Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a tőled külön...

Mit tennél, ha a tőled külön álló gyereked az anyja iránti hűtlenséggel vádolna, miközben nem voltál az, majd mikor beszélni akarnál erről, hazugnak nevezne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 19:14
 41/97 anonim ***** válasza:
91%

Ostobaság, amit 37-ben írsz, kérdező.

Bizalmi kapcsolatot kell(ett volna) kialakítani vele, hogy el tudja fogadni a te véleményedet, álláspontodat is. Pont azért teszi magáévá teljesen az anyja álláspontját, mert ő az egyetlen, aki viszonyítási pont számára.

Ugye egy kamaszlányról beszélünk?

Ha eddig jó (érzelmekkel, közös élményekkel teli) kapcsolat lett volna közöttetek, akkor lehet, hogy a lelki dolgairól neked szívesebben beszélne, mint az anyjának. De úgy látom, csak az ürügyet keresed, hogy végleg lekoptasd magadról....

Azért bele kéne gondolnod, hogy ő mégsem tehet arról, hogy egy ilyen párkapcsolatba született bele. Nem tehet arról, hogy egy elmebeteg módra féltékeny anya neveli fel.

2019. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 A kérdező kommentje:
"Ha eddig jó (érzelmekkel, közös élményekkel teli) kapcsolat lett volna közöttetek, akkor lehet, hogy a lelki dolgairól neked szívesebben beszélne, mint az anyjának. De úgy látom, csak az ürügyet keresed, hogy végleg lekoptasd magadról...." Hogy lehet bizalmi kapcsolatot kiépíteni azzal, aki találkozás helyett bútort akar?
2019. szept. 6. 12:04
 43/97 A kérdező kommentje:
Arról nem, de arról, hogy hazugnak nevez, tehet. Mindenkinek van lehetősége arra, hogy meggyőződjön róla, hogy amit mondanak neki, az igaz e.
2019. szept. 6. 12:05
 44/97 A kérdező kommentje:
Még jo hogy le akarom koptatni azt aki a becsületembe gázol.
2019. szept. 6. 12:06
 45/97 anonim ***** válasza:
94%

A bizalmi kapcsolatot nem akkor kell kezdeni kiépíteni, amikor már kamaszodik és bútort (anyagiakat) akar.

Hanem akkor, amikor még óvódás és örömmel mutatja, hogy mit rajzolt/festett/hajtogatott. Amikor még örül annak, hogy APA, ha csak egy héten egy napig is, de ővele foglalkozik.

Az meg, hogy a becsületedbe gázolt, az nevetséges. Haragjában csúnyát írt neked. Tegyél már különbséget a kettő között! Normál családban is előfordul, hogy egy kamasz olyat vág a szülője fejéhez, ami a szülőnek rosszul esik és abszolút igazságtalan. Mégse történik az, hogy az egyik szülő onnantól levegőnek nézi a gyerekét, mert ugye egy lakásban lakva ez nem is nagyon lehetséges.

És újra mondom: jobb lenne személyesen beszélgetni, nem azon a nyomorult gépen írogatni.

2019. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 A kérdező kommentje:
"Az meg, hogy a becsületedbe gázolt, az nevetséges. Haragjában csúnyát írt neked" Volna lehetősége azt mondani, hogy üljünk le beszéljük meg, de nem él vele.
2019. szept. 6. 12:31
 47/97 A kérdező kommentje:
egyedül neveltem egy másik gyerekemet korábbi kapcsolatból, napi megélhetési gondokkal küzdve. A távolság kb 200 km volt (ahova hazament) vagyis heti 5-10 000 Ft havi 20-40 000 Ft. én fizettem a tartásdijjat, nekem nem fizették (hamisan tanuskodok voltak ellenem, kockázatos volt feszegetni jogilag) igy mégis hogy lehet heti 1 alkalommal bizalmi kapcsolatot kiépiteni? legfőkép miből, főleg hogy a hétvégék a plszmunkáké, mert élni is kéne valamit többet közt h a rezsi is menjen s a tartásdij is. valamint a hétköznap elmaradt házimunkáké a hétvége. és az az elöny " hogy hazament a francba s legalább haladok ezekkel s nem féltékenységi balhék, jelenetek vannak, hogy biztos megcsalom) jo vicc hogy az akinek gyereke született tőlem, ahelyett hogy összefogott volna velem, hogy oldjuk meg együtt, igy viselkedett, majd én vagyok a hibás, hogy a létért küzdve nem tudok ápolni 200 km-re egy kapcsolatot. mellesleg az elején még próbáltam, de abból is tettlegesség lett. (ott is nekem támadt)
2019. szept. 6. 12:52
 48/97 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg nagyon nehéz helyzet. Így inkább megértem, hogy így alakult a kapcsolatod a lányoddal.
2019. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 A kérdező kommentje:
Én az anyját nem értem. Vagy ez a féltékenység egy betegség?
2019. szept. 6. 13:50
 50/97 anonim ***** válasza:
43%

Ezen a szinten már igen.

Tulajdonképpen egy kezeletlen elmebetegről (pszichiátriai betegről) lehet szó, akinek a génjeit felerészben örökölte a lányod, valamint egy ilyen beteg ember kizárólagos nevelése alatt nőtt föl.

Ezek után nem csoda, hogy problémák vannak a viselkedésével.

2019. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!