Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára költ, és neki áll feljebb?

Magára költ, és neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeresen gyerekkorunk óta azt mondogatják,hogy nincs pénz, nincs pénz, aztán kiderült mindig,hogy csak másra akarják költeni, és most hogy a szemébe mondtam anyámnak, hogy hazudik, hogy nincs pénz, látom,hogy magukra költik, akkor neki áll feljebb. Veletek is volt ilyen?

Én már nem tudok neki hinni, hogy majd legközelebb megkapom tőle azt,amit kérek, tudtok ajánlani valamilyen könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan lehet rálépni az anyagi függetlenedés útjára?


2010. máj. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
27%

jogos a felháborodásod...ezt csak azok érthetik meg, akik voltak már ilyen helyzetben. én megértem, sajnos nálunk is ez a helyzet, és el lehet hinni, hogy nagyon szar! látni, hogy a barátaimnak megvan szinte mindenünk, én meg könyörgök egy nyavalyás ruháért! ilyenkor szoktam ezen gondolkozni: miért akartak pár éve gyereket, ha most nem foglalkoznak vele???

most jön az, hogy: dolgozzáááál!

jó, ok, és akkor ki fog helyettem tanulni? a másik meg az, hogy ha ezt megtudnák a szüleim, az biztos, hogy még zsugoribbak lennének!

soha nem kaptam tőlük egy fillért sem, nemhogy havi rendszerességgel zsebpénzt, pedig megérdemelném, mert segítek itthon, és nagyon is sokat! az anyám egész nap otthon van, nem csinál semmit sem a főzésen kívül. én takarítok, vasalok, mosok...

csak ennyit tudok mondani kedves kérdező: kitartás!

2010. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
27%

hja, még az előző vagyok:

nekem is gyakran mondják, h "nincs pénz!"...ma mit hallok a drága édesapámtól? "akarok venni egy új házat!"

de nincs pénz! a 3 autó meg befigyel az udvarról!!!!

2010. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
79%
az anyagi függetlenség útjára úgy tudsz rálépni ha elmész dolgozni.nem kell ezt semmilyen könyvből tanulni.
2010. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
81%
Én sem kaptam soha zsebpénzt.Suli után bébiszitterkedtem,nyáron pizzériában dolgoztam,mikor gimis lettem a suli mellett nyelvórákat adtam.Zsebpénzt,csak azért,mert vagyok soha nem kaptam.Képzeld nem voltak márkás ruháim és menő dolgaim.Mobilom is szinte az utolsók között lett,de büszke vagyok rá,mert megdolgoztam érte.De alap dolgokban sosem szenvedtem hiányt.Látod túléltem a tinédzser korom és most már saját családom van.
2010. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
82%

22:31

én sem kaptam zsebpénzt, de volt mit ennem, kb évente egyszer kaptam új ruhát, és ennyi elég is volt.

nemtudom, a mostani tizenéveseknek miért kell ennél több.

már csak a pénz számít, meg hogy legyen mivel villogni..

2010. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
9%
Nem tök ugyanaz a véleménye! Majdnem mindenki nekimegy ennek a /feltehetően/ lánynak ahelyett, hogy beleképzelné magát a helyzetébe. Nem tűnik se ostobának, se lustának, csak jól látja a helyzetet. Nekem sem volt könnyű elviselni gyerekkoromban, hogy "nem telik, mert sokan /6/ vagytok", de ez volt az igazság nem úgy, mint náluk. A gyerekek sem hülyék még akkor sem, ha némelyik szülő annak nézi őket!
2010. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:
Hatalmas megkönnyebbülés,hogy végre valaki hasonló helyzetben!Köszönöm,hogy írtál!Pontosan ugyanez van,hogy ha dolgoznék,akkor nem tudnék tanulni!Bár már próbáltam,és még iszonyat nagy fejmosást kaptam érte,hogy miért nem tanulok inkább,és jöttek az ígéretek,hogy majd ők úgyis elintézik az anyagiakat...Úgy látszik,hogy a többség el sem tudja képzelni,hogy sokkal szigorúbb egy gazdag család,mint egy szegény,aki ha tehetné,megadna mindent a gyereknek!
2010. máj. 29. 22:40
 48/86 anonim ***** válasza:
82%

22:31

kimaradt: boldog lehetsz hogy megtehetitek azt, hogy új házba költöztök, és hogy fent tudtok tartani három autót. ezekután nevetségesnek tartom, ahogy itt pattogsz hogy nem kapsz zsebpénzt.

másnak meg nincs hol laknia...főleg most az árvíz után.


azt kéne megtanulnia a magadfajtáknak (és a kérdezőnek is) hogy nem ti vagytok a világ közepe. nem körülöttetek forog minden.

vannak sokkal rosszabb helyzetben élő emberek is.

bárhogy is alakul az életed, örülj hogy nem Afrikába születtél.


különben meg ha majd felnősz, és lesznek IGAZI gondjaid, akkor te is nevetségesnek fogod látni a mostani problémáidat.

2010. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagy egyedül. Én szüleim is mindig azt mondták hogy "nincs pénz nincs pénz "... stb stb.

De én megoldottam. 18 évesen kimentem külföldre dolgozni, most 21 vagyok és még mindig külföldön vagyok... itt dolgozom, barátommal élek és minden Hawai. Magam osztom be a pénzem. Nem mindig jó ám közel élni a családodhoz.

Kitartás és gondolkodj valami megoldáson!

2010. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
83%
szerinted hány ember tanul munka mellett?? van olyan akinek még gyerek is van mellette. aki akar tanulni az tud munka mellett is. azt meg nem hiszem hogy semmit nem kapsz a szüleidtől, gondolom megvan mindened, ruhák, könyvek..stb. ha ezen felül akarsz költekezni akkor vállalj diákmunkát, nagyon sokan ezt csinálják.
2010. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!