Alapelvárás, hogy a nyugdíjas nagyszülők vigyázzanak a gyerekekre nyáron?
Persze olyan esetről beszélünk, ha jóban vannak a gyerekükkel és annak párjával.
Elítélendő, ha a nagyszülő ezt nem vállalja, saját kényelmére hivatkozva. Persze nem egész nyári felügyeletet, hanem néha 1-1 hétre.
Buddha szerint az elvárások minden fájdalom okai.
Ha a nagyszülő jóban van a gyerekével, és annak párjával, akkor legtöbbször a legnagyobb örömmel vállalja (valószínűleg) az unokát akárhány hétre is, magától és önként. Boldogan nyaraltatja a gyereket, a gyerek pedig boldogan megy a nagyihoz, egy másik környezetbe, kis levegő- és környezetváltozásra.
De ennek önkéntesnek kell lennie a nagyiék részéről! Te hiába várod el, csak csalódni fogsz. Nem dönthetsz helyettük és nem is kényszertíheted őket arra, hogy a gondolataidat olvasva és a vágyaidat kiszolgálva "önként" vegyenek a nyakukba valamit, amit nem akarnak. Csak azért, mert van szabadidejük, mert nyugdíjasok és szerinted ezt kéne tenniük. Szerinted igen - szerintük nem.
És nem, nem ítélednő el, ha a kényelmükre hivatkozva nem vállaják - max. elgondolkodhatsz rajta, hogy téged (vagy a párodat, ha az ő szüleiről van szó) vajon mennyire szerettek, mennyire akartak és hogyan neveltek fel (a hogyan alatt itt most csakis az érzelmi oldalt értem), ha az unokát nem akarják a kényelemre hivatkozással egy-két hétre sem felvállalni.
Ugyanis a nagyszülő-unoka kapcsolat kicsit mindig lágyabb-melegebb és szeretettelibb, engedőbb, mint a szülő-gyerek. Pláne, ha nem élnek együtt, egy családban, pláne, ha csak nyaranta egy-két hétről van szó. Ha ezt sem vállalják, holott emberileg, egészségigleg, anyagilag megtehetnék, az nem elítélendő (mert az ő döntésük és az ő életük), csak erősen elgondolkodtató.
Valamint roppantul fájdalmas szembenézni a Valósággal.
Attól függ, milyen típusú a család.
Ha összetartó, hagyományos családról van szó, akkor igen, alapelvárás, hogy a nagyszülő segítsen. De ebben az esetben fel sem merül benne, hogy ezt ne tegye meg. Hiszen ő is tudja, visszakapja ezt, mert amikor neki kell segítség, a családja ott lesz mellette, nem dugják be egy otthonba.
Ha a család csak valami névleges dolog (sajna egyre több ilyen van), ahol nem általános az egymás segítése, ott nem lehet alapelvárás a nagyszülőtől sem, hogy segítsen.
Nem alapelvárás.
Én a gyereket egyik nagyszülőre se tudom hagyni,mert a saját kényelmük fontosabb.
De a dédszülőkre (én nagyszleim),akik 80 felett vannak ,náluk egész éven lehetne,nyáron szokott is többször 1-1 hetet,alig lehet hazarángatni faluról.
Egy ilyen dolog valóban nem lehet elvárás, vagy szívesen és gondolkodás nélkül megteszi ezt valaki a saját családjáért ( áldozatot hozva azzal hogy lemond a saját kényelméről), vagy nem.
A mi családunkban fel sem merülne az hogy "elvárás" lenne, a nagyszülők, akik ráadásul még dolgoznak, boldogan vannak együtt a kis unokákkal ( elmondásuk szerint még ez is kevés idő).
Számomra tehát furcsa az, ha ez "elvárássá" fajul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!