Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/241 anonim ***** válasza:
21%

Ja, már látom, hogy mit kell írni, ha el akarom kerülni a lepontozást.


Kedves kérdező!


Sajnálom, hogy ilyen smucig apád van, te, mint a jövő nagy kerékpársport reménysége, a bicikli Mihaelsúmakere, meg kellene hogy kapd ezt a gépet, sőt...kettőt!

850 forint aprópénz, ezt jól látod 17 évesen, én, a 4 diplomámmal (IT, orvos, mérnök, pilóta) órabérben kapok ennyit, a többiek meg csak irígy prolik, akik a leendő sikereidet próbálják gátolni.


Szabó Péter hallhatatlan szavaival élve: "A sikert akarni kell, vagy jön, vagy nem."

Sok sikert, ne hallgass a sok negatív emberre, vonzad befele a sikert!

2020. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/241 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz, hogy összegyűjtöm még a maradék pénzt, aztán majd később eladom a biciklimet, de ez már rég nem téma.

De jézusom, mennyi idióta ember van itt.. Tipikus magyar mentalitás, ha valami nem hozza vissza az árát, akkor ne is költs rá.. Ez megmagyarázza, miért van ilyen sanyarú élete sok embernek. Csak gondolj bele, hány olyan dolgot veszel, ami nem hozza vissza az árát. Hidd el, a dolgok 90%-a ilyen. Én ha ezt szeretném csinálni, erre szeretnék költeni, akkor nem mindegy?

"Oké, tegye fel a kezét, aki a gyereke hobbijára költene és költ is, majd 1M-t!"

Ilyenek meg kíméljenek már, 6000x leírtam, hogy apámnak semmi köze ennek a biciklinek a megvásárlásához, legalább ha idehánysz valami hülyeséget, olvasd vissza a válaszokat.

Van elég tudásom, a jelenlegi biciklimhez. Mert tudod a bicikli is korlátoz, nem csak a tudásod. Például ha 20 fps-el játszol egy játékot (ha már ilyen gamer példánál vagyunk), valószínűleg nem leszel jó soha, mivel 20 fps-el normálisan lőni sem lehet. Épp ezért akarom leváltani a biciklimet, hogy a jelenlegi tudásomat tudjam növelni, egy erre való biciklivel.


"Akik versenyeznek, azokat már kis korukban felfedezik a sportegyesületek, meg különböző edzésekre járnak, hogy bírnak több száz km tekerni, meg versenyszerűen éljenek, étkezzenek."

Ez vicces, valószínűleg neked sincs fogalmad arról a sportról amiről beszélek. Itt egy pálya hossza nagyjából 1,5 - 3 km között van. Maximum külföldön van így, hogy felfedeznek az egyesületek, de magyarországon, főleg downhillben pont az él álomvilágban, aki ezt hiszi. Itt az OB-n a majdnem 300 indulóból egynek sem hullik ölébe az 500 ezrestől a több millás bicikli, mindenkinek magának kell állnia, ha már ezt szeretné csinálni.

Arra válaszolva meg, hogy miért nem versenyeztem a mostani biciklimmel: Mivel alkalmatlan rá, nem tudom egy szakágba se besorolni. Ha egy XC-m lenne, akkor tudnék XC veresenyekre járni, de ami most van nekem, az ilyen 120 mm-t mozgó Trail szerűség. Trail verseny pedig nem létezik, Endurora/Downhill-re kevés lenne, XC-re pedig nehéz, lassú, alkalmatlan. Ezért nem versenyzek vele, mivel magamat szivatnám meg.

2020. szept. 21. 15:41
 113/241 A kérdező kommentje:
Hiába picsogsz meg csodálkozol, hogy ennyiért akarok biciklit venni, én meg téged nem értelek ugyan így. Nem vagyok gazdag, 50 ezres cipőre már sajnálnám a pénzt, de mivel ez a sport érdekel, és elfogadom hogy ez ennyibe kerül, nem elkezdek picsogni hogy jajj milyen drága, hanem összeszedem rá a pénzt.
2020. szept. 21. 15:43
 114/241 A kérdező kommentje:

De amúgy ha ennyire mindenki ért a biciklihez és én vagyok a hülye, hogy ennyiért akarok venni, akkor segítsetek már légyszi, és akkor egy csomó pénzt megspórolnátok nekem.


Na szóval: akkor 200 ezer körül legyen rajta minimum 180-200 mm-t mozgó levegős teleszkóp, hátul ugyan így. Legyen karbon vázas, legyenek rajta 200mm-es 4 dugattyús hidraulikus tárcsafékek, a vázban legyen elvezetve a bowden, valami márkás DT Swiss vagy ilyesmi duplafalú karbon felnik legyenek rajta, sorolhatnám..

2020. szept. 21. 15:49
 115/241 anonim ***** válasza:
88%

111-es, talán nem egymástól teljesen független képzésekre kellett volna jelentkezni, amiket nem használhatsz egybe... :D Ilyen, ha nem tudod mit akarsz.

Amúgy senki nem mondta, hogy a kérdező az apjával akarná kifizettetni. AZ apja biciklit vett neki, amit eladna, hogy egy másik biciklit vehessen. Szerintem nincs ezzel gond, de gondolom ti azok vagytok, akik a 30 éves használati tárgyukat is sajnálják eladni, és olyan a házuk, mint egy putri :D

2020. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/241 A kérdező kommentje:
Meg ilyeneket írnak, hogy én vagyok a bicikli Schumacher-je, csak mert 850 ezerért akarok egy biciklit venni... Úgy csináltok, mint ha valami életmegváltó befektetést akarnék csinálni, amihez 8 hitelt fel kell vennem, olyan drága. Elárulom neked, ez egy átlagos árú Enduro bicikli, sőt, manapság 1 milla alatt nehéz is újonnan találni, szóval.. Nem tudom, miért sír ennyire mindenki, ha ennyire sajnálsz magadtól 850 ezret, akkor valamit tényleg elronthattál. A legtöbb fiatal évente 850 ezret simán elver ruhákra, telefonra, cigire, piára, ilyenekre. Én meg pont hogy ezeket próbálom minél jobban megvonni magamtól, mert a hobbimra akarok gyűjteni, szerintem ez még mindíg jobb.
2020. szept. 21. 16:08
 117/241 anonim ***** válasza:
28%
Jólvan, belőled is elég lesz kérdező meg mindenkiből IS, hagyjuk ezt a témát. Kaptál választ, ez nem egy vitaoldal.
2020. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/241 A kérdező kommentje:
Pedig általában élvezem a vitát olyanokkal, akiken látom, hogy közük nincs ahhoz amiről beszélnek.
2020. szept. 21. 16:17
 119/241 anonim ***** válasza:
35%

kérdező, ha olyan bicót szertnél, amit belinkelél, az nem 850e Ft, hanem 3.000+ EUR, ami mai áron 1.086.000 Ft, ráadásul 16% ÁFÁ-val, tehát még 11% ÁFÁ-t is fizethetsz rá, magyarul alsóhangon 1,25M HUF. És ez még csak gondolom a legalapabb verzió

csak azért írtam le, hogy ne okozzon meglepetést később

2020. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/241 A kérdező kommentje:
Igen, ezt félre néztem. Pár hónapja néztem utoljára az árukat, az alu vázas van 850 ezer körül. Bár sokan mondják, hogy érdemesebb lenne a karbonra gyűjteni inkább.
2020. szept. 21. 16:30
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!