Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi egy nagyszülő dolga/köteles...

Mi egy nagyszülő dolga/kötelessége? Milyen egy jó nagyszülő, mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért tettem fel a kérdést, mert megkaptam 2 hete a menyemtől, hogy én még nem értem meg a nagyszülőségre. Nem tudom ez mit jelent, lehet 2020-ban más a "dolga" a nagyszülőknek mint az én időmben és azóta nagyot változott a világ.


Érdekelne, hogy Nektek mi a véleményetek erről.



2020. aug. 7. 14:25
 61/100 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, az, hogy mit gondolsz te és valójában benne mi zajlik, az két különböző dolog. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs jogod a pihenéshez, mert van, viszont ha tényleg jó viszonyban voltatok az unoka előtt, akkor nem érné meg áthívni csak őt (a fiad és az unoka nélkül) és megbeszélni ezt vele? Nem megfelelően viselkedik, ez igaz, de te is könnyen hoztál egy ítéletet és puffogsz, ahelyett, hogy tiszta vizet öntenétek a pohárba.

Én voltam az a kommentelő, aki arról beszélt, hogy egy jól működő családban mindent meg lehet oldani, nagyon le lettem pontozva, pedig pont erre gondoltam, hogy sztem itt vmi félrement köztetek és voala... Sztem tényleg beszéljétek ezt meg, én biztos vagyok benne, hogyha megértően fordulsz hozzá, akkor ő is együttműködőbb lesz. Emlékezz arra, hogy te is anya vagy, neked is nehéz lehetett anno, ő pedig a szeretett unokád édesanyja. Szerintem megérdemel annyit, hogy adsz egy esélyt a tisztázásra.

2020. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
72%
Na nem! Plane ha meg magad is dolgozol, nem ingyen bebiszitter vagy. Persze jo dolog segiteni, foleg ha a gyerekek nem is szeretnenek barkivel maradni. De a kihasznalas, es szereptevesztes attol meg nincs rendben.
2020. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
74%

"Van ahol a nagyi naponta viszi hozza az unokát az óvodába mert a szülők dolgoznak és nincs más lehetőség. NAPI..."


Mi az, hogy nincs más lehetőség?

Pl. erre van a fizetett segítség.

És ha mondjuk 100 kilométerre lakna a nagymama? Akkor hogy oldanák meg?

2020. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
46%

"És azzal jót tenne ha 10 évig nem látná az unokájàt ,nem látná felnőni? Magával b.szna ki, kivéve akkor ha nem fontos neki."


Jó, de neked ez miért fáj, ha nem látja felnőni?

És honnan tudod, hogy neki ez rossz így, ha nem látja felnőni?

Nem mindenkinek a világ nyolcadik csodája az unoka, főleg egy dolgozó 50-60-as hölgynek (nekem sem lesz az, megsúgom).

Tehát már ott kezdődik a baj, hogy elvárás, hogy a nagymamának ettől hanyatt kelljen esnie. Pedig nem. Lehet, hogy 30 éve még így volt, most meg már baromira nem így van. 50 feletti hölgy még vígan önmegvalósít, továbbképzi magát (részben muszájból is, mert 65 éves koráig dolgoznia kell többnyire, és haladni kell a korral).

Nem fog mindent eldobni a kezéből, mert lett egy unokája. Szép dolog, jó dolog, de napi szintű nyűgöt nem vesz a nyakába vele (nem is tudna), vesződjön vele a szülő, és igaza is van.

2020. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
37%

64-es kihagytál egy fontos szereplőt a képletedből, az unokát, aki lehet néha azért szívesen megnézné a nagyit...


Jól kifordult a világ a sarkaiból.

2020. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
83%

"A heti egyszeri találkozás nem a szipolyozás kategória azért,ne túlozzunk már. "


De igen, szipolyozás, ha mellette heti 6 napot dolgozik.

De ha nem akarod, ne értsed meg, végülis kell egy bizonyos szellemi szint ahhoz, hogy felfogja ezt az ember, úgy látszik, neked nem sikerül.

2020. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
7%

65 Igen itt mindenki a nagyszülői érdekvédelmét nyomatja az,hogy a gyerek mit akar és a gyereknek jo lenne a nagyijával lenni az nem gond.


66 Manapság mivel már több a nyugdíjkorhatár mint anno, a alegtobb nagyi dolgozik mégis tud időt szakitani unokázásra. De igen ehhez is kell egy szellemi szint,hogy az embernek fontos legyen a családja unokája ne érezze tehernek !!

2020. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim válasza:
5%

64!

Egyetértek a 65.-el! És egyébként is, milyen nagymama az aki nem akarja látni a saját unokáját, akinek nem az unokája a mindene? Milyen?! Hát szörnyű és visszataszító! Nem is érdemes az ilyen nőnek unokát szülni. És a munka mégis hogy lehet fontosabb mint az unoka? De gondolom a kérdező valami ilyesmi lehet, mert mi az már hogy elmegy a barátnőivel valahova, mint hogy az unokájával legyen. Ha egy szabadod van, kérdező, neked nem kikapcsolódás az unokáddal lenni. Ha nem nálad elég nagy gondok vannak és komolyan el kéne itt mindenkinek gondolkoznia, aki azt állítja, hogy a munka meg a barátnők fontosabb mint az unoka.


További szép estét mindenkinek!

2020. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
100%
63 én irtam ezt a példát és még mindig fenáll ,videki faluban élnek és még fizetett segítséget sem találtak.Varosban megy ez a babyszitter téma de itt nem igazán.
2020. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
21%
Alljon mindig keszenletben, ahol tud segitsen. Jojjon takaritani, fozni, mosni en meg mehessek szorakozni
2020. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!