Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a tőled külön...

Mit tennél, ha a tőled külön álló gyereked az anyja iránti hűtlenséggel vádolna, miközben nem voltál az, majd mikor beszélni akarnál erről, hazugnak nevezne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 19:14
 71/97 A kérdező kommentje:
"csak a farkad után mentél," ja hogy rám jár hívogat, fogadkozik, könnyes szemekkel hívatlanul megjelenik az otthonomban süteményt hoz, édességet a gyereknek s én megyek a farkam után?
2019. szept. 7. 14:59
 72/97 A kérdező kommentje:
én munkában voltam, aztán mentem a gyerekért, vele együtt a piacra, hogy legyen mi vacsorára tízóraira, aznapra s még pár napra, vagy ép hétvégére, amikor ez pénteken volt. otthon ezeket készítem, erre csengetek s ő áll ott könnyes szemekkel, s én megyek a farkam után? ezt te komolyan gondolod, vagy csak fogalmad sincs mivel jár egy gyerek nevelés, egy háztartás vezetés? napközben meg munka a megélhetésért, s gyakran ezek mellett még este, hétvégén is pluszmunka. mindez amit írtam nem oldódik meg magától. se az étel nem főződik meg magától, se a ára nem terem elő a semmiből. és akkor még ott van a mosás takarítás stb. és akkor szorozd meg mindezt kettővel, ha egyedül vagy. a duplája esik rád. majd biztos ilyen helyzetben lesz időm a farkam után menni. próbáld ki ezt aztán meglátod mennyire lesz időd és energiád a farkad után menni.
2019. szept. 7. 15:05
 73/97 A kérdező kommentje:
Nem véletlen hogy nős pasik szokták a párjukat megcsalni, akiknél ott van a feleség a háttérben, aki eközben mindezeket megcsinálja. Ő akkor se iparkodott ezekkel amikor együtt voltunk, csak jött és felfalta amit főztem. Biztos volt mindezek mellett időm megcsalni őt.
2019. szept. 7. 15:08
 74/97 A kérdező kommentje:
Mondjuk az se semmi elképzelés, hogy valaki eleve rossz emberismerő, egy ilyen helyzetben van, állandóan hulla fáradt, hiányzik neki egy normális élet, s kiváló emberismerőnek kéne lennie.
2019. szept. 7. 15:28
 75/97 A kérdező kommentje:
"De fogadj el egy jó tanácsot: a harmadiknak ne csinálj majd gyereket." Próbáld megérteni, hogy itt nem a gyerek a baj, őt csak felhasználta az anyja. Aki családod akar s nem csak egy hazug szélhámos aki eszközként használná fel a saját gyerekét arra hogy más felett hatalmaskodhasson, szóval aki családot akar, attól lehetne gyerek. Mert ponthogy az én gyerekemnek is erre lett volna szűksége, egy harmonikus családra és egy testvérre, mégha féltestvér is.
2019. szept. 7. 15:38
 76/97 anonim ***** válasza:
60%

"vagy csak fogalmad sincs mivel jár egy gyerek nevelés, egy háztartás vezetés?" Egyedülálló anya vagyok, a szüleim már nem élnek, az ex férjem külföldön van. Teljes egészében tudom, mit jelent a gyereknevelés és az ezzel járó munka. Hiszen egyedül csinálom.


A volt férjem nem volt rossz ember, de nem alakítottuk jól a dolgokat. Ő magát okolja mindenért (bántalmazott gyerek volt, nem igazán működött jól az intimitásban amikor már gyerek is lett)de én így sem merném azt állítani, hogy minden az ő hibája volt. Ő is "változott" azaz másként viselkedett esküvő és gyerek után, de voltak jelek és tudatosan döntöttem mellette. Nem hibáztatom magam, szerelemes voltam. És bíztam benne, hogy jó irányba terelhetem. A házasságban nem sikerült, a válás miatt kicsit felnőtt.


Felelősséget kell vállalni a döntéseidért, nem hibáztatlak, csak ellenszenvesnek tartom a védőbeszédet. Mindenki hibázik, senki nem tökéletes, senkit nem hálóznak be ha nem akarja. Azt ne add már be, hogy csak az áldott jó szíved miatt voltál a nőkkel. Hogy miért nem húztál gumit, azt sem értem. De mindegy, utólag már felesleges ezen rágódni, és nem is az én dolgom megérteni téged.

De az is feltűnik a reakcióidból, hogy nem igazán érted, mi a probléma. Azt írod, nem a gyerek volt a probléma. De igen, hiszen a gyerek miatt maradtál benne ezekben a kapcsolatokban, vagy tévedek? Gyerek nélkül könnyebb lett volna lelépni a féltékeny nő mellől....ne haragudj, de nekem olyan mónika show ez az egész. :-( Szóval komolyan mondtam, harmadikat már ne....

2019. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 A kérdező kommentje:
"Gyerek nélkül könnyebb lett volna lelépni a féltékeny nő mellől" Hisz írtam, hogy tőlem 200 km-re laknak. Te nem is olvasod amiket írok, csak válaszolsz...
2019. szept. 7. 16:12
 78/97 anonim ***** válasza:
60%
Te nem érted amit válaszolok. Gyerek nélkül nem lennél ebben a helyzetben!!!! Gyerek nélkül még akkor léphettél volna le amikor elkezdett kialakulni ez a helyzet.
2019. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 A kérdező kommentje:
"Felelősséget kell vállalni a döntéseidért, nem hibáztatlak, csak ellenszenvesnek tartom a védőbeszédet." Melyik döntésemért kéne felelősséget vállalni? Amikor nem téptem le a ruhát róla, amikor férfiismerőseit fogadta a szobájában? Mert én ilyen döntéseket hoztam ebben a kapcsolatban, nekem magától értetődő volt hogy joga van a szobájában vendéget látni. Vagy amikor nem néztem bele a mobiljába, egyrészt tiszteletből, egyész hogy ne hlyitsem magam félreérthető kétes eredetu informáciokkal? (Más kérdés hogy ha hozzám eljutott volna rola negetiv info, akár így akár máshogy akkor nem tényként kezelem, hane utána járok igaz e vagy sem) Ezt nevezik felelős döntésnek. Vagy az amikor annak ellenére, hogy ő kirugja a kezemből a munkát amivel pénzt keresnék, én kocsit adtam alá amikor terhesen is dolgozni akart? ezért is vállalom a felelősséget, csakhogy ez is felelős döntés volt mert tisztában voltam vele, hogy pénzért adnak mindent, s mégnagyobb a felelősség ha gyermek is van. Akkor miért is kéne felelősséget vállamon? Azért hogy nem vagyok látnok s nem ismerem fel időben a csalót egy amúgy is nehéz megterhelő helyzetben? Ahol felelősségteljesen kellett tennem, gondolkoznom, ott úgy tettem. Gumi? Csakhogy az elején elhitette velem, hogy ez egy jó, harmonikus család lesz... Nyilván ezért is én vagyok a felelős, hogy hittem valakinek a hazug szavának. Nyilván amikor ezek sorra jöttek, már nem hittem neki, felmerült, hogy aki ennyire nem bízik bennem, abban én miért bízzak, de ezek csak akkor jöttek, amikor már azt hitte hogy a gyerekkel tud zsarolni. Én tudtam felelős döntéseket hozni amikor róla volt szó, mondom, kocsit adtam alája, neki még az se ment, hogy hagyjon dolgozni. Én tudtam (volna) felelősségteljes döntést hozni, ha belenézek a mobiljába, utána járok, hogy minek mi a háttere. Én meg se tudtam, hogy belenézett, csak utólag, apránként jöttem rá, hogy ez történt, mikor őrjöngve kérdezte tőlem, ki az a Bibis. S fogalmam se volt ki az. Majd jóval késibb mikor töröltem a felesleges üzenetet, akkor láttam egy "Szia Bibis kezdetű üzenetet a piszkozat mappámban. És még mindig nem tudtam mi az, majd később tudtam csak meg hogy az egyik haverom Bibisnek becézi a nőjét, akit soha se láttam a mai napig. Ezek csak utol álltak össze jóval azután, hogy a kérdéses jelenet lezajlott. Nem hogy utána nézni nem volt hajlandó, arra se vette a fáradtságot, hogy elmondja egyáltalán miért balhézik, miközben a gyerekemet etetném, amit nyugodtan kellene tenni, nem úgy hogy közben ott őrjöng mellette egy idegen. Másik hülyeségéért mégis miét nekem kellett volna felelősségteljes döntést hozni? Itt az egyetlen felelősségteljes döntés amit én hozhattam az volt, hogy közöltem vele: azok után, ahogy viselkedik, itt nincs a számára hely. Mégis mi mást tehetek, ha mindez csak akkor derül ki, ha már megfogott a gyerekkel? Milyen más felelősségteljes döntést hozhatok egy ilyen helyzetben? Arról nem is beszélve, hogy ez a mobilos úgy is csak az egyik példa, később arra is képes volt, hogy míg otthon lebzselt, amíg dolgoztam(!!!) olyan munkát elvállalva amiben a kisgyerekem is velem lehetett(!!!) (költöztetés ahol én csak a kocsit és a vezetést végeztem, pakolás közben a gyerekemmel voltam) addig felment hozzám egy barátom a barátnőjével, s ők beszélgettek. A barátom nem sokkal később szakított a barátnőjével. Képes volt még ez a lány miatt is féltékenységi jeleneteket rendezni, pedig nem csak félreérthető sms nem volt, hanem azt a lányt a mai napig nem is láttam (ahogy az előzőt se)... A haveri köröm jobb híján csak nevezett rajta, hogy képes volt olyan nőre is féltékenykedni, akit nem is láttam. Itt miféle felelősségvállalásrol beszélsz??? Aki szerint a korábbi haver a hibás, láthatja, sms se kell hozzá havertól. Most komolyan meg kell neki tiltanom, hogy a távollétemben a barátaimat fogadja a szobájában, hogy ha nő is van vele akkor nehogy féltékenységi jelenet legyen belőle??? S mindez az én felelősségem??? Meg a haveré mert vele volt a barátnője??? Vagy mi??? Mindenki bűnös csak az nem aki ezt csinálja egy családból???
2019. szept. 7. 16:34
 80/97 A kérdező kommentje:

" Te nem érted amit válaszolok. Gyerek nélkül nem lennél ebben a helyzetben!!!! Gyerek nélkül még akkor léphettél volna le amikor elkezdett kialakulni ez a helyzet."


Egy család alapvető része a gyerek. Egy csaló nélkül nem lennék ebben a helyzetben. Gyerek akkor is része a családnak, ha a másik fél nem csaló. Írtam többször hogy csak akkor kezdett kialakulni a helyzet, amikor a gyerek már "a kezében volt", hogy zsarolhasson vele. De ez nem újdonság, egy csaló se írja ki a homlokára, hogy "csaló vagyok", esetleg ebben a helyzetben azt, hogy "nem akarok veled családot, csak zsarolni akarlak a gyerekkel". Ép az a csalás lényege, hogy elhitet a másikkal valamit, ami nem igaz. A csaló még hamis bizonyítékokat is gyárt, az elején eljátszotta a gondoskodó pótanyát, pl. vigyázott rá, míg a beteg nagymamámhoz mentem be a kórházba, olyan osztályra ahova babával nem mehettem volna be...

2019. szept. 7. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!