Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lett luxuskegy az, hogy...

Miért lett luxuskegy az, hogy a nagyszülők vigyázzanak néha az unokáikra?

Figyelt kérdés

Igen, a mai nagyszülők kérdés kapcsán jutott ez eszembe, de máshol is összefutottam már a dologgal...


Szóval, ma megkérdezte valaki, jogosan haragszik-e az anyjára, mert az szó szerint soha nem akar vigyázni az unokára, még olyankor sem, mikor az anyuka orvosi vizsgálatra akarna menni, ahova nem vinné a gyereket.


Már az elején megjegyezte, hogy nem folyton lepasszolni akarja a kicsit, csak bizonyos alkalmakkor jól jönne a segítség.


Erre a kommentelők 90%-a nekiesett, hogy magának szülte a gyereket, oldja meg, nem a nagyszülő dolga vigyázni rá, mit képzel, hát annak a nagyszülőnek van saját élete, felnevelte már a gyerekeit, neki nem "kötelessége" az unokával találkozni, satöbbi.


Majd elhűltem a válaszok láttán. Most a többség tényleg úgy gondolja, hogy valamiféle kiváltság az, hogy a nagyszülő esetleg havonta egyszer vigyázzon 2 órát az unokájára? Vagy ha kéthetente egyszer 2 órát felügyel az unokára, akkor már egyből nincs élete, szabadideje a nagyszülőnek?


Nagyon gáz volt ezt olvasni, hát kire számítson az ember ebben a világban, ha még a szüleire sem tud, mert nem lehet semmit "elvárni". Nem is elvárás ez, csak mittudomén, nem az a normális, hogy az ember szereti a gyerekét, akkor a gyereke gyerekét is szereti és örömmel van vele? Vagy ha nem, akkor nagy áldozat annyit segíteni a gyereknek, hogy néha vigyáz az unokára?


Miért ugrott neki mindenki acsarkodva a kérdezőnek, hogy pofátlan módon be akarja osztani az anyja életét, még kihasználni, még babysitterként tartani, mert esetleg 1-1 alkalomra megkérné, hogy vigyázzon rá? Mi ebben a kihasználás, nem kétnaponta akarta leadni, hogy bulizni menjen...


Most komolyan ott tartunk, hogy egy nagyszülőnek áldozat havonta egyszer vigyázni a gyerekére és az ember senkire nem számíthat, és akkor ezt kellene normálisnak tártani meg nem haragudni érte, hanem jópofát vágni hozzá?


A képemről lesülne a bőr, ha a gyerekem ilyen minimálisan sem számíthatna rám...



2021. júl. 26. 18:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/149 anonim ***** válasza:
85%

23.Tökéltesen leírtad.

Na kíváncsi vagyok erre mit lép a kérdező, hisz ebben semmi lekezelően gonosz szándék nem volt de mégis ez a válasz az ami a kérdezőt is és a nagyszülők párját is fogja ésszerű érvekkel.

2021. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/149 anonim ***** válasza:
86%
És ilyenkor ismét kérdezem, hol a kedves férj?
2021. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/149 anonim ***** válasza:
89%

Az a szomorú, hogy itt "elvárásokról" beszélünk. Senkinek ne legyen "elvárása" senki felé. Szívességet kérni normálisan, alkalmanként férjen bele mindenkinek, úgy gondolom, reális dolog segítséget kérni. De a stílus meg a hozzáállás az, ami a kérdésben és a kérdezőben felbosszant leginkább. Két fő dolgot emelnék itt ki: az, hogy említett nagyszülőnek áldozat havi egyszer a saját unokájával lenni, az nagyon nagy baj, ott elgondolkodtató, miért lehet ez így. Lehet,hogy a gyerek kezelhetetlen? Lehet nem havi 1 alkalomról van szó? Lehet, hogy volt már olyan konfliktus, ami miatt ez a nagyszülőben felmerül?


A másik dolog. Érdekes módon az egész kérdésből és a kérdezőből is (ebben a kérdésben is meg a másik háromban, amit ugyanebben a formában és stílusban feltett ma már) az árad, hogy meg van sértve. Ezalatt az idő alatt, míg kommentháborúba kezdett, lehet meg tudta volna kérdezni a szüleitől a miértjét annak, miért nem vállalják a pesztrálást, vagy esetleg megkérni más ismerőst,rokont, hogy esetleg tudnak-e segíteni.

2021. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/149 anonim ***** válasza:
72%
Legalább itt nem indul kommentáború, itt azért tisztetelttudóbbak a válaszok.
2021. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/149 A kérdező kommentje:

Le lehet írni még ezerszer, hogy az ember magának szül gyereket, de mint említettem, a korábbi kérdező - aki még mindig nem én vagyok, mint itt egyeseknek fáj belátni -, is elmondta, hogy ez rendben van, ő csak alkalmankénti segítséget kérne.


Erre ti itt leírjátok, hogy ". Igenis férjen bele, hogy olykor-olykor ott lehessen a kisgyerek".... Dehát basszus, abban a kérdésben is ugyanez volt nem heti 3-szor akarták lepasszolni a gyereket.


De ha valaki azt mondja, hogy akkor a nagyszülő se várjon majd segítséget se a gyerekétől, se az unokájàtól, akkor meg megy a rinya, hogy nem lehet ilyen feltételhez kötni a segítséget. Miért ne lehetne?


Ha egy nagyszülő nem szereti annyira a saját gyerekét, hogy alkalmanként segítsen neki és nem szereti annyira a saját unokáját, hogy néha örömnek érezze vele lenni, akkor visszafele miért kellene ennek automatikusan működnie.



Szerintem egy ilyen kapcsolat szimplán elhal. A szülők is dolgoznak, ergo nem feltétlenül lesz nekik se vinni az unokát, a nagyi nem megy, merthogy neki is "van élete", aztán majd olyanok lesznek egymással az unokákkal, mint az idegenek.

2021. júl. 26. 20:15
 26/149 anonim ***** válasza:
81%
MIért lovagolsz ezen?
2021. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/149 anonim ***** válasza:
82%
És? Inkább legyenek egymásnak idegenek, ami bármennyire szomorú, de még hasznosabb, mintha a kisgyerek, akiről érdekes módon egy betű nem esett még, úgy nőjön fel, hogy a szülők a nagyszülőkkel nincsenek jóban. Én pl úgy nőttem fel, hogy a nagypapám egyszerűen nem szeretett velünk lenni, mégis vittek hozzá anyukámék, és éreztük végig tesómmal, hogy teher vagyunk neki. Nem azért, mert minket nem szeretett, hanem mert akármikor találkozott szüleimmel, valami konfliktus volt. Na hát ennek aztán nem sok értelme volt.
2021. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/149 anonim ***** válasza:
76%

"Ha egy nagyszülő nem szereti annyira a saját gyerekét, hogy alkalmanként segítsen neki és nem szereti annyira a saját unokáját, hogy néha örömnek érezze vele lenni, akkor visszafele miért kellene ennek automatikusan működnie."


Mert azt nem érted, hogy nem lehet kierőszakolni, hogy valaki "örömnek érezzen" valamit.

2021. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/149 anonim ***** válasza:
76%
MI az hogy luxuskegy? valaki elmagyarázná nekem, mert először azt hittem elírta a "luxuyjegy" szót vagy mi ez? :D
2021. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/149 anonim ***** válasza:
83%
34 - szívemből szóltál, köszönöm!
2021. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!