk kíváncsiak, nemhogy az egész családéra. 2 dolog lehet: ki akarja pletykálni, dicsekedni vagy azon gondolkoznak, hogy ideje beleadni, ha mondjuk xy összeg felettit mondasz. Csak úgy tudni nem akarja ezt senki, mindig oka van, ne legyünk már álszentek!
2021. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!