Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a tőled külön...

Mit tennél, ha a tőled külön álló gyereked az anyja iránti hűtlenséggel vádolna, miközben nem voltál az, majd mikor beszélni akarnál erről, hazugnak nevezne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 19:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
92%
Nem magyarázkodnék, hanem kérdeznék. Nem mindegy, hogy mire alapozza ezt a gondolatot, mennyire biztos benne és mi a célja azzal, hogy megvádol.
2019. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
87%

1. A gyereknek semmi köze a te + az anyja magánéletéhez.

2. Nem magyarázkodnék neki, hanem visszakérdeznék, honna

2019. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
95%
honnan veszi
2019. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:
Lehet csak nekem egyértelmű, ezért leírom. (Nem kötekedés, valóban sok oka lehet) Az anyja elmondására alapozza. Innentől viszont nincs tovább út. Ami az anyja mond azt igaznak tartja, amit én azt nem. Nekem leginkább az furcsa h nem szokás bizonyíték nélkül vádaskodni. Az ilyesmi pedig teljesen egyértelmű, vagy van rá bizonyíték, vagy nincs. ha nincs akkor meg a puszta gyanút nem "illik" úgy a másik fejéhez vágni, mintha igaz lenne, majd hazugnak nevezni őt amikor cáfolja. Még idegen ember esetében is fura, de rokoni kapcsolatban... (Mondjuk az anyjának se kéne olyasmiben vádaskodni aminek nem járt utána, hanem csak találgat.)
2019. szept. 5. 19:22
 5/97 A kérdező kommentje:
(szóval a visszakérdezés itt nem játszik, mert egyértelmű honnan veszi)
2019. szept. 5. 19:24
 6/97 A kérdező kommentje:
"A gyereknek semmi köze a te + az anyja magánéletéhez." Nincs köze, de itt nem magánéletről van szó, hanem egy hazugságról, amit az anyja mondott neki, utána pedig egy köztem és a gyerek között lezajló párbeszédről van szó, amiben én vagyok az egyik párbeszédszereplő.
2019. szept. 5. 19:26
 7/97 anonim ***** válasza:
77%
Azt,hogy neki ehez semmi köze.
2019. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:
s utána milyen lenne a kapcsolatod vele? Mert igazából nem csak a konkrét válasz érdekel (az is) hanem hogy ezek után mi lenne. Mert én ezekután nem igazán tudok elképzelni semmit vele. Születésnap, felköszönteni, bohóckodni mintha ez meg sem történt volna? Egyáltalán beszélni vele bármiről? Nem igazán látok mást ezek után, mint kapja a tartásdíjat amíg tanul, mert a törvény előírja, aztán ennyi. Egyáltalán érdemes mondani akárcsak egyetlen egy szót is annak, aki hazugnak tart???
2019. szept. 5. 19:30
 9/97 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer elmondanám, hogy nem voltam hűtlen, utána egy percet nem bizonygatnám és nem lennék hajlandó erről a gyerekkel beszélgetni.

Ha hisz nekem akkor hisz, ha nem hisz, akkor nem hisz, ebben a kérdésben amúgy sincs joga ítélkezni.

2019. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
96%

Soha nincs alkalom arra, hogy hármasban egyetek az exszel?

Mert akkor kérdezz rá a gyerek előtt:

"Ugyan már Bözsi, meséld már el, hogy mikor lettél te megcsalva? Mivel a gyerek fejét ezzel tömöd!"

A gyereknek meg megmondod utána, hogy most addig nem vagy rá kíváncsi, míg bocsánatot nem kér tőled azért, mert hazugnak nevezett. Csak hogy tisztában legyen vele, hogy miért tartod magad távol tőle.

2019. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!