Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/241 anonim ***** válasza:
75%

Pedig 850 ezer tényleg nem nagy pénz.


Akinek ez sok, az valamit elcseszett nagyon csúnyán.


A kérdezőnek meg senki nem tiltotta meg, hogy a pénzen bringát vegyen, teljesen más okból nem adják el a jelenlegi biciklit.


Nem igaz, hogy nem jutott el az agyatokig a probléma. Mondjuk ez megmagyarázza azt is, hogy miért sok pénz 850 ezer Ft.

2020. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/241 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok egyébként

Olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy egy átlag magyar családnál kicsit több dolgot megtehetünk. Két autónk van, minden hétvégén lazán eltudunk menni valahova, ha elromlik valami (például a laptopommal történt ilyen távoktatás elején), akkor nem okoz gondot, hogy azonnal tudjunk újat venni. Viszont gazdagok sem vagyunk, és nem kapok meg mindent.


Egyébként régebben mondta, hogy nem akarja kitörjem a nyakam vagy valami. De a mostani bicikimmel is simán tudnám olyan helyzetbe hozni magam, tehát igazából szerintem tök mindegy. Hamarosan amúgy is meg tudnám venni ezt a biciklit, úgy hogy nem hiszem, hogy azért nem engedi, mert féltene. De ki tudja.

2020. szept. 20. 22:17
 93/241 anonim ***** válasza:
7%

De a mostani bicikimmel is simán tudnám olyan helyzetbe hozni magam, tehát igazából szerintem tök mindegy.



Akkor a bicikli csere is tökmindegy nem? :D

2020. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/241 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a mostani biciklimen is ki tudnám törni a nyakam, nem úgy hogy a mostani biciklimet is tudnám arra használni mint a drágát.
2020. szept. 20. 22:41
 95/241 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, ez egy ilyen oldal. Nem kell beleallni, mert nincs értelme. Aki a kérdésre válaszol, az oké, a többit nem kell meghallani. Neked nem kell magyarázkodni, védekezni, mert akkor elhiszik, hogy van alapja a hulyeseguknek és feljogosítva érzik magukat arra hogy a zsebedben turkaljanak, és szarral dobaljanak egyre csak nyomják és bevonzzak a többi destruktív alakot (van aki a sok hozzászólásra repül hogy jön is szart dobálni) A kérdés nem az volt ugrás a következőre. Amikor egy kérdést Így szetoffolnak a normális valaszolok inkább nem is fárasztja magukat, mert elment a téma a vérbe.
2020. szept. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/241 anonim ***** válasza:
90%

Úristen mi történt itt a kommentekbe?!


Már komolyan én is félek feljönni gykre az ilyen mocskolódó emberek miatt,mert amit idetoltatok az nem kritika.


1. Mindenkinek gondja van itt a szövegértelmezéssel? Megmondta hogy dolgozott,megmondta miért adná el a régi biciklit,megmondta hogy mire használná és miért(holott nem is ez volt a kérdése). De itt mindenki csak azt keresi mibe köthet bele.


2. Miért kell mindig a másik zsebébe turkálni hm? Mindenki azon sír-rí hogy más minek vesz annyiért azt amit akar,az ő dolga,nem a tied.


3. Természetesen lekell fikázni mindent ami drága,mert "túlárazott szar". Szerintem pl ilyen kategória az iPhone de ettől még nem ordítom le senkinek a fejét "Úristen te ilyen szarokra költöd a pénzeeed?! Már 40ért is lehet telót venni!!!",persze az ilyenek se értik meg hogy manapság már lehet telefonon is dolgozni...na mindegy is.


4. Szerintetek hogyha a hobbijàra ekkora összeget akar költeni akkor nem nézett utána,pl. Szervizköltség meg ilyenek? Nem itt szimplán mindenki tiszta hülyének nézi mert 17 éves és van egy normális hobbija.


5. És igen ha akarod összetudsz szedni egy nagyobb összeget is pl ajándék pénzekből,nekem is lett egy viszonylag nagyobb összegem amit 10 éves korom óta gyűjtök,tavaly megvettem belőle az első saját telefonomat és vettem belőle egy nagyobb akváriumot,látjàtok én is gyerekként nem cigire költök hanem azokra amiket szeretek,ugye mennyire normálatlan vagyok?

2020. szept. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/241 anonim ***** válasza:
85%
Ez igen ez egy sok válaszos kérdés lett, de ez is azt tükrözi, hogy az emberek legérzékenyebb pontja az anyagi helyzetük, sajnos.
2020. szept. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/241 anonim ***** válasza:
14%

#98.


Az iphone is csak addig amíg nem szeded az atomjaira mivel ott látszik a valódi precizitás és minőség... mert ugye minden telefon ugyan úgy néz ki.

2020. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/241 anonim ***** válasza:
16%
Azért nem engedi, mert nincs saját kerested, az övét meg nem akarja a hobbidba fektetni.
2020. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/241 A kérdező kommentje:
Egy biciklit pedig nem kell szétszedni ahhoz, hogy lásd a tényleges minőségét. Bár amúgy is minden szervizelésnél szét van szedve, ha csak nem a karbonvázat akarod szétvágni. Elég ha kiviszed a pályára, és látod hogy mit bír.
2020. szept. 21. 07:17
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!