Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 51/100 A kérdező kommentje:
Utolsó! A fiam miatt meg az unokám miatt nem akartam ilyen stílust megejteni. Nekem is megvan a véleményem a menyemről, szerintem ő az, aki nem nőtt fel az anyasághoz, de nem az én dolgom, hogy kioktassak egy felnőtt embert.
2020. aug. 7. 16:00
 52/100 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, teljesen érthető, amit írsz. Egyéb dolog miatt van köztetek konfliktus? Én még mindig azt gondolom, hogy mélyebben gyökerezik a dolog és nem annyira a pesztralasrol van itt a hangsúly.
2020. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
93%

Kisgyermekes apukaként mondom, hogy nagyon nincs igaza a menyednek, és semmivel sem szolgáltál rá erre a durva sértésre. Biztos sokat változott a világ, mert sok hasonló esetről hallok mostanában, ahol a szülők elvárják a nagyszülőktől, hogy segítsenek nekik, és meg vannak sértődve, ha nem kapják meg a kért segítséget. (és nem csak unokára vigyázásról van szó, hanem általánosságban)


Nekem soha eszembe nem jutna a szüleimet vagy anyósékat ugráltatni, követelőzni, pláne nem sértegetni őket, ha nem érnek rá. Én mindig úgy álltam hozzá, hogy a nagyszülőknek semmilyen dolga, kötelessége, feladata nincs az unokával kapcsolatban. Örülök neki, ha minél több időt töltenek együtt, mert a gyereknek is szüksége van a nagyszüleire és a nagyszülőknek is az unokájukra. De az esetek többségében én is ott vagyok, amikor találkoznak. Nagyon ritkán kérem meg őket, hogy vigyázzanak rá, tényleg csak akkor, ha nem nagyon találunk más megoldást. És akkor is megkérdezem, hogy esetleg tudnának-e segíteni, semmi kötelesség. Ha nem tudnak, akkor nem tudnak, ennyi. Nincs harag, nincs sértődés, nem vonom őket felelősségre. Szerintem így a normális.

2020. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
77%

"Itt mindenki inkább idegenre hagyna mint a nagyija ra ?" - igen, képzeld, nem mindenki szipolyozza ki a nagyszülőket. Jelen esetben konkrétan erről van szó, 7-ből 6 napot dolgozik a hölgy, tanul, háztartást vezet, házat rendez, de még az egyetlen szabadnapján is gyerekre vigyázzon? Nem is értem, hogy gondolják egyesek.

Egyébként mi a baj a babysitterrel? Rengeteg ismerősömnek van és nagyon szeretik, a gyerekek is imádják. Miért volna idegen? Barátnőm pl. babysitterkedett egyetem mellett, évekig vigyázott egy gyerekre, aki azóta már felnőtt, de a mai napig tartják a kapcsolatot, annyira megszerették egymást.

2020. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
20%
54 A heti egyszeri találkozás nem a szipolyozás kategória azért,ne túlozzunk már. A nemleges válasz is érthető, de ezt a sok ilyet olvasva össze teszem a két kezem anyum miatt ,hogy mindig azonnal segít ,most jöttem rá,hogy szerencsés vagyok.Ha én nem kérem akkor is érdekli a gyerek,jön hozzánk.
2020. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 A kérdező kommentje:
52! Nincs semmilyen konflikus, soha nem is volt. Az első pillanattól kezdve családtagként tekintettem rá, bármikor jöhetett a fiam nélkül is. És sokszor felugrott kávézni munka után. Amióta megvan a gyerek azóta teljesen kifordult magából, gondolom rájött, hogy élne még egy kicsit, de nem tudja megtenni, mert első a gyerek és ha épp nem tudja kinek leadni, akkor behisztizik. Nem tudom előtte is ilyen volt-e és én ismertem félre vagy ezt hozta ki belőle az anyaság. Utóbbi nagyobb baj lenne, mert terveznek még gyereket.
2020. aug. 7. 17:17
 57/100 anonim ***** válasza:
30%
Egy dolguk van: totálisan elkényeztetni az unokát.
2020. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:
96%

55!


"heti egyszeri találkozás nem a szipolyozás kategória azért,ne túlozzunk már. "


De igen, ha az a heti egy találkozás kötelező es a nagymama egyetlen szabadnapja megy ra.

2020. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
90%
55: mit szólnál hozzá, ha a te összes szabadidődet MÁSOK osztanák be...???
2020. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
1%
57-nek 10 db aranycsillag! :-)
2020. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!