Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/241 anonim ***** válasza:
86%

Miért akarjátok lebeszélni a minőségi dolgok használatáról?


nincs tengerünk akkor ne egyek lazacot? Meg amúgy is "drága"?


Miért ne vegyen meg valamit ha elő tudja teremteni valamilyen formában?

Csak mert te nem teheted meg?


Ez elég gáz mentalitás.

2020. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/241 anonim ***** válasza:
85%
Akkor lesz 2. 200 ezret összekaparsz már valahogy.
2020. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/241 A kérdező kommentje:

Tudnék indulni versenyeken "civilként" is, mivel az Országos Bajnokságon is van olyan kategória, amiben bárki indulhat. (már ha megvan hozzá a cucca, amin nem nyírja ki magát). Aztán ez lenne az ugródeszka, hogy bekerüljek egy csapatba, ahonnan már meg tudnám kapni a licenszemet. Ilyen egyszerű. Szerinted aki profi versenyző világbajnokságon, az ebbe született bele, és egyből nála volt a versenyengedély meg minden?


De ennyi erővel minek vesz valaki Toyota Supra-t, ha nem autóversenyző. Pedig annak még mindíg kevesebb az értelme, mert én akarok versenyezni.

2020. szept. 20. 19:40
 24/241 anonim ***** válasza:
15%
Menj el diákmunkázni.
2020. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/241 anonim ***** válasza:
20%
jól írja a 20-as hogy az élsport az más kategória de hobbi célra ennyit kiadni, megértem a faterodat, hogy nem díjazza az ötleted még ha meg is engedheti magának hogy meg vegye neked.
2020. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/241 anonim ***** válasza:
42%

Nem az a baj, ha valaki egy drága ÉS minőségi termékre vágyik.

Az a baj, ha nem látja be a saját(pénztárcája) korlátait.


Mint a kérdező.

2020. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/241 anonim ***** válasza:
96%
Van akinek vannak hülye dolgai. Én pl. úgy nőttem fel, hogy a falra egy képkeretet egy polcot nem tettünk fel, mert "nem fúrjuk ki a falat". Az egész házban egy falióra meg egy kép volt a falon és semmi más, soha. Se egy fürdőszobai polc vagy ilyenek, semmi. Mert a falat nem fúrjuk ki. Csak, mert nem. Nem azért, mert nem lehetséges, nem azért, mert nincs mivel, csak nem csinálunk bele lyukat, mert az hogy néz ki. Gondolom nem kell mondani, hogy a saját lakásunkban már egy csomó polc, meg kép fel van téve a falra... Anyáméknál azóta se szabad.
2020. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/241 A kérdező kommentje:
Miért? Az a bicikli amit akarok 850 ezerbe kerül. Ez nem egy vagyon manapság, simán össze tudja szedni akárki akár egy év alatt erre a pénzt. De ha egyszerűen ezek ennyibe kerülnek, akkor nem lehet mit tenni. Nem fogsz downhill vagy enduro biciklit kapni 150 ezerért sehogy sem. Szóval még hobbi szinten is muszáj ennyit kiadnod rá, bár igaz hogy használtan 500-tól már lehet jókat kapni. Ha van egy hobbid, nem fogsz úgy előrejutni benne, hogy sajnálod rá a pénzt. Ez ennyibe kerül, el kell fogadni. Ha versenyszerűen csinálod, ha nem.
2020. szept. 20. 19:46
 29/241 anonim ***** válasza:
29%
A pénz honnan van rá , a tied? mert 850k nem kis pénz
2020. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/241 anonim ***** válasza:
34%
"Miért? Az a bicikli amit akarok 850 ezerbe kerül. Ez nem egy vagyon manapság, simán össze tudja szedni akárki akár egy év alatt erre a pénzt." jó van királylány fogalmad sincs az életről
2020. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!