Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/241 anonim ***** válasza:
86%
De milyen korlátot nem lát be? A lényeg az, hogy van valami, amit már nem akar használni, mert venni fog mást. Így is úgyis meg fogja venni, csak akkor még plusz x összeget kell neki kispórolni. Miközben a mostanit, amit MÁR NEM FOG HASZNÁLNI el is adhatná és beforgathatná az újba az árát. Aki ezt nem látja át, az hülye. Amikor valami helyett veszel mást, és azt a valamit el lehet adni, akkor el kell adni, mert úgyis az a vége, csak nem mindegy, hogy akkor rögtön adod el, vagy majd jóval később, mikor már egy még többet esett az ára. Az a ráfizetés, ha valamit nem adsz el, ami nem kell. Én minden szart eladok, még olyat is, amiért egy ezrest adnak. A semminél az is több, nekem meg már nem kellett.
2020. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/241 A kérdező kommentje:

Diákmunka, gyűjtögetés, születésnapi, karácsonyi pénzek félrerakása stb. Hidd el, jobb ez mintha cigire költeném, vagy éppen 50 ezres ruhákra.


[link]

Itt ez az 5 perces videó, gondolom senki nem fogja megnézni, de tökéletesen bemutatja, hogy aki elkezdi ezt a sportot, miért fog a végén már majdnem milliós biciklit venni.

2020. szept. 20. 19:50
 33/241 anonim ***** válasza:
38%

"29/30 A kérdező kommentje:

Miért? Az a bicikli amit akarok 850 ezerbe kerül. Ez nem egy vagyon manapság, simán össze tudja szedni akárki akár egy év alatt erre a pénzt."


1.: Nem, sajnos nem tudja NAGYON SOK ember.


2.: Ha ez ennyire egyszerű, akkor hajrá! És ne itt picsogj, hogy "Jaj, apucika nem engedi eladni a játékbicómat, pedig én már nagykisfijú wok."

2020. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/241 anonim ***** válasza:
14%

Az én fizetésen 200eft felett szokott lenni.

Szal hamar össze tud jönni

Nem olyan drága.

Csak én nem kerékpárra költök.

Bár ha tudsz valamit mutyizni a havi 300 350 is reális nettoban.


Ez mind csak hozzáállás és lehetőség kérdése

Lehet hogy valahol az alföldön eztnem tudnám megcsinálni mert ott csak pásztorok vannak.

2020. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/241 anonim ***** válasza:
45%
1 év alatt 850 ezret valóban könnyű összeszedni. Nem akkora nagy pénz az. Ha valaki évek óta dolgozik, fix munkahelye van, és tud spórolni, meg tudja ez a hobbijára kell, akkor simán összejön. Ha meg nem egyedül él az ember, hanem párban, akkor megoszlik a pénz is, meg ha nincs hitele, se albérlet, akkor még könnyebben össze szedi. Ez mind élethelyzetektől függ.
2020. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/241 A kérdező kommentje:

De ha egy lerúgott autóról lenne szó, egyből mindenki meg tudná venni egy év alatt..

Nyilván aki ennyiért akar biciklit venni, az a pénzt is össze tudja rá szedni.

2020. szept. 20. 19:57
 37/241 anonim ***** válasza:
23%

Nyilván jó módban élsz és nincs is ezzel semmi gond, csak tudod nagyon sokan vannak ebben az országban olyanok akik egy televíziót se tudnak megvenni hitel nélkül és ledöbbenek azon, hogy vannak akik milliókat tudnak hobbikra költeni.

Nem tudom hány éves vagy, de talán fel se fogod azt, hogy mit jelent az amikor nem telik valamire, valószínű mindent megkaptál eddig a szülédtől és neked természetes az hogy egy bicikli 850 ezer forintba kerül.

2020. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/241 anonim ***** válasza:
69%

Aki akar az tud dolgozni.

Nézd meg a közmunkásokat és gondolkozz el azon hogy azzal az életvitellel és munkavégzési stratégiával érdemelnek -e többet mint 50.000 ft.


A legszarabb helyeken is 150 megvan havonta.

Ha nincs váltani kell és tenni érte.


Tudnám ragozni de mindenki azért van ott ahol mert annyira képes.

2020. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/241 A kérdező kommentje:

Pontosan, természetes nekem, hogy 850 ezerbe kerül egy bicikli, mivel ezeknek ez az áruk. Nem lehet vele mit tenni. Ha nem léteznének ezek a semmirevaló 100 ezres biciklik, amivel a nagymama lemegy a boltba, akkor valószínűleg mindenki másnak természetes lenne, hogy egy normális versenyképes bicikli ára kb itt kezdődik. És mint írtam dolgoztam, tehát pontosan tudom, mennyire meg kell dolgozni a pénzért, nem az értékrendemmel van baj, csupán elfogadom hogy ez drága sport, nem pedig megkérdőjelezem hogy miért kerül ennyibe.

De ha az lenne a kérdés, hogy "Szeretnék venni 850 ezerért egy autót, és nem engedik a szüleim hogy eladjam a 200 ezres swiftemet amit kaptam tőlük", akkor szerintem senki nem kötekedne.

2020. szept. 20. 20:04
 40/241 anonim ***** válasza:
73%

Huuh, kedves kérdező, szerintem ne fecséreld ezekre az emberekre az idődet :D az ilyeneknek úgysem tudod megmagyarázni....


A kérdéshez hozzászólva pedig, apám dettó ugyanilyen. De amikor odaálltam elé, hogy konkrétan van rá egy vevő, akkor már elkezdte érdekelni a dolog. (Persze azt is pontosan meg kell neki mutatni, hogy mit vennél helyette.) Ezt nem próbáltad még? Nálam bevált anno.

2020. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!