Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem engedi hogy eladjam a biciklimet?

Figyelt kérdés
A biciklizés a fő hobbim, és lassan szeretnék már egy komolyabbat venni. Viszont úgy hamarabb meg lenne, ha eladnám a mostanit, és akkor nem kéne még 200 ezret pluszba gyűjtenem. Viszont apukám nem engedi, azt mondja, hogy ha valamit megveszünk, akkor azt már nem adjuk el. Mondjuk ezt a biciklit még ő vette nekem, de az újra már nagyrészt én gyűjtöttem össze az eddigi pénzt. Szerintetek hogyan győzzem meg?
2020. szept. 20. 18:30
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/241 anonim ***** válasza:
27%

Na még mindig😆 Az a helyzet kérdező, hogy ez egy provokatív kérdés volt és erre te is tudod a választ hisz nem vagy már kisgyerek,ez csak rád meg a faterodra tartozik,hogy vesz neked másikat vagy nem.

Az anyagi helyzetetekhez senkinek semmi köze, ez igaz,de mikor valaki azt hallja, hogy van egy 300 ezres bicajom de nekem 850 ezres kell bizony gondol mindenki egy nagyot,hogy az anja úristenit annak a kölyöknek.

Ez majdnem olyan mint ha egy éhezőtől kérnél tanácsot, hogy melyik étterembe menj enni.

2020. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/241 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy bicikliről vam szó. Maximum meg vagy lepődve mert nem tudtad hogy létezik ez a sport.
2020. szept. 21. 08:53
 103/241 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam végig a sok választ, csak pár oldalt. Sok az irigy itt is. 🤭 Négy gyerekes anyuka vagyok,hó végén egy fillerem sincs,de attól nem fröcsögök. Örülök ha másnak jó.

Csak a kérdésedre válaszolnék.

Én azt tenném,hogy összegyűjteném a maradék pénzt. Megvenném a bicot. Aztán mikor apukád megenyhül és eladhatod,vegyél belőle sisakot,kesztyűt,plussz alkatrészt. Te tudod mik kellenek még ehhez a sporthoz. Lehet apukának érzelmi szempontból fontos,de majd belátja. Minden jót neked!

2020. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/241 anonim ***** válasza:
16%

1.: Mondjuk én vagyok az apád. Miért kéne NEKEM, a te sosem megtérülő hobbidat finanszírozni?

3.: Látom 850 itt sokaknak aprópénz...egy 17 éves gyerek hobbijára...mindig elfelejtem, hogy ez ilyen milliárdosok oldala.

4.: Add el a telefonod, laptopod, kutyád, ... és meglesz ez a kis aprópénz. Mert ugye szerinted 850 az apró.


Ja, bicak után mi kéne majd? Karia egy PS5?

2020. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/241 anonim ***** válasza:
18%

Oké, tegye fel a kezét, aki a gyereke hobbijára költene és költ is, majd 1M-t!


Na, jöhetnek az én lovat, rally autót, Bódy Szilvit, MIG-29 vadászgépet,...vettem neki válaszok. >:)

2020. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/241 anonim ***** válasza:
15%

Ja igazad van aztán kitalálja, hogy holdra akar szállni.

Apuci na aza pár milliárd aprópénz 🤣

2020. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/241 anonim ***** válasza:
73%
99-es akváriumra pénzt adsz???? hát nem jók neked halat nézni képen???? :D :D :D Én biztos nem adnék rá. Büdös is lesz meg minden.
2020. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/241 anonim ***** válasza:
91%

"1.: Mondjuk én vagyok az apád. Miért kéne NEKEM, a te sosem megtérülő hobbidat finanszírozni?"


Vicces az apjának egy petákot sem kell adni, mindössze áldását adni arra, hogy eladja a korábbi bicaját, aminek az árát beleteszi az újba. A maradék pénzt meg maga szedte össze. Az apjának ez semmibe se kerül. Ahelyett, hogy örülne, hogy nem odaáll, hogy "apuuu aggyá pízt" hanem eladná azt, ami helyett jobbat vesz, így gyakorlatilag olyanból csinál pénzt, ami már nem kell. Hogy az neked felfoghatatlan, hogy milyen összegekről van szó és mire az más kérdés. Van aki meg magángéppel megy a saját szigetére az óceánon, míg más a Balatont se tudja kifizetni. Az élet igazságtalan. Nem az összegeket kell nézni, hanem azt, hogy miről van szó. Mámrpedig arról van szó, hogy mi a rák értelme van annak, hogy ha valami az övé, és lecseréli, akkor ne adja el, csak álljon ott, holott lehetne belőle pénzt kivenni. Nem kéne a pénzt elvenni máshonnan, csak azért, hogy az első dolog kihasználatlanul álljon ott.

2020. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/241 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj a kérdező álom világban él. Azt mondja azért akar 1 milliós bringát venni, hogy tudjon versenyezni majd. Na már most ez mind szép és jó, csak kérdem meg van e hozzá a tudása? Mert én is vehetnék 1 millió forintért gamer pc-t, és nyomhatnám az apexet meg mindenféle multi gamek +200 fps számmal, csak nincs hozzá skillem, tudásom. Sőt grafikai munkára is jó lenne, de hát ahhoz sem értek. Lehet a kérdező nem is olyan jó bringás, mint aminek hiszi magát, és megveszi 1 millióért a bringát, és lehet semmiben sem fog változni a biciklizési tudása. Akik versenyeznek, azokat már kis korukban felfedezik a sportegyesületek, meg különböző edzésekre járnak, hogy bírnak több száz km tekerni, meg versenyszerűen éljenek, étkezzenek. Nemcsak úgy megy ez veszünk új bringát, aztán neki állunk versenyezni és pár méter után alig kap levegőt. Kérdező elég neked a mostani bringád, feleslegesen vennéd meg, ha a mostanival sem értél el eredményeket.
2020. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/241 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi rosszindulatú ember van... Engedtessék már meg,hogy azt vegyen a kérdező amit akar. Én rohadt csóró vagyok,850e ftbol 6 hoig élek, 4 gyerekkel,de ha neki van,miért ne venné meg? Meg amúgy is,sok IQ huszár,itt a kérdésre kellene válaszolni. Az meg nem arról szólt,hogy vegyek ennyiért bicót?
2020. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!