Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
94%
Jó lenne tudni, hogy ezt konkrétan milyen helyzetben, mire mondta a kedves meny?
2020. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 A kérdező kommentje:
Szerettem volna hétvégén elmenni a kolléganőimmel strandra és nem értem rá vigyázni az unokámra.
2020. aug. 7. 14:31
 3/100 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rossz hozzáállás, hogy egy nagyszülőnek kötelessége van!


Mondom ezt úgy, hogy még nincs unokám.


Saját szabadidejével gazdálkodhat egy nagyszülő szerintem, és kénye-kedve szerint dönthet úgy, hogy feláldozza magát az unokanevelés oltárán - vagy pont az ellenkezője! És a két szélsőség között RENGETEG átmenet van .

2020. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim válasza:
1%
Ezek szerint igaza volt.
2020. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 A kérdező kommentje:

Röviden az előzmények:


7 napból 6-ot dolgozom általában. 2 éve elváltam egyedül tartom fent a házat. Nincsenek anyagi gondjaim, de nyilván a fűnyírástól elkezdve a kisebb felújításokon át, minden rám hárul. Emellett a cégem mondta, hogy ha elvégzek egy tanfolyamot, akkor megugrik valamennyivel a fizetésem, azt is csinálom.


Eddig hetente 1x minimum vigyáztam az unokámra, leginkább azon az 1 szabadnapomon. Ha valamikor nemet mondtam (néha van dolgom is), akkor már sértődés volt, plusz megkaptam, hogy a gyerek nem is fog megismerni.


Újabban besűrűsödtek a dolgok, mert festettem, glettelni kellett, 1 hétig itt voltak a szakemberek, délután sem értem rá.


Most meg elmennék a kolléganőimmel strandra, mert idén még szabin sem voltam. Ezen megy most a hiszti.

2020. aug. 7. 14:36
 6/100 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak úgy nem akarnál vigyázni az unokára, akkor se lehet egy szava sem a kedves menyednek.

Nincs olyan, hogy a nagyszülők nyakára szülök, meg azt tervezem h szülök párat mert a mama majd befofható lesz...


Esetleg akkor lehetne valamennyire számon kérni téged, ha a pár kifejezetten azért szült volna/tartotta volna meg a babát, mert biztosítottad volna őket arról, hogy maximálisan támogatni és segíteni fogod őket.

De ha ez nem így volt, nem kell a meny rinyája

2020. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
100%
EGy nagyszülő nem ostorpattintással ugratható szolga!!!!
2020. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy rossz nagyszülő. Normálisan, szerintem úgy lenne, hogy a nagyszülő már nyugdíjas korban van, kap nyugdíjat, ami mellett nem kell dolgoznia.


Mai világban viszont ez már nem ilyen, nagyrészt, később a nyugdíj szót is csak a történelem tankönyvből fogják ismerni. Te dolgozol, megvan a saját életed. Biztos fontos neked az unokád, de ha egy nap szabadnapod van, örüljenek, hogy arra az egy napra vállalod. Ugyanis bár ők is mondhatják, hogy az unoka nem fog felismerni, nem ők tesznek neked szívességet, hanem te nekik, mint legegyszerűbb mód. Persze, ha olyanról van szó, hogy élet-halál kérdés, akkor vigyázz a gyerekre, de ha neked programod van, nincs élet-halál, se halaszthatatlan, amin a világ sorsa múlik, nehogy már te legyél a hibás.


Ha megsértődik, sértődjön. Te pedig élvezd a szabadságodat, mert eleget dolgoztál, hogy neked is legyen.

2020. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
96%

A nagyszülő feladata hogy szeresse az unokát.

A menyed meg menjen a búsba amiért nem hagyna még kikapcsolódni sem.

2020. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe se jutna anyósnak/anyámnak ilyet mondani. Ők is dolgoznak, háztartás, magánélet... nem nekik szültem a gyereket. Nagyon hálás vagyok, ha néha vigyáznak a picire amíg elintézem a dolgom, vagy küldenek főtt kaját, vagy hoznak zsemlét a pékségből amikor jönnek. Ezek is nagy segítségek, teljesen megértem hogy ennyi idejük van, és nyugodtan kapcsolódjanak ki is néha.
2020. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!