Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/241 anonim ***** válasza:
16%

A linkes én volnék.


Nézd meg az időpontot. Majdnem egyszerre küldtük és még nem frissült amikor elküldtem.

2020. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/241 A kérdező kommentje:

75: előfordul

72: ha értenél hozzá, valószínűleg nem írnál ekkora hülyeségeket. A bicikli márkája szinte csak a vázat gyártja, a többi alkatrész mind más nagy márkáktól van. És le van írva a biciklihez az összes alkatrész neve, amiknek ha rákeresnél az eredeti árára, és összeadnád őket, akkor látnád, hogy valószínűleg mégsem akkora hatalmas haszonnal adja el a gyártó ezeket a bicikliket..

2020. szept. 20. 21:04
 73/241 anonim ***** válasza:
37%

Nem érzed az ellentmondás, 3gy picit?

En foglalkoztam drága kerékpár okkal, baras kategóriában.


De egy gyujtogetös diák vásárló sem volt.


Amíg a nagymamátol kapott karácsonyi pénzt gyűjtögeted meg a kis diakmunkaval szerzett penzecskedet akarod erre költeni, addig nem.beked való.

De tényleg, engedd el.


Ennek komoly szerviz költsége is van.

Ne adj isten egyszer borulsz vele...


Inkább fektess magadba, tanulj nyelvet, vagy amit szeretsz, és pénzt tudsz belőle csinálni.


Majd ha zsebből kivagod az árát akkor vedd meg.


Tudom hogy menő, meg már unalmas a régi, de ezt a kategóriát vagy a full gazdag apuka veszi az éppen ez a divat kisfiának, vagy a megszállott bicajosok, akik már jól menő vállakozók vagy..

2020. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/241 anonim ***** válasza:
11%
Bocs az elirasokert, egy, bár más,
2020. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/241 A kérdező kommentje:
Én pontosan tudom, milyen szervizköltsége van, meg hogy mennyibe kerülne, ha valami alkatrész szét menne rajta. De nem azért szeretnék ilyet venni, mert ezt tartom menőnek (sőt, szerintem ismerősöknek meg sem mutatnám, mert valószínűleg olyanokat mondanának, mint amiket itt látok a válaszok között..) azért szeretnék ilyet venni, mert tényleg ez a sport vonz, ezt szeretném csinálni. De úgy tényleg semmi nem lesz belőlem, ha még csak meg sem próbálnám.
2020. szept. 20. 21:11
 76/241 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyon a kozel 1 millio ft?

Sokan orulnenek ennek kis pénzecskének. Légy boldpg, hogy megtehetitek, de azert ezek a kijelentesek.... mas ha a belet kitapossa nem teheti meg. En nem sajnalom toled, szerencsere en is megtehetnem, na de kemenyen dolgoztam is erte, nem apa penzebol lett volna az indulotoke. Inkabb adj hálát, hogy ez megvan,ami van,es majd ha onalloan elsz azt csinalsz amit akarsz. Apukad nemleges valasza ezert van!

2020. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/241 anonim ***** válasza:
90%

Hú de rohadt undorító irigy társaság gyűlt itt össze.


Mi a jó édes fasz közötök van ahhoz, hogy a saját pénzét mire költi?????!



Én például Guccira, Zanottira, Pradara. És?????

Megtehetem.


A kérdező nem lopta a pénzt, hanem megdolgozott érte és ez a hobbija, ez a vágya. Semmi különbség nincs egy biciklis, egy veterán autó gyűjtő, meg egy ilyen sznob között se, mint én.


Ha valaki normálisan dolgozik,gyerek létére, nem mástól vesz el, akkor normális szülő támogatja a céljaiban.

2020. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/241 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, kár hogy fiú vagy, mert ha lány lennél megvenném neked a biciklit. Esetleg van egy lány tesód, akinél betudok vágódni?
2020. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/241 A kérdező kommentje:

De emberek, én is dolgoztam, elég sokat. Nem tudom, végigolvastátok e az előző válaszokat, de rengetegszer leírtam, hogy nem apukám venné meg nekem. Maximum belerakom azt a kevés pénzt pluszba, amit ő ad mondjuk születésnapomra meg karácsonyra.

" Inkabb adj hálát, hogy ez megvan,ami van,es majd ha onalloan elsz azt csinalsz amit akarsz."

Ezzel az a probléma, hogy az ilyen technikai sportokat fiatalon érdemes kezdeni. Persze várhatnék, ameddig nem leszek 30-40 éves, és nem lesz egy igazi munkám, csak akkor meg már mi értelme ennyi idősen? Ameddig mások 16 évesen nyerik a bajonkságokat, én 30-40 évesen kezdeném el. Nem hiszem, hogy sok minden lenne belőlem már akkor. Például ha van egy gyerek, aki f1 versenyző akar lenni, de szegény családból származik, és nem tud folyamatosan gokartozni meg ilyenek, hiába vár addig ameddig lesz egy jól fizető munkája, felnőttként már el is engedheti az egészet. Épp ezért kéne nekem is még most elkezdenem, nem pedig várni, ameddig kiöregedek az egészből.

2020. szept. 20. 21:31
 80/241 anonim ***** válasza:
21%
Ad el apádat .
2020. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!