Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lett luxuskegy az, hogy...

Miért lett luxuskegy az, hogy a nagyszülők vigyázzanak néha az unokáikra?

Figyelt kérdés

Igen, a mai nagyszülők kérdés kapcsán jutott ez eszembe, de máshol is összefutottam már a dologgal...


Szóval, ma megkérdezte valaki, jogosan haragszik-e az anyjára, mert az szó szerint soha nem akar vigyázni az unokára, még olyankor sem, mikor az anyuka orvosi vizsgálatra akarna menni, ahova nem vinné a gyereket.


Már az elején megjegyezte, hogy nem folyton lepasszolni akarja a kicsit, csak bizonyos alkalmakkor jól jönne a segítség.


Erre a kommentelők 90%-a nekiesett, hogy magának szülte a gyereket, oldja meg, nem a nagyszülő dolga vigyázni rá, mit képzel, hát annak a nagyszülőnek van saját élete, felnevelte már a gyerekeit, neki nem "kötelessége" az unokával találkozni, satöbbi.


Majd elhűltem a válaszok láttán. Most a többség tényleg úgy gondolja, hogy valamiféle kiváltság az, hogy a nagyszülő esetleg havonta egyszer vigyázzon 2 órát az unokájára? Vagy ha kéthetente egyszer 2 órát felügyel az unokára, akkor már egyből nincs élete, szabadideje a nagyszülőnek?


Nagyon gáz volt ezt olvasni, hát kire számítson az ember ebben a világban, ha még a szüleire sem tud, mert nem lehet semmit "elvárni". Nem is elvárás ez, csak mittudomén, nem az a normális, hogy az ember szereti a gyerekét, akkor a gyereke gyerekét is szereti és örömmel van vele? Vagy ha nem, akkor nagy áldozat annyit segíteni a gyereknek, hogy néha vigyáz az unokára?


Miért ugrott neki mindenki acsarkodva a kérdezőnek, hogy pofátlan módon be akarja osztani az anyja életét, még kihasználni, még babysitterként tartani, mert esetleg 1-1 alkalomra megkérné, hogy vigyázzon rá? Mi ebben a kihasználás, nem kétnaponta akarta leadni, hogy bulizni menjen...


Most komolyan ott tartunk, hogy egy nagyszülőnek áldozat havonta egyszer vigyázni a gyerekére és az ember senkire nem számíthat, és akkor ezt kellene normálisnak tártani meg nem haragudni érte, hanem jópofát vágni hozzá?


A képemről lesülne a bőr, ha a gyerekem ilyen minimálisan sem számíthatna rám...



2021. júl. 26. 18:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/149 anonim ***** válasza:
76%

Milyen alapon tennéd be otthonba a saját anyádat?

Anyád tolna ki téged mint hogy ezt a lépést meglépnéd és ahogy írták előttem korábbi kérdésedben is ezt írtad így nem kell tovább tagadni, hogy nem te vagy az, legbuktál 2x is...

2021. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/149 A kérdező kommentje:

"Senkinek nem kötelessége a gyereked pesztrálni, de ahogyan majd Te idős ember leszel és rászorulsz majd a gyerekedre, ugyanúgy édesanyád is lesz idős ember,aki rászorul a segítségedre. Érted már az összefüggést?"


Persze, értem, hogy mindenki lesz egyszer idős, de ha az egyik segített a gyerekének szeretetből, a másik meg nem, az máris nem ugyanaz a helyzet. Vágod?


"ez egy értelmes embernek alap dolog, hogy a lehetőségeihez mérten segít."


Ja, akkor ezek szerint a nem segítő nagyszülők szerinted sem értelmesek, ugye? Vagy csak a gyerek segítsen a szüleinek, fordítva nem?


"nem ugrik, ott van baj fejben, tanakodj el ezen"


Mint úgy ötször màr mondtam, nekem nincs ilyen problémám, mert nem a korábbi kérdező vagyok ;) A mi családunkban minden nagyszülő örömmel várta az unokát és ha nem vinném, még kérnék is, hogy hadd unokázhassanak, ezért is fura nekem a dolog. Mondjuk, szeretik is őket az unokák.

2021. júl. 26. 20:55
 43/149 anonim ***** válasza:
83%
...ember mit vársz milyen válaszokat?
2021. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/149 anonim ***** válasza:
78%
Hiába írjátok neki, úgy sem fog eljutni a tudatáig, itt is és a másik kérdésnél is világosan látszik, hogy nem az eszéért fogják elrabolni. A többség továbbra sem tud azonosulni a gusztustalan, bicskanyitogató stílusával, de ő csak fújja tovább a semmit. Mégis mi mást lehet erre mondani? Őszintén sajnálom azt anyját meg a gyereket is. Meg a férjet. Ja bocsi mégsem, mivel egy büdös nagy kamu az egész!!
2021. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/149 A kérdező kommentje:

"Értelmes ember legalábbis biztosan nem úgy áll hozzá, hogy ha anyám 50es évei közepén járva, aktívan dolgozó emberként nem vigyáz akármikor a gyerekemre"


Milyen "akármikorról" beszéltek, könyörgöm?? Abban a kérdésben a csaj azt írta, orvoshoz akart menni, és oda nem akarta vinni a gyereket.


Most tőled kérdezem, ha a te gyereked felhívna és megkérdezte, hogy tudnál-e figyelni 2 órát a gyerekre, hogy orvoshoz tudjon menni, azt mondanád, hogy nem? El tudod képzelni, hogy normális szülő ennyit nem tud segíteni a gyerekének?

2021. júl. 26. 20:58
 46/149 anonim ***** válasza:
74%
Mit várna, hogy mindenki neki adjon igazat, boruljon a lábai elé és bőszen bólogasson, hogy “persze, a világ legtermészetesebb dolga azzal fenyíteni a saját anyánkat, hogy ha nem segít az unoka körül, majd jól otthonba b.szom”. Undorító. És a legszánalmasabb, hogy még csak észre sem veszi, hogy senki nem ért egyet a debil hozzáállásával, fújja tovább ugyanazt, mert az egy db agysejtével képtelen megérteni, amit minimum 35x leírtak neki.
2021. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/149 anonim ***** válasza:
80%

57.igen tudnék nemet mondani, nem lehet elvárni!

ezt már akkor be kell kalkulálni mikor már a gondolat is feljön hogy gyereket akarsz!

2021. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/149 anonim ***** válasza:
30%
Válaszolók! Ti sose kértétek meg anyukátokat,vagy nem ajánlotta fel, hogy segít nektek a gyerekeitek körül, ha halaszthatatlan dolgotok akadt? Vagy csak úgy? Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan oldottátok meg az ilyen helyzetet?
2021. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/149 A kérdező kommentje:

"persze, a világ legtermészetesebb dolga azzal fenyíteni a saját anyánkat, hogy ha nem segít az unoka körül, majd jól otthonba b.szom"


A nemsegítés egyenlő az otthonba b*szással? Ezt már csak ti képzelitek bele, senki nem is beszélt otthonról, ti hoztátok fel.


Én annyit mondtam, hogy ilyen esetben miért csodálkozna az öreg, ha mikor ő hívják fel a gyereket, hogy segíteni kellene valamiben, azt a választ kapná, hogy "bocsi anya/apa, dolgozok és nem érek rá, meg amúgy is a saját életemmel akarok foglalkozni? "


A gyereknek, aki akkor még aktív dolgozó lesz szintén, nincs saját élete talán?

2021. júl. 26. 21:04
 50/149 anonim ***** válasza:
84%
60.itt már a kérdező hozzáállása nem tükrözi ezt hogy valaki szívességből segít ilyen helyzetben mintsem elvárja hogy ez kötelesség legyen mert ha nem elküldi a saját anyját otthonba...egyáltalán nem reveláns hogy más hogy éli ezt meg mint amin a kérdező hisztizik egy ideje.
2021. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!