Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 81/100 A kérdező kommentje:

Bevallom néhány válaszon még fel is nevettem így reggel a kávé mellett.


Én anno azért szültem, mert gyereket/gyerekeket akartunk, nem a szüleimnek szültem unokát, hanem magunknak gyereket. :D

Jó, én nem voltam az a típusú ember, aki el volt szállva magától amiért szaporodóképes (ahogy több milliárd másik ember) és nem vártam el, hogy innentől nekem csicskázzon mindenki, mert van egy gyerekem. Valahogy nem gondoltam, hogy innentől körülöttem forog a világ.


1-2 embernek komoly baj van a fejében és szereti mártírt játszani.


Én örülök neki, hogy dolgozom és nem egy beszűkült, otthonkás, kontyos nyanya vagyok, aki hétvégén remeg a pörköltszaftos otthonkában, hogy valaki rányissa az ajtót, de nem vagyunk egyformák.

2020. aug. 8. 07:57
 82/100 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem ülsz le a menyeddel? Vhogy efelett mindig átsiklasz, engem tényleg érdekelne.
2020. aug. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező de tényleg ,ha néha az unokáddal töltenél időt azt csicskaságnak érzed ? Mert úgy jött le és ez eléggé durva. Magadtól mennyire lennél kíváncsi rá ? 3havonta?havonta ?
2020. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 A kérdező kommentje:
82! Leültünk anno beszélni (decemberben). Az volt a beszélgetés lényege, hogy neki szüksége van énidőre, amikor csak magával foglalkozhat vagy elmehet valamerre, ezért szokott kiakadni ennyire. Ezt én megértem, de ez visszafelé nem működik.
2020. aug. 8. 09:59
 85/100 A kérdező kommentje:

83! Ha így jön le azt sajnálom, nem így van. Szeretek az unokámmal lenni, de nekem is van mellette dolgom, amiket nem tudok néha halasztani. Ebből van a hiszti.


-Amikor délután le kellett mennem a postára átvenni egy hivatalos levelet.

-Amikor begyulladt a derekam és négykézláb bírtam menni

-Aztán amikor időpontra mentem orvoshoz. Akkor sem azt mondtam, hogy ne jöjjenek, pusztán annyit, hogy nem tudnak egyedülhagyni a gyerekkel, mert nem tudom pelenkázni, emelgetni és nem tudok szaladni sem utána


A másik: nem azt mondja a menyem sem, hogy "holnap felugrunk", hanem egyszer csak felhív a szomszéd utcából, hogy egyébként 2 perc és itt vannak. Az első 1000 alkalommal (ha otthon voltam) félbehagytam a dolgaimat és mondtam, hogy jöjjenek. De ez nem mindig kivitelezhető. Van, hogy nekem is el kell mennem itthonról. Sőt, volt olyan is, hogy hétköznap munka után bezuhantam az ágyba, mert egész este nem aludtam és elaludtam. Akkor nem vettem fel a telefont, megkaptam, hogy biztos azért, mert nem akartam találkozni velük. Azèrt nálam is van egy határa mindennek, pedig nagyon békés embernek tartom magam. :D

2020. aug. 8. 10:05
 86/100 anonim ***** válasza:
82%
Értse is meg, hogy neked is szükséged van énidőre! Továbbra is képtelen vagyok felfogni, hogy mer valaki 50-60 éves dolgozó embert ilyen durván becsmérelni, mert nem ugrik neki csettintésre.
2020. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
0%

83 Nem kötekedésből kérdeztem én sem ,hogy mennyit szeretnéd látni az unokát ? Havonta vagy 3 havonta ?

Mert ugye az ő álláspontjuk hetente egy , és valami kompromisszum kellene. A tárgyilagosság miatt kérdeztem.Mert a sok vagy kevés az relativ.

2020. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
37%
Sztem beszelj külön a fiaddal is, és kérdezd meg, hogy neki mi a véleménye erről a dologról. Én még mindig a kommunikációban hiszek amúgy, ha lefektetnétek a szabályokat, pl hogy csak minden második hétvégén megy az unoka, az egy esszerű kompromisszum mindenkinek. Ebben pedig kérheted a fiad segítségét, bár ki tudja, hogy ő hogyan velekedik erről, lehet a menyeddel ért egyet.
2020. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
100%

#82 Szerintem meg egyből a mennyel kettesben leülni csak végső esetben megoldás, mert úgy tűnik, a menynek olyan a kommunikációja, ami csak ront a helyzeten, és elmérgesíti a kapcsolatot. Még 1-2 ilyen gyöngyszemet bedob ("nem értél meg a nagymamaságra", "meg sem ismer majd az unokád"), és lehet, hogy a kérdező sem fogja tudni tovább türtőztetni magát, aztán kígyót-békát kiabálnak egymásra.


Viszont - ahogy az egyik válaszoló megjegyezte - tényleg hiányzik a sztoriból a kérdező fia. Ő milyen állásponton van, mit gondol erről az egészről?


Sokszor van olyan helyzet, hogy hogy a férfi is a feleségével ért egyet, de egy szót sem szól az anyjának, vagy az anyjával ért egyet, de nem áll bele a vitába egyik oldalon sem, mert egyszerűen fosik a konfliktustól. Inkább végignézi, ahogy a feleségénél betelik a pohár, és az anyja arcába robban. Pedig anyós kérdésben mindig a saját

gyereke kell, hogy beszéljen az anyóssal, mert abból sosem származik jó, ha a meny/vő "pattog".


Kérdező, remélem nálatok nem ez a helyzet, hogy a fiad töketlen. A menyeddel EGYÜTT vedd őt elő (ha még nem tetted), mert az a lehetőség, hogy külön csak a fiad tolmácsoljon neked, szerintem ezzel a balhéval már elúszott. Mondd neki, hogy legyen felnőtt és nyissa ki a száját (amennyiben van ezzel probléma), és beszéljétek meg együtt (újra), hogy ki szerint mi jogos és mi elvárható ebben az unokázás témában.

Így ők is házaspárként kell, hogy állást foglaljanak, nem lesz az, hogy az egyik szemtől szemben elfogadja az érveidet, hazaérve viszont az ellenkező oldalra áll, mert mindenkinek beszari módon azt mondja amit hallani akar, vagy ferdítve adja elő a megbeszélteket, hogy az ő igaza érvényesüljön. Te sem leszel azzal vádolható, hogy az egyik háta mögött beszélted tele a fejét/támadtad le a másikat.


Remélhetőleg a fiad jelenléte is arra ösztönzi a menyedet, hogy jobban válogassa meg a szavait, és neked is segít megőrizni a hidegvéredet.


Ha meg a fiad szerint is nekik kell a heti énidő, a nagymama viszont az utolsó szabad percében is legyen boldog attól a gyerekfelvigyázástól, aminek a nyűgjétől ők megszabadultak, akkor együtt tedd őket helyre (mármint a lehetőségekhez mérten nyugodt és kedves hangnemben). Gondolják át, hányszor kapcsolódhattak ki, amíg te vigyáztál a gyerekre, és ennek fényében vigyázzanak most ők a saját gyerekükre, hogy te is elmehess strandra. Mert a-család-meg-a-szeretet-meg-egymás-segítése, azért. Meg minden ilyen hülye lózung, amivel sokan dobálóznak, csak valamiért úgy gondolják, hogy ezekre csak az egyik irányban van szükség, visszafelé nem. Nagyinak miért nem tesz senki szívességet? Miért nem birkóznak meg egy hétvégére a saját gyerekükkel, és mondanak le egy kis énidőről, hogy neki is jusson?

2020. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:

89-es ez nem lózung, és pont hogy kihangsúlyoztam, hogy mind a két félnek adnia kell ahhoz, hogy kapjon családon belül, ezzel így eléggé kiforgattad a korábbi hszem... Egyébként abban a hszemben firtattam a fiát is.


Végső soron ez a megoldás, amit te is írsz, illetve én is írtam, hogy nyúlt kommunikáció szükséges. Az, hogy mindenki csak puffog, és kelletlenül áll hozzá, az csak egy személynek nagyon káros hosszú távon és az az unoka. Úgyhogy muszáj lesz kompromisszumot kötni, ennek nincs más megoldása.

2020. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!