Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lett luxuskegy az, hogy...

Miért lett luxuskegy az, hogy a nagyszülők vigyázzanak néha az unokáikra?

Figyelt kérdés

Igen, a mai nagyszülők kérdés kapcsán jutott ez eszembe, de máshol is összefutottam már a dologgal...


Szóval, ma megkérdezte valaki, jogosan haragszik-e az anyjára, mert az szó szerint soha nem akar vigyázni az unokára, még olyankor sem, mikor az anyuka orvosi vizsgálatra akarna menni, ahova nem vinné a gyereket.


Már az elején megjegyezte, hogy nem folyton lepasszolni akarja a kicsit, csak bizonyos alkalmakkor jól jönne a segítség.


Erre a kommentelők 90%-a nekiesett, hogy magának szülte a gyereket, oldja meg, nem a nagyszülő dolga vigyázni rá, mit képzel, hát annak a nagyszülőnek van saját élete, felnevelte már a gyerekeit, neki nem "kötelessége" az unokával találkozni, satöbbi.


Majd elhűltem a válaszok láttán. Most a többség tényleg úgy gondolja, hogy valamiféle kiváltság az, hogy a nagyszülő esetleg havonta egyszer vigyázzon 2 órát az unokájára? Vagy ha kéthetente egyszer 2 órát felügyel az unokára, akkor már egyből nincs élete, szabadideje a nagyszülőnek?


Nagyon gáz volt ezt olvasni, hát kire számítson az ember ebben a világban, ha még a szüleire sem tud, mert nem lehet semmit "elvárni". Nem is elvárás ez, csak mittudomén, nem az a normális, hogy az ember szereti a gyerekét, akkor a gyereke gyerekét is szereti és örömmel van vele? Vagy ha nem, akkor nagy áldozat annyit segíteni a gyereknek, hogy néha vigyáz az unokára?


Miért ugrott neki mindenki acsarkodva a kérdezőnek, hogy pofátlan módon be akarja osztani az anyja életét, még kihasználni, még babysitterként tartani, mert esetleg 1-1 alkalomra megkérné, hogy vigyázzon rá? Mi ebben a kihasználás, nem kétnaponta akarta leadni, hogy bulizni menjen...


Most komolyan ott tartunk, hogy egy nagyszülőnek áldozat havonta egyszer vigyázni a gyerekére és az ember senkire nem számíthat, és akkor ezt kellene normálisnak tártani meg nem haragudni érte, hanem jópofát vágni hozzá?


A képemről lesülne a bőr, ha a gyerekem ilyen minimálisan sem számíthatna rám...



2021. júl. 26. 18:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/149 anonim ***** válasza:
25%

A kérdező stílusa legalább normális, semmi rosszat nem írt nektek, veletek ellentétben. Fujtok egyet, de folyamatosan, mert a fejetekbe vettétek, hogy az úgy van és kész...

Én a kérdezővel értek egyet, én biztos fogok segíteni majd, ha nagymama leszek és örömmel teszem majd, nem fogom kényszerként átélni. Kire számítson az ember, ha nem a családjára?

2021. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/149 anonim ***** válasza:
80%
kiderült azóta amúgy, hogy mit jelent a luxuskegy?
2021. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/149 anonim ***** válasza:
79%
84.de itt is normális válaszokat kap akármennyire nem tetszik neki hogy máshogy gondolkodunk..és ezekre reagál mindig ingerülten hiába normális válaszokat kap ugyanúgy a rosszakkal..
2021. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/149 anonim ***** válasza:
72%
84 - kérlek idézz már az előző 80valahány válaszból, hogy ki írta le ezekkel a szavakkal, hogy nem fér bele neki nagyszülőként az unokázás, köszi!
2021. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/149 anonim ***** válasza:
38%
86! Drága,vissza olvastam mind a 80 hozzászólást és sehol nem írja azt senki,hogy néha vigyázhat a nagyszülő az unokára. Csak hogy miért ne vigyázzon rá, az anyuka ne sózza a mama nyakára a kölyköt, stb. Szerintem nem akarja rá sózni, csak segitséget kért tőle, ahogy láttam nem mindennapi dologról van szó. Lehet elfáradt, kimerült, egyedül van terhesen plusz egy kisgyerekkel,jól esne neki, ha számíthatna valakire.
2021. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/149 anonim ***** válasza:
21%

19, miért provokál? Feltett egy kérdést.

Igaza van. Nem tudom, ti hol éltek, mioyen körülmények között, de nekem nincs olyan ismerősöm, ahol a nagymamák ne imádnák az unokát, és ne lennének vele örömmel. Még a dolgozó nagyik is.

2021. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/149 anonim ***** válasza:
77%
90...látom nem láttad az előzményeket...
2021. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/149 anonim ***** válasza:
19%
60, itt mindenkinek tuskó családja van, azért lettek ilyenek.
2021. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/149 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem törlik a kérdést, tekintve, hogy - mint szintén említettem -, a modik látják, hogy nem ugyanonnan jön a kérdés.


De legalább megjelentek végre az értelmes válaszolók is, akiknek egy normális család úgy működik, hogy a családtagok oda-vissza segítik egymást, a nagyszülőknem meg nem tehet arról unoka.


Ja, az még mindig nem tudjuk, ki beszélt itt otthonról még arról, hogy a nagyszülőnek bármikor rá kell érnie. :D Csak ti hajtogatjátok itt ezt.

2021. júl. 26. 21:49
 70/149 anonim ***** válasza:
76%
Francokat van igaza, ő pusztán azért, mert anya lett, alanyi jogon várja el, hogy az anyja örömmel unokázzon bármikor, amikor neki éppen úgy szottyan kedve, ha pedig a még dolgozó nagyszülő nem ér rá/nem alkalmas bármilyen okból számára a szitterkedés, akkor a világ legszarabb embere lesz, aki ne csodálkozzon, ha felé sem szagul majd a gyereke és szégyellje magát és milyen szülő az ilyen stb stb. Ez a sláger megy már oldalak óta, a másik kérdésnél is ugyanez ment! Nem azzal van a baj, ha néha jól esik, hogy a nagyi vigyáz a gyerekre, a baj ezzel az undorító követelőző stílussal van, hogy ő a világ legtermészetesebb dolgának veszi, hogy az anyja szeret nagyszülő lenni, hogy neki minden vágya az unokával lenni és meg sem fordul a borsónak agyában, hogy nem mindenki született nagyi típusnak, idősebb korára nem mindenkinek van energiája/türelme egy hisztis kisgyerekre órák hosszat figyelni! Ezt igen is illik tiszteletben tartani, senkinek nem kötelessége a te gyerekedre bármikor szíves örömest vigyázni, nem, akkor sem ha a nagyszülőjéről van szó!
2021. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!