Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyám megsértőd...

Normális, hogy anyám megsértődött, hogy nem akartam megmondani neki, hogy nem mondtam meg, hogy mekkora a fizetésem? 23L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mérnökire (jelenleg online), emelett dolgozom mint programozó (szintén otthonról).

Egyik nap be kellett menjek a munkába aláírni a papírokat a fizetésemeléshez. Nem szóltam otthon senkinek se, hogy be kell menjek a munkába, de anyám mikor hazaért, látta, hogy nem voltam otthon, megkérdezte, hogy hol voltam és miért mentem el. Megmondtam. Mikor kérdezte, hogy mekkora lett a fizetésem, nem akartam elmondani. Megsértődött.

A rezsibe nem kell pótoljak, soha nem is fogja kérni


2021. dec. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
85%
Most komolyan egy NORMÁLIS huszonévesben fel sem merülne hogy titkolózzon mikor rohadt nagy pénzeket tesz félre, mikor a szülei még mindig magukon spórolnak hogy neki könnyebb legyen. Az megvan hogy az a pénz, amit most ELVESZEL a szüleidtől, később életmentő lehetne számukra? Te meg játszod a hercegnőt
2021. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
87%

Az nekem is fura, hogy az autója miből jött össze. Ha a szülei vették neki, akkor ott olyan jövedelmek vannak, hogy lényegtelen a rezsiköltség.

Ha saját pénzéből vette úgy, hogy amúgy lakásra gyűjt, akkor vagy valami horribilis órabérben dolgozik, vagy troll.

2021. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
86%
Vagy használt kocsit vett, ami leviselhető árban is kapható...
2021. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell hozzá nagy ész.


Eltartanak, kinyalják a fenekedet, te meg neki állsz tidéd enyémezni. Mikor azt is nekik köszönheted részben minimum...


Hát nem esett neki jól hogy a lányért megtesznek mindent, és még azt se hajlandó elárulni hogy mennyi a fizetése. Normális ember ilyen esetben nem titkolózik.


Kihangsúlyozom hogy normális.


Mikor még otthon laktam de már dolgoztam, mikor megkérdeztem hogy mennyit adjak, anyukám azt mondta hogy első fizetésből csináljak amit akarok. Másodikból egy 10k -et kért. Ez akkor a fizetésem 1/3 -as volt. (Hát igen nem ma kezdtem.)

Szó nélkül odaadtam neki. Majd jött és vissza adta, hogy igazából csak teszt volt mennyire vagyok beszámítható pénzügyekben és azt szeretné ha ezt minimum minden hónapban eltenném. Mindig tudták mennyi a jövedelmem, ha változás állt be mindig megkérdeztem mennyit adjak de nem kértek semmit, soha. Akkor is tudták a fizetésemet mikor már elköltöztem...

Mikor anyukám egyedül maradt és nyugdíjas lett sírt hogy hiába dolgozott egy életen át a nyugdíja annyira kevés hogy nem biztos hogy kijön belőle és minden hónapban hozzá kell nyúlnia az évek alatt félretett pénzéhez, és nem tudja meddig lesz elég mert annyira az nem volt sok. Megnyugtattam hogy ameddig élek én segítek, se fázni se éhezni nem fog soha. Én ezt így éreztem helyesnek. Nem engedtem hogy ahhoz a kis tartalékához hozzányúljon. Húgommal felesben kipótoltuk neki és nagymamámnak is mindig amire szükségük volt. Szerencsére megtehettem... Már sajnos egyikük sem él de inkább élnének és nekem kéne mindet fizetnem.

2021. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
75%
25 éves a lányom, dolgozik már, az albérletét fizetjük, ő csak gyűjtsön lakásra. De nem titok, mennyit keres, jó érzés szülőként tudni, hogy megérte költeni a taníttatására, mert megtérül.
2021. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
79%
43: A fenntartás 1 hóra lebontva a vételárat is belevéve (10 éves használatot feltételezve) akkor is 70 000 -től kezdődik.
2021. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez kamu. A kérdező semmit sem ír, hogy miért ilyen titok a fizetése. Felesleges nekünk ezen vitatkozni, ha ő nem írja le, hogy nincs semmi oka, vagy volt már ennek valami előzménye, amiért nem akarta elmondani.
2021. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is kamu.

Az autónak a fenntartása + ruházkodás + egyéb ktg. kijön a fizetése 10%-ából, miközben ezt a fizetést egyetem mellett keresi meg.

Az autó fenntartásában benne van az üzemanyag ktg. és a javítási ktg. valamint a gépjárműadó és a műszakiztatás ktg-e is.

Még ha az autót a szülei vették neki, és nem spórol arra, hogy később helyette maga tudjon venni, ez akkor is nagyon abszurd.


Meg az is, hogy nem írta, hogy anyukája bármikor is visszaélt volna azzal, hogy tisztában van a jövedelmi helyzetével. Pedig ez kritikus dolog abban, hogy hogyan ítéljük meg ezt a titkolózást.

2021. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
53%

Nézzünk egy átlag matekot.

A kocsi 25 éves nő létére nem olcsó. Számoljunk optimistán.

Legyen a negyedéves biztosítás 25.000Ft. Tankoljon egy hónapban 2x tele, az nagyjából 50.0000Ft.

Biztosítást nem fizet minden hónapban, osszuk el 3 felé. Kb. 8.000/hónap


Tehát a kocsi súlyadó nélkül és szervizelés nélkül kb. 58.000Ft

Szervizelni is kell, gumikat cserélni. Itt is bontsuk le és csak havi 10.000-rel számoljunk (és akkor a műszakiról sem esett szó). Havi 68.000 Ft.


Vegyen ruhákat, szépségápolási termékeket és bulizzon. Ha nagyon spórolós, akkor ez 20.000Ft.

88.000 Ft-nál tartunk. És ez a fizetése 10%-a.

Tehát ezek szerint havi 880.000Ft-ot keres a kérdező. Ebből majdnem 800.000 megy félre. Akkor hol a háza, amit rég megvehetett volna?

2021. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
83%
Félelmetes, hogy 23 éves egyetemista létedre képtelen vagy egy szöveget normálisan megfogalmazni..
2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!