Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 21/100 anonim ***** válasza:
11%
Még egy kérdés : van segítségük rajtad kívül aki esetleg vigyáz rá?
2020. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
91%

21!


Tökmindegy. Örülni kell a segítségnek és nem felháborodni, ha valaki magával is akar törődni.

2020. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
3%

Nem tökmindegy. Nekem anyum pedig dolgozó kikérte magának ha idegenre ( babyszitter ) bíztam volna és nem rá. Tényleg aztán ha nem alakul ki kötődés Később már hiába


Persze megértem mindenkinek más a fontos ,ez nem is eroszak csak mindig azt írom a gyereket nézd ebben az unokádat! ne azt hogy a menyed így vagy úgy.

2020. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
91%
De, tökmindegy. A nagymama nem ingyen bébiszitter. Ha akar, vigyáz az unokára, ha nem akar, nem. Kötődés meg akkor is kialakul, ha havonta egyszer találkoznak. Nem a m3nnyiseg számít, hanem a minőség.
2020. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
1%

24 Nálunk a másik nagyi szinten elfoglalt nem kiváncsi a gyerekre és bizony nem is kötődik hozzá kvázi idegennek tekinti.

Pedig nem mondtuk neki ezt.

Nem mondom,hogy ez mindig így van de lehet így......

és szomorú hogy van akit nem érdekel.

2020. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
91%

25!


A nem érdekli és a van saját élete is között ég és föld a különbség, de ennek felfogásához pici értelem kell, ami ugye nem mindenkinek van

2020. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
2%

26 A heti EGY alkalom az olyan sok? Nem kétnaponta.

Persze relativ kinek mi a sok azért a heti egy nem az.

2020. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
100%

27!


Sok, hiszen írta hogy heti 6 napot dolgozik. Neki nem jár szabadidő?

2020. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem egészséges egyensúlyra kell törekedni, az, hogy a menyed még arra is meg van sértődve, hogy egy napot a barátaiddal tölts, ez azért tényleg a túlzás kategória.


Viszont a 21-es fején találta a szöget, ha nincs semmilyen más segítségük, akkor ha összetartó családról beszélünk, akkor a nagymamák igenis beleállnak abba, hogy vigyáznak a gyerekekre, mert ők tudják a legtöbb segítséget nyújtani. Amit természetesen a gyerekek is megadnak, amikor erre szükség van (pl ház körüli munka, ide vinni oda vinni, stb.)

2020. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
0%
29 igen ha nem vállalja nem de ahol van nagymama ott azért inkább ő vigyáz a gyerekekre mint egy idegen.
2020. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!