Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 31/100 anonim ***** válasza:
90%

29!


Tehát anyuka és apuka megérdemli a pihenést, a nagyszülő nem? Megegyszer, itt egy olyan nagyszülőről van szó, aki héti 6 napot dolgozik, az unoka pedig kétéves. Esélyes, hogy hétvégén nem ügyet intézni mennének a szülők...

2020. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
95%

Fantasztikus, hogy a családban, ahol elvileg egymással a legjobban össze kéne tartani, hogyan ugráltatják egymást, szemétkednek egymással, fúrják egymást, kegyetlenkednek, érzelmizsarolnak igazságtalanul, és mindig mindezt a SZERETET nevében. Idegenekkel jobban érzi magát az ember, esküszöm. Tisztelet a kivételnek, pl az én családom is pont békén hagyós és jó velük lenni, de már a férjem családja kizárólag az érzelmi zsarolás nyelvén képes kommunikálni, de minden második szavuk a szeretet, jaj, a szeretet így meg úgy... elmebaj, komolyan.

Kérdező, így is túlteljesítesz, szólj vissza a menyednek, hogy nem neki szülted a gyereket, te már túl vagy az anyakoron, és nem vagy ingyen bébiszitter, ezt fogja fel. És igen, nagyszülő nemegyenlő ingyen bébiszitter, lesülne a bőr a képemről, ha anyámat így ugráltatnám. (Nem anyóst, ő gyűlöl, így nem tartjuk a kapcsolatot.)

2020. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
15%

31 a szülők sem pihennek hiszen velük non stop velunk van.

Pl én akkor hagyom anyunál ha nem akarom az Auchanba végig húzni egy hasonló korú gyerek nem

Bírja.

Kötelezőnek nem kötelező nyilván de ha máskor mikor esetleg a nagyszülőnek kell segítség ők is leht így állnak hozza

A nyi h nálunk ez tényleg oda vissza működik segítség

2020. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
95%

Ha a kérdezönek heti 6 napja elmegy munkával, akkor csak egyetlen nap marad, amikor ESETLEG szóba jöhetne az unokára vigyázás, a munkahelyre csak nem viheti a gyereket!

Másrészt aki végigdolgozik hetente 6 napot, annak azért csak legyen már meg az a lehetösége, hogy azon az egy napon, amikor nem dolgozik, eldönthesse, hogy pihen, vagy mást csinál, olyan nincs, és nem is elvárható, hogy azon az egy szabadnapon mindenképpen egy gyerekre vigyázzon.

Emellett az teljesen természetes, ha van saját programja, kikapcsolódása is, nem csak az unokára vigyázás.


Kérdezö: a menyed egyáltalán nem KÖVETELHETI, hogy vigyázz a gyerekre, ha nincs idöd/kedved rá. Ez alól egyetlen kivétel lenne, ha elöre megígérted volna, hogy vigyázol rá és az utolsó pillanatban lemondod.

2020. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
88%

E3!


Bakker, te vállaltál gyereket, könyörgöm, nem a nagyszülő. Oldja meg. Erre valo a bébiszitter. Nem, nem a nagyszülő, a bébiszitter

2020. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
14%

35

Itt mindenki inkább idegenre hagyna mint a nagyija ra ?

Ez nekem megdöbbentő

Más kérdéseknél meg mondjak mennyire fontos a család !....

Mint irtma

Oda vissza mi is segítünk azonnal.

2020. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
37%

"Más kérdéseknél meg mondjak mennyire fontos a család !....


Mint irtma


Oda vissza mi is segítünk azonnal."


Képzeld, van olyan család is, ahol nem szeretnek ennyire belefolyni egymás életébe. Teljesen normális ez is.

2020. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
72%
Nekem lesülne a pofámról a bőr ha minden héten ugráltatnám anyut vagy anyóst🤦🏻‍♀️
2020. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
0%
29-es vagyok, akik egyből letorkoltak elolvasták amúgy a kommentem, vagy meglátták, hogy esetleg nem fújom ugyanazt a szöveget, ezért egyből leszállt a vörös köd? Nem arról beszéltem, hogy a nagymama álljon mindig rendelkezésre, főleg ha heti 6 napot dolgozik, de ha normális családról beszélünk, ott lehet megoldást találni ilyenekre. Szóval itt van egy olyan mélyebben húzódó dolog, amire nem latunk rá, és ez a gyerekfelvigyazos kérdés ez már csak az okozata vminek. Szerintem a Kérdezőnek le kéne ülnie a menyével és ezt tisztázni vele, mert amíg minden oldalról csak a sértődés van, addig nem fognak előrébb jutni, akkor se, ha egyébként itt kap egy kis leleksimogatast meg támogatást.
2020. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
83%

36!


Baxus te nem tudsz olvasni? Vagy szimplán hülye vagy?

A nagyira akkro hagyja az ember, már az épeszű típus, ha a nagyi akarja és vállalja. Ha felhívom, hogy figyi, nagyi, elmennék a férjemmel vacsorázni, ráérsz valamikor a Julikára vigyázni, akkor elfogadom válaszként az igen, két hét múlva pénteken este 7tol 10ig tudok rá vigyázni, a nem, ne haragudj, nem érek rá ebben a hónapban, es a nem, most nincs kedvem, majd pár hét múlva beszéljünk róla választ is.

2020. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!