Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/241 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer megvettük azt nem adjuk el? Biztos hogy csak ez az egyetlen érve amellett hogy ne add el? Mert ha igen akkor szerintem kezdd el gyűjteni azt a 200ezret.
2020. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/241 anonim ***** válasza:
5%
Apádnak igaza van, nehogy már 300.000 ft-ért vegyél biciklit. Majd jól ellopják, meg tönkre megy a magyar utakon. Inkább, akkor olcsó kocsit vegyél.
2020. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/241 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy minek adjuk el, ha már meg lett véve és csak buknánk az eladáson.
2020. szept. 20. 18:58
 4/241 A kérdező kommentje:

"Apádnak igaza van, nehogy már 300.000 ft-ért vegyél biciklit. Majd jól ellopják, meg tönkre megy a magyar utakon."


Az a probléma, hogy a mostani biciklim volt kb. 300 ezer. Amit akarok az még majdnem háromszor ennyi. És amint látom, te valószínűleg járműként tekintesz egy drága biciklire, nem sporteszközre. Nem fogják ellopni, mivel nem boltba járnék vele. És szerintem egy olyan bicikli, amivel méteres ugratókat lehet beugorni, nem hiszem, hogy szétmenne a magyar utakon, mikor akkora rugóútja van mint egy cross motornak.

2020. szept. 20. 19:00
 5/241 A kérdező kommentje:
Persze, az 1000 stadion országában sajnos rengeteg olyan ember van, aki el sem tudja képzelni, hogy olyan sportok is vannak amikhez nem csak egy labda kell, és költeni is kell rájuk.
2020. szept. 20. 19:06
 6/241 anonim ***** válasza:
98%
Egy fenékkel két lovat nem lehet megülni, ha nem adjátok el, de megveszitek a másikat, akkor a mostaninak a teljes árát bukja, hiszen ott áll majd kihasználatlanul...
2020. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/241 anonim ***** válasza:
98%

En mindennel ugy vagyok, hogy megveszem, hasznalom es normalis kondiba korrekt penzert megprobalom eladni. Masnak is olcsobb, meg nekem is visszajon egy kis penz, amit egy kovetkezo, uj dologba integralok. En csak ezt tudnam mobdani apadnak: ha meg valami penzt ki lehet venni belole, akkor kar az egeszet bukni, ha az ertektelensegig (kukaig) hasznaljuk.

Neki inkabb az lehet amugy a baja, hogy nem kell neked meg uj, jo ez, ami most van.

2020. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/241 anonim ***** válasza:
20%

Ha később máshogy döntesz és nem használod ki, nagyon megbánod majd, ennyi pénz hihetetlen számomra egy biciklire.

Apukádnak meg valószínűleg azért esett rosszul a régi eladási ötlete, mert ő vásárolta számodra, te meg simán eladod. Esetleg azt is sejti, ha az újat nem használod ki, akkor hiába vetted meg.

2020. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/241 anonim ***** válasza:
15%
Majd ha eltartod magad, arra költöd a pénzed, amire akarod. Addig meg arra, amire a szüleid megengedik.
2020. szept. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/241 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyok proli, de a büdös életben nem adnék egy kerékpárra 200-nál többet. Magyarországra minek? Eső, hideg, tél, hó, szar utak, idióta és részed sofőrök, meg még tekerjem is?
2020. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!