Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lett luxuskegy az, hogy...

Miért lett luxuskegy az, hogy a nagyszülők vigyázzanak néha az unokáikra?

Figyelt kérdés

Igen, a mai nagyszülők kérdés kapcsán jutott ez eszembe, de máshol is összefutottam már a dologgal...


Szóval, ma megkérdezte valaki, jogosan haragszik-e az anyjára, mert az szó szerint soha nem akar vigyázni az unokára, még olyankor sem, mikor az anyuka orvosi vizsgálatra akarna menni, ahova nem vinné a gyereket.


Már az elején megjegyezte, hogy nem folyton lepasszolni akarja a kicsit, csak bizonyos alkalmakkor jól jönne a segítség.


Erre a kommentelők 90%-a nekiesett, hogy magának szülte a gyereket, oldja meg, nem a nagyszülő dolga vigyázni rá, mit képzel, hát annak a nagyszülőnek van saját élete, felnevelte már a gyerekeit, neki nem "kötelessége" az unokával találkozni, satöbbi.


Majd elhűltem a válaszok láttán. Most a többség tényleg úgy gondolja, hogy valamiféle kiváltság az, hogy a nagyszülő esetleg havonta egyszer vigyázzon 2 órát az unokájára? Vagy ha kéthetente egyszer 2 órát felügyel az unokára, akkor már egyből nincs élete, szabadideje a nagyszülőnek?


Nagyon gáz volt ezt olvasni, hát kire számítson az ember ebben a világban, ha még a szüleire sem tud, mert nem lehet semmit "elvárni". Nem is elvárás ez, csak mittudomén, nem az a normális, hogy az ember szereti a gyerekét, akkor a gyereke gyerekét is szereti és örömmel van vele? Vagy ha nem, akkor nagy áldozat annyit segíteni a gyereknek, hogy néha vigyáz az unokára?


Miért ugrott neki mindenki acsarkodva a kérdezőnek, hogy pofátlan módon be akarja osztani az anyja életét, még kihasználni, még babysitterként tartani, mert esetleg 1-1 alkalomra megkérné, hogy vigyázzon rá? Mi ebben a kihasználás, nem kétnaponta akarta leadni, hogy bulizni menjen...


Most komolyan ott tartunk, hogy egy nagyszülőnek áldozat havonta egyszer vigyázni a gyerekére és az ember senkire nem számíthat, és akkor ezt kellene normálisnak tártani meg nem haragudni érte, hanem jópofát vágni hozzá?


A képemről lesülne a bőr, ha a gyerekem ilyen minimálisan sem számíthatna rám...



2021. júl. 26. 18:54
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/149 anonim ***** válasza:
17%
Látom:)
2021. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/149 anonim ***** válasza:
85%

141.akkor minek írsz olyat ami nem igaz?

hol ebben provokálás most komolyan? :D...

2021. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/149 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem írod le, akkor is látja aki akarja. Szeretnéd folytatni?:)
2021. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/149 anonim ***** válasza:
82%

143.mitől provokáció ez? :D..

amúgy te minek figyeled még ezt a kérdést?

én csak feljöttem ide megnézni a helyzetet, de rég nem figyelem.

2021. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/149 anonim ***** válasza:
23%

El szerettem volna olvasni, mi a sztori. A kérdező amit leírt, amire hivatkozik azt olvastam, de ezt nem.

Erre hivatkoztak ma egy másik kérdésnél és érdekelt.

2021. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/149 anonim ***** válasza:
94%
145.melyik másik kérdésnél?
2021. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/149 anonim ***** válasza:
75%
Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése
2021. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/149 anonim ***** válasza:
94%

Na azt én is olvastam így beugrott.:D

durva amúgy..

2021. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/149 anonim ***** válasza:
94%
Kapott hideget meleget a kérdező:)
2021. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!