Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
100%

#90, bocsánat, nem a te szavaidat akartam kiforgatni, a hozzászólásomnak ez a része nem személyre szóló volt (azt sem tudom, hogy melyik volt a te válaszod, talán a 75-ös?), hanem egy általában gyakori hozzáállásról írtam, ami egyébként tényleg itt is több válaszban megjelenik, ha nem is szó szerint, de a sorok között megbújva. És vannak, akik (ahogy a kérdező menye is), nem veszik észre, hogy a nagy családi összetartás és szeretet jegyében tett szívességek és segítségnyújtás mérlege bántóan igazságtalanul elbillent az egyik irányba, ez pedig valóban lózunggá silányítja a nemes fogalmakat, amik így már csak a bűntudatkeltésnek és a másik kihasználásának az eszközei.


Igen, a kommunikációnál jobb megoldás nincs, remélem sikerül a kérdezőnek dűlőre jutni a családjával. Bár a leírtak alapján a kérdező minden tőle telhetőt megtett (pl. többször eldobott a kezéből mindent, ha telefonált a meny, hogy már szinte ott is vannak, pedig ez igencsak bunkóság), itt már csak a menynek kéne engednie az elvárásaiból. És ha esetleg mégsem sikerül finomítani az álláspontján (mert van, akivel hiába próbálsz kommunikálni), akkor marad a sértődés, de a kérdező akkor is menjen el nyugodtan a postára, meg egyszer-egyszer strandra.

2020. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
100%

"Ha vki jol akar majd szórakozni, pár hét vagy hónap múlva felteheti ezt a kérdést a meny szemszögéből megfogalmazva, merőben más válaszok születnének :)"


Én egyszer pár éve megtettem, felnőtt mostohalány szemszögéből is, és mostoha "nagyi" szemszögéből is.

Gondolom, mondanom sem kell, hogy mindegyikre jött 99+ válasz, és mindig a "kérdező" lett szidva:DDDDDDD

2020. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
70%
A menyed elkényeztetett liba,a nagyszülő nem arra való hogy amikor neki kell akkor ugorjon!Ő az éretlen szülő nem a nagyi!!!
2020. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 A kérdező kommentje:

A fiammal is beszéltem erről, ő azt mondja, hogy velem is egyet ért meg a feleségével is. A feleségével azért, mert elhiszi, hogy anyaként rosszul esik neki, hogy én sosem érek rá. Még egyszer mondom, heti 1 alkalommal biztos jöttek, a "sosem érek rá" az meg maximum 2 hét kimaradás volt.


A menyemmel lehetetlen normálisan kommunikálni, mert ahogy ő mondja "olaszos a stílusa" (én ezt máshogy hívom) és nem hallja meg amit a másik mond, levegővétel nélkül hajtja a magáét, túlordítva másokat.

Én 2x próbáltam meg, feladtam. Csak annyit értem el, hogy felidegesítettem magam.

2020. aug. 10. 13:28
 95/100 anonim ***** válasza:
74%
Jobb is, az ilyen ordibálós, senkire sem hallgató emberrel nem tudsz mit tenni, csak hagyni. Szomorú, hogy az unoka is azt látja majd, hogy értelmes, emberi kommunikáció helyett ordítunk bunkó módon.
2020. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor amelyik héten te nem érsz rá, vigyázzon a gyerekre a fiad, amíg a felesége kipiheni magát és énidőzik :D. Biztos van neki is legalább egy szabadnapja hetente.
2020. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
0%

Én korábban megkérdeztem mi lenne az ideális a nagyinak de nem érkezett válasz. Meg lehet beszélni kompromisszumos megoldás

Hetente helyett akkor kethetente

2020. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
0%

Én azért megismerném a meny oldalát és véleményét is. Ha egy hisztérika lenne, és ha alátámasztaná a fiad is, akkor nem lenne bennem kérdés, de ebben a dologban nem nagyon szoktak köntörfalazni a férfiak. Így nekem gyanús, hogy túlzol.


Persze ez már sosem fog kiderülni. Inkább tényleg csak arra biztatom a vállalkozó kedvű trollokat, amire korábban is: tegyék fel a kérdést a meny szemszögéből pár hét múlva.

2020. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
75%

97!


Az idealis az lenne, ha megkérdeznék x napon rá ér e, van e kedve és a nemet is gond nélkül elfogadnák válaszként

2020. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 A kérdező kommentje:

Úgy van náluk kialakítva a rendszer, hogy munka után a fiamé a gyerek, illetve hétvégén is. Már amikor nincs program, hogy elmennének valamerre.


A fiam elismeri, hogy "szar a stílusa", de azt mondta, hogy ő hozzászokott és már nem zavarja. Engem igen. Itthon sosem volt divat ez a stílus és nem is szeretném bevezetni.

2020. aug. 10. 14:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!