Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 41/100 anonim ***** válasza:
13%

Mindenki lepontozott aki más kérdésnél meg skandálja hogy a család a legfontosabb meg stb.

A gyereknek a családja a nagyszülők is ahol vannak.


Sosem értettem azt akinek a heti egy sok :(

2020. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
17%

Van ahol a nagyi naponta viszi hozza az unokát az óvodába mert a szülők dolgoznak és nincs más lehetőség. NAPI...

Azt sokallja valaki ...de a heti egyet....

2020. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
85%

41!


Bakker te tényleg hülye vagy. A nagymama dolgozik héti 6 napot. Tudod, egy hét 7 napból áll. Ha heti 6 napot pihen, egy napon pedig, a hetediken, ami amíg a szabadnapja az unokára vigyáz, akkor o pomtosan mikor is pihen ?

2020. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
3%
Itt amúgy tényleg van vmi furcsa tudathasadásos állapot, mert ha ezt a kérdést a meny írta volna ki a saját szemszögéből, akkor az anyós lenne a hunyó, ebben szinte biztos vagyok 🤔
2020. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
93%

42!


Van olyan is. Es van olyan is, aki nem a nagyszülőnek szül, hanem magának és a párjának és megoldja a saját gyereke felügyeletét

2020. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
17%

44 Énis erre gondoltam , nem értem itt ezt a kettős mèrcét.Válás temaban meg ahol nagyszülői láthatást szeretnének ott meg nem adnak nekik ...akinek meg lehetne időt tölteni az unokával az inkább strandol...

Ha a meny írta volna ki őt pártolnak h néha igazán lehetne segíteni

2020. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
82%

46!


Nincs kettős mérce. Lehet segíteni, de nem ke.., lehet kérni, de nem szabad elvárni.

2020. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 A kérdező kommentje:

:D tényleg jó ha a nagyszülő megy minden nap az unokáért, de


1. Mint írtam, dolgozom. Van, hogy este 6-ig.

2. Az unoka nem jár bölcsődébe sem, szóval nem értem a problémát.


A gyengébbek kedvéért még egyszer, utoljára:


Általában 1 hétvégém van. Ezen főzök, mosok, takarítok, lenyírom a füvet. Igen, szemét vagyok, mert van, hogy azon a heti 1 napon nem hajnali 5-kor kelek, hanem mondjuk 8-kor, így eleve kevesebb időm van.


Valamikor nekem is el kell mennem bevásárolni, mivel engem nem elégít ki a hétvégi Tesco akciók lesése, így van, hogy esténként elmegyek színházba vagy a lányommal moziba, esetleg ők is felugranak vagy áthívnak magukhoz. Van egy 87 éves apám, akire szintén illene néha ránézni. Nem gondoltam, hogy ennyire részletesen be kell számolnom az elfoglaltságaimról, hogy a gyengébb értelmi képességekkel rendelkezők is megértsék.


Eddig háttérbe szorítottam a saját dolgaimat, hogy a menyem tudjon menni ide-oda, plusz esténként el tudjanak menni kettesben vacsorázni vagy kikapcsolódni.


Van másik nagyszülő is, aki tudtommal nyugdíjas, nem tudom oda hányszor viszi, sosem ártottam bele magam a magánéletükbe. De gondolom rendszeresen, mert különben nem tudna a menyem menni mindenfelé. Gondolom nekik is lenne néha magánéletük és van, hogy nemet mondanak, akkor van az, hogy engem hív (vagy fordítva, nem tudom).


Néha nekem is vannak olyan dolgaim, amiket nem tudok eltolni. Pl.ha a festő azt mondja, hogy csak most tudja leglettelni a lépcsőházamat és kifesteni, akkor most tudja.


Amíg nem volt gyerek, addig a kutyájuk volt nálam havi 2 hétvégét biztosan, mert mentek erre-arra. Szóval nem hiszem, hogy akkora szar alak lennék.

2020. aug. 7. 15:55
 49/100 anonim ***** válasza:
81%
2 hete ezen rágodsz? Kapásbol azt kellett volna mondanod, hogy biztosan igazad van kedves menyem. 10 év mulva térjünk vissza a kérdésre! Lehet, hogy addigra megérek a feladatra. Bocsánat ha elrontottam valamit az eddigi segiteniakarásommal. A következö 10 évben nem fog elöfordulni. Szervusztok drágáim!
2020. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
4%

49

És azzal jót tenne ha 10 évig nem látná az unokájàt ,nem látná felnőni? Magával b.szna ki, kivéve akkor ha nem fontos neki.

2020. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!