Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára költ, és neki áll feljebb?

Magára költ, és neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeresen gyerekkorunk óta azt mondogatják,hogy nincs pénz, nincs pénz, aztán kiderült mindig,hogy csak másra akarják költeni, és most hogy a szemébe mondtam anyámnak, hogy hazudik, hogy nincs pénz, látom,hogy magukra költik, akkor neki áll feljebb. Veletek is volt ilyen?

Én már nem tudok neki hinni, hogy majd legközelebb megkapom tőle azt,amit kérek, tudtok ajánlani valamilyen könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan lehet rálépni az anyagi függetlenedés útjára?


2010. máj. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 A kérdező kommentje:

Konkrétumot nem fogok feldobni a világhálóra a családi életemből!Van,aki érti, van,akit zavar a hazugság.Örülök,hogy van,aki tudja kezelni és magasról tesz rá, ha erényes jellemmel is rendelkezik ehhez,kérem tanítson is meg arra,hogyan jutott el idáig!:P

A többiek meg minek szólogatnak be,hogy csak a saját véleményemmel egyező hozzászólások tetszenek?Talán ti mindenre bólogattok?Nincs nehéz anyagi helyzet,pénz is van,csak magukkal vannak elfoglalva, az a szitu!Nem élek velük amúgy éppen,mert úgy nekik kényelmesebb,ha ketten vannak!Még egy kávéra se jönnek el dumálni!Szigorúak és ők értékelik túl szerintem magukat!

Ja valaki írta,miért is értékelném túl magam?

2010. máj. 29. 21:59
 22/86 anonim ***** válasza:
80%
jajj te szegény... könyvtárba jársz a könyvekért? naja..egyesek bele sem gondolnak hogy mekkora jó dolguk van..
2010. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
59%
na ilyenkor eszembe jut hogy minek is vállaljak gyereket, ha van rá esély hogy ilyen hálátlan önző, gyerekem lesz.
2010. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező! nagyon zavarosan, összefüggéstelenül, olykor ellentmondásosan írogatsz.Nincsenek neked véletlenül pszichés problémáid?
2010. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim válasza:
76%
A SZAROS KÖLYKE!!!
2010. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
79%
Van egy osztálytársam ő totál így van mint te,csak ő egyedül él az anyukájával azaz nem is él vele mert az nem alszik sosem otthon.Ebéd sosincs ,mindig étteremben eszik egyedül vagy ha nem akkor rendelnek kaját.Mindig egyedül van otthon.Anyja meg pasijánál alszik.Egyébként az ő megkeresett pénzüket tényleg nem kérheted számon.Lehet már írtad de megkérdezhetem mennyi idős vagy?
2010. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
47%
Furcsa szüleid vannak. Az élet a gyerekek érdekében a lemondásról szól. Ha már egyszer vagytok, jobban kellene gondoskodniuk rólatok. Remélem azért, hogy alapvető dolgokban /élelem, ruházat, meleg lakás/ nem szenvedtek hiányt. Hány éves vagy?
2010. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
79%

"Nem élek velük amúgy éppen..."


Szóval nem élsz velük (gondolom kolesz vagy albérlet vagy ilyesmi), nem is dolgozol, de megvan hozzá a pénz, hogy ellásd magad...akkor hogy is van ez? Jaa, hogy adnak pénzt mégis, csak nem olyan sokat, amilyet szeretnél? Hm.

2010. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:

Nincsenek pszichés problémáim!Minden összefügg,úgyhogy keresd meg a puzzle darabjait és rakd össze!

Ha a hazugság&pénzimádat társul egymással,az számomra undorító!Minden erről szól!Ezek a dolgok jelentik igazán az önzőséget,hogy a pénz valaki számára fontosabb,minthogy a gyerekével időt töltsön,nem mellesleg az igényeit kielégítse anyagilag is.Nekem jogos igényeim vannak, és nektek is vannak,kedves válaszolók,az,hogy az embernek szüksége van egy természetes velejárója az emberi létnek!Ezt szégyellni nem kell,önzőség még nem ezt jelenti,és minden embernek joga van ahhoz,hogy a szükségei be legyenek töltve,mert ha nem,az vezet személyiségtorzuláshoz!

2010. máj. 29. 22:12
 30/86 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!

A legjobb barátnőm és négy kisebb testvére feje felől a szülőanyjuk eladta a barátnőm nevén lévő házat és a pénzzel lelépett! A mai napig nincs meg, a gyerekek állami gondozásba kerültek, a barátnőm (nagykorú lévén) simán az utcára. Ha nem bukkan fel az ország másik felében élő nagynénje, aki magához vette az összes gygereket, akkor hajléktalanként végzi.


A Kánaánban élsz ehhez képest, csak nem vagy képes kívülről megítélni a helyezeted. Ez egy nagy hiányosság. Nyilván rosszul esik, amikor a szüleid így válaszolnak valamire, hárítanak, "hazudnak" (szerintem ez nagyon erős kifejezés), de meg kellene tanulnod megelégedni azzal, amit az élet adott! mert ez azok alapján, ami eddig kiderült rólad, nem kevés! Nem szenvedsz hiányt semmi alapvető dologban! Nem úgy, mint ezrek, tízezrek, akik boldogan cserélnének veled, vagy cserélnék el felelőtlen, bántalmazó, erőszakos, szenvedélybeteg, stb szüleiket a te szüleidre, akik azt szokták mondani, hogy "most nincs pénz".

Én értem, hogy rosszul esik, de minden relatív. Hallottad má ezt?

2010. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!