Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/241 anonim ***** válasza:
93%

Amit azért nem igazán értek, hogy miért van a csodálkozás, hogy a kérdező olyan célra amire használni szeretné (leszáguldozni vele olyan úton, ahol az átlagember lesétálni sem mer/tud) olyan eszközt akar, amiben megbízhat, hogy nem rohad szét alatta a terheléstől menet közben. Ez, ha lehet párhuzamot vonni, olyan, hogy a "ipari" cuccok sem azért drágábbak, mert többet tudnának teljesítményben mint a soho dolgok, hanem azért, mert minden körülmények között működnek.

Nah ezek a nem olcsó kerékpárok is ilyenek. Azért drága, mert nem a eszköz lesz a gyenge láncszem.

2020. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/241 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!


Az a bajuk, hogy irigyek, rohadtul.


Én magamtól pótolnám ki a gyerekem pénzét, ha ennyire kitartóan gyűjt. Megkérdeztem a férjemet, ő is detto ezt mondta.


Azt meg hagyjuk már, hogy jajj szegény mások nem tehetik meg. És a kérdező tehet mások anyagi sikertelenségéről???


Amúgy szerintem tartsd meg a bringt, ne legyen belőle otthon baj. Legalább lesz hétköznapi bicikli is, az a 200 ezer meg már nem olyan sok.

2020. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/241 A kérdező kommentje:
Utolsó, így van. Ezek nem azért drágák, hogy valami hülyegyerek villoghasson vele, hanem hogy ne törjön ketté a biciklis alatt, mikor épp életveszélyes terepen küldi neki.
2020. szept. 20. 21:37
 84/241 anonim ***** válasza:
7%

Miért undorito irigy az, aki leirja a velemenyet?

Ez egy nyilvanos forum!

Ha nem kerdez, nem kap kritikat. Es nem savaztak vegig, voltak teljesen korrekt valaszok, azt leszamitva, hogy nem epp tamogatoak!

Senki nem tudja,hogy az apja nem-e 3 muszakba dolgozott csak azert,hogy azt a 200ezres bicot megvehesse a gyermekenek. Aki utana eladná. Es lehet nem allnak ugy anyagilag, hogy akar a zsebpenzebol akar mashogy ilyen költekezésnek az apja szemethunyva helyeseljen. Senki nem tud semmit, csak amit a kerdezo leirt. Arra kapott valaszokat.amik nem tetszenek neki,majd ignorálja, osztkesz.

2020. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/241 anonim ***** válasza:
88%

Nem állnak úgy anyagilag?? Szó sincs család anyagi helyzetéről :D a kérdező pénze, nem a családé.


Nem tűnik akkora szar családnak, mint itt némelyik, hogy elveszi a gyerek zsebpénzét szegénység indokkal. Undorító

2020. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/241 anonim ***** válasza:
17%

Hidd el, hogy nem vagyok irigy rád.

Csak ez nem az a kategória,amit

A diák saját pénzebol megvesz.

Értem, hogy saját pénz, nem apud tolja alá.


Nagyon is jó dolog az a sport, de akkor miért nem.mesz el egy egyesületbe?

2020. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/241 A kérdező kommentje:
A Downhill szakág magyarországon nem egy olyan sport, mint mondjuk az országúti vagy az XC, hogy csak úgy jelentkezel egy egyesületbe és már mehetsz is. Itt először el kell érni eredményeket versenyeken amatőrként, majd onnan kerülhetsz bele csapatba.
2020. szept. 20. 21:45
 88/241 anonim ***** válasza:
19%
Igen, ne is haragudj, de ilyet kijelenteni, hogy nem nagy penz, hat igenis baromsag! Ezen pattant fel a szemem. Nyilvan nem o tehet mas helyzeterol, de a kerdes lenyege HOGY APUKA NEM ENGEDI, ennek oka van. Amugy kerdezo,normalisnak tunsz, es az erveid is ertem,teljes mertekben. De amiert te is idejottel,az az, hogy apukad nem engedi. Akkor ez itt a kérdés, hogy miert nem. Ha megvan a válasz, akkor megvan a megoldas. Vagy teljesen egyedul osszeszeded a maradekot is. Ahogy olvasom nem egy könnyű sport. Nem lehet,hogy felt? Es egyaltalan nem akarja,hogy ezt uzd?
2020. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/241 anonim ***** válasza:
22%

Egyáltalán nem pénzes a kérdező és szülei. Az apa olyan, mint én - vesz megfelelő minőségi cuccot, és mivel működik, teszi a dolgát, lényegében hibátlan, akkor nem szívesen válik meg tőle, mert ő dolgozott érte és tudja becsülni.

A kérdező még kisgyerek, hadd almodozzon, van ideje bőven gyűjtögetni.

2020. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/241 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értem ezt a fórumot. Hiába "nyilvános", attól még egyáltalán nem a kérdésre válaszolt legalább a fele, és én mindet kitörölném legszívesebben a p*csába. A kérdés nem ez volt, a véleményetek pedig a kutyát sem érdekli. A proli felfogásotok pedig undorító.

Kérdező, sporolj még 200 ezret, az eddig gyűjtötthöz KÉPEST nem sok. Hajrá.

2020. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!