Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a tőled külön...

Mit tennél, ha a tőled külön álló gyereked az anyja iránti hűtlenséggel vádolna, miközben nem voltál az, majd mikor beszélni akarnál erről, hazugnak nevezne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 19:14
 81/97 A kérdező kommentje:
"Egyedülálló anya vagyok, a szüleim már nem élnek, az ex férjem külföldön van. " ha ez így van, akkor hogyhogy nem vagy vele tisztában, hogy akire mindaz rászakad ami ezzel jár, annak nem lesz se ideje se energiája se pénze a farka után futkosni?
2019. szept. 7. 16:47
 82/97 A kérdező kommentje:

" Te nem érted amit válaszolok. Gyerek nélkül nem lennél ebben a helyzetben!!!! Gyerek nélkül még akkor léphettél volna le amikor elkezdett kialakulni ez a helyzet."


Ja és ez a helyzet nem gyerek nélkül, hanem gyerekkel kezdett kialakulni.

2019. szept. 7. 17:17
 83/97 A kérdező kommentje:

"Ha ilyen messze vagy a gyerekedtől, esélyed sincs vele javítani a kapcsolatodon." Már elnézést, de miért kéne javítanom a kapcsolaton? Az egész kapcsolat felvétel arra megy ki, hogy fejje az apját, miközben esze ágában sincs vele közös programot csinálni, esze ágában sincs vele még beszélni se, sőt amit mond az apja azt egyenesen hazugságnak tartja. Ezen mégis miért kellene nekem javítanom??? Itt a kérdés max. csak az lehet, hogy kitagadom e vagy csak simán nem tartom vele a kapcsolatot. Azért fejős kecskének ne nézzen már senki. Egy családi kapcsolat nem abból áll, hogy "fogd be a szád, mert hazudsz, csak fizess." Meg itt valaki elmondta hogy plázás pénz szórásra nem adna csak általa értelmes dolognak tartott ügyre. De ha pl. én ezt kijelenteném, miért kéne ezzel (vagy bármivel) kapcsolatban elhinni, hogy igazat mond amikor azt mondja nem erre kell a pénz, amikor ő hazugnak nevez engem amikor mond valamit? Ilyen elven simán mondhatom, hogy nem hiszem el, hogy x értelmes dologra kell a pénz, mert hazudsz. Miért kéne hinnem annak aki hazugnak tart? De mint írtam, a helyzet, annak az embernek a aki hazugnak tart, miért kellene elhinnem, hogy ő a lányom??? Az hogy egy fent említett csaló - aki esetében mostanra már teljesen nyilvánvaló, hogy nem apát akart a gyerekének, nem családot akart velem - beetetett ezzel, s aláírtam az apasági bizonyítékot, az max. azt bizonyítja, hogy egy rossz emberismerő balek vagyok, de ez még a biológiai apaságot nem bizonyítja. A lányom nem ugy viselkedik velem, mint az apjával egy gyerek. Ez tény. Más kérdés hogy én azzal is lelök megbeszélni egy helyzetet, aki nem az apám, s akkor se vádolok meg valakit hasütésszeren smsek vagy hasonlok alapján valamivel, ha nem az apám, de azt hinném, hogy ha én valakit az apámnak tartok, akkor ezt még komolyabban veszem. Aki azt írta, hogy nem kell fizetni tovább a tartásdíjat, az téved, az apaság elismerése után egy évig lehet vitatni, (az letelt) de utána csak 2 kötelezettség van: tartásdíj, és örökség. A vagyonomat pedig élemben simán átadhatom annak, aki úgy viselkedik velem, mintha az apja lennék, és nem kell annak átadni, aki nem úgy viselkedik velem, aki nem akar találkozni velem, aki nem áll szóba velem, ha magamtól mondok valamit kijelenti, hogy amit mondok az hazugság, s legfőképp nem hajlandó igazolni,hogy ő biológiailag is az apám, hanem ehelyett lényegében eltűnik. komolyan nekem kellene utána futkosnom, hogy igazolja, miután engem hazugnak nevezett, amit ő tényként fogad el (szintén ellenőrzés nélkül) az igaz, vagy elég ha csak tudomásul veszem, hogy átvertek, valójában nincs is lányom, (ki tudja kitől van) s csak azt kapja ami az anyja jogi ügyeskedése (egy gyenge emberismerő megtévesztése) miatt törvényesen jár neki. Tartásdíj s ami majd a halálom után megmarad örökségnek.


Ne felejtsük el, hogy nem én vagyok az aki nem akart találkozni vele. Ő mondta le a programokat. Nem én vagyok az aki nem akarta elmondani vele mi volt köztem és az anyja között. Én mondtam, ő mondta hogy amit mondok hazugság. Ő 1 dolgot akart, a tartásdíjon felüli pénzt s, mindezt arra alapozva hogy én az anyjának elhittem, hogy az apja vagyok.

2019. szept. 7. 17:39
 84/97 anonim ***** válasza:
54%
A mentél a farkad utánt úgy értettem, hogy nem ismerted meg a másikat, csak a tetszetős külső után mentél, és ne mond, hogy nem. Senki nem tudja magát jelek nélkül megjátszani évekig....
2019. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
54%
A kérdésed végül is értelmetlen. Te magad leírtad, mit teszel ebben a helyzetben. Erre kívülről nem lehet válaszolni, mert ilyen helyzet nálam ki sem alakulna. De az ex férjemnél sem, mert a gyerek mindkettőnket szeret és vágyik a társaságunkra. Akkor is ha az apját csak évente 2-3 alkalommal látja. De mi máshogy éltük az életünket, máshogy neveltük (azaz neveltem) a gyereket. Mindegy, hogy más ember mit tenne, mert mindenki más alaphelyzetből indul.
2019. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 A kérdező kommentje:
De de van értelme. Ha engem érdekel valami, akkor van érelme feltenni a kérdést. Vagy úgy gondolod csak annak van értelme ami téged érdekel? Hasonlítasz valakire...
2019. szept. 7. 20:32
 87/97 A kérdező kommentje:
"Senki nem tudja magát jelek nélkül megjátszani évekig..." Évekről nem volt szó, 1-2 évig meg egy szélhámos simán megjátssza magát. Ne felejtsük el, milliókról van szó s alig kell tenni érte valamit, élni egy elképzelt életet s élvezni az előnyei, kocsi került alá, kaja, stb... Ráadásul egy olyan pasi aki dolgozni akar... Kiváló fejőstehén alap.
2019. szept. 7. 20:35
 88/97 A kérdező kommentje:
"Erre kívülről nem lehet válaszolni, mert ilyen helyzet nálam ki sem alakulna" Na jo, de nem te vagy az egyetlen válaszoló. Azt se értem, miért irkálsz olyan kérdésbe ami szerinted értelmetlen. Oké, ez a véleményed, de akkor mit keresel itt?
2019. szept. 7. 20:37
 89/97 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szó sincs arról, hogy veled ez nem történhet meg. Hanem te ennél sokkal jobb embert fogtál ki de neked ez se volt jó. Vagy ha olyan jó emberismerő vagy akkor miért nem vetted észre, hogy nem lesz tartós a kapcsolat s nem lesztek igazi család? Ugyan ez történt meg veled, mint velem, csak egy sokkalta jobb emberrel. Ez a különbség.
2019. szept. 7. 20:57
 90/97 A kérdező kommentje:
Rád is igaz, hogy ha ezt előre látod, akkor a gyereked nem apa nélkül nő fel s nem csak ritkán látja. Akkor hol volt az nagy emberismereted ami nekem nincs? Te miért "mentél a farok után"? Rád miért nem volt érvényes, hogy előbb megismered megtudod megy e vele együtt s csak utána a gyerek? Ismerős? Amikor valami az egyik emberre érvényes, de ha te vagy a másik ember akkor rád nem érvényes...
2019. szept. 7. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!