Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 11/100 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nagyi!

Az én nagyszüleim telibe szartak rám, és ezt úgy mondom most neked, hogy nyugodtan végezd a dolgod.

Nem te vállaltad a gyereket, hanem a kedves gyermeked és a párja, szóval TE NEM GYERMEKMEGŐRZŐ VAGY! Ha dolgod van menj, ha pedig ráérsz és alkalmas neked, akkor keresheted TE IS az unokát.

Nehogy már a te idődet osszák be.

Arra kérlek, hogy állj végre a sarkadra és oszd ki a kedves kis családod, mert nagyon el vannak szállva maguktól.

2020. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 A kérdező kommentje:
A fiamra való tekintettel nem szóltam semmit, de nagyon nehezen bírtam visszafogni magam. Csak kezdem unni, hogy mindig én vagyok tekintettel másokra, miközben jobban belegondolva inkább csak kihasználva vagyok. Ez volt a barátaim véleménye is, ezért voltam kívancsi ismeretlenekére is.
2020. aug. 7. 14:52
 13/100 anonim ***** válasza:
2%

Azért ha vigyázol az unokadra az neked kihazsbalas ?

Amúgy nem is lennel kiváncsi a gyerekre ? A heti egy nemsok


Látni Nekemis a másik nagyi alig látja nincs is kötődés köztük pedig nem mondtam neki semmit ezügyben!

2020. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
9%
Magadtól mennyit mennél az unokadhoz ? Ne azt nézd ez a menyednek milyen hanem a gyerek érdekét!!
2020. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 A kérdező kommentje:

A heti 1 nem sok, ha nincs mellette munkád, házad, kerted, tanulnivalód és magánéleted. Illetve sokszor 1 szabadnapod van, amin meghalni sincs erőd, mert annyi dolgod van.


Szóval volt, hogy kimaradt 1 hét, hogy a saját dolgaimat is tudjam intézni.


Egyébként az én nagyszüleim leköltöztek vidékre, havi 1x láttam őket és imádtam mindkettőt. Ellentétben azokkal a nagyszüleimmel, akik 1 utcára laktak tőlünk. Szóval ebben semmi logika nincsen.

2020. aug. 7. 15:00
 16/100 anonim ***** válasza:
1%

Felnőttként nincs benne logika de én a gyerek szempontjából mondtam.

Ha nem lat nem torodsz vele nem fog kötődni. Tapasztalatból írom ezt.

És nálunk is mindkét nagyi dolgozik még.

2020. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőnek se dolga, se kötelessége, se feladata nincs. A nagyszülőség egy rokonsági fok, nem feladat. A nagyszülőnek múlik, hogy mit akar tenni.
2020. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 A kérdező kommentje:
Magamtól volt, hogy felugrottam munka után, hogy kell-e segíteni, vigyek-e kaját, bevásároljak-e stb. Hétvégente is mentem, eleinte kéthetente, aztán átszoktak arra, hogy heti 1x jöttek "látogatóba", amikor a fiamék elmentek, én meg a gyerekkel voltam. Az sem zavart, mert elvagyok a gyerekkel, pláne mostanában, hogy nagyobb (2 éves).
2020. aug. 7. 15:03
 19/100 anonim ***** válasza:
4%

Nem bántásból írtam ezt hanem mert ha az unokát nézed akkor látni fogod ,hogy nem sok az a heti egy.

Ha nem mész a gyereknek is rossz értem h a meny a célpont de mégis lehet a gyerek várja h nagyival lehessen.

2020. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 A kérdező kommentje:
Persze, ha rajtam múlna és csak az unokázás lenne a "dolgom", akkor lehetne sűrűbben is. De öregszem, van hogy én is fáradt vagyok és magamra sincs erőm. De mondom, nem hónapok maradnak ki, csupán 1-1 hét.
2020. aug. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!