Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára költ, és neki áll feljebb?

Magára költ, és neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeresen gyerekkorunk óta azt mondogatják,hogy nincs pénz, nincs pénz, aztán kiderült mindig,hogy csak másra akarják költeni, és most hogy a szemébe mondtam anyámnak, hogy hazudik, hogy nincs pénz, látom,hogy magukra költik, akkor neki áll feljebb. Veletek is volt ilyen?

Én már nem tudok neki hinni, hogy majd legközelebb megkapom tőle azt,amit kérek, tudtok ajánlani valamilyen könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan lehet rálépni az anyagi függetlenedés útjára?


2010. máj. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
86%
Csak ígérgetni szemétség, de nehogy te mondjad már meg anyádnak, mire költse a MUNKÁVAL megkeresett pénzét. Ha pénz kell, menjél dolgozni.
2010. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
85%
Ugy gondolom nincs jogod számonkérni a szüleid, hogy mire költik a pénzt. Nem irtad, hogy mire költik, mert az sem mindegy.
2010. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
89%
Könyvet nem találsz. Egyszerű: keress magadnak munkát,tartsd el magadat ( kaja,ruha,lakás,rezsi),és utána reklamálj! A szüleid nem kötelesek CSAK rád költeni a pénzüket!
2010. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
84%
van ennél rosszabb is, hidd el! Az én anyósom meglopta (pénz, nyaklánc, karkötő) a saját fiát, a másikat meg lehúzta fél millával. A te anyád egy szent ehhez képest!
2010. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
93%
Menj el dolgozni
2010. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Ha nekem nincs jogom beleszólni, hogy mire költik, akkor nem mindegy neked, hogy mire? Mert neked ezek után majd lesz jogod beleszólni, esetleg nekem, ha itt megbeszéljük, hogy jól gazdálkodnak-e a megkeresett pénzzel? Második válaszoló nem volt logikus ez a válasz szerintem...
2010. máj. 29. 21:22
 7/86 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Teljesen logikus volt a hsz, amit kritizálsz. A hozzászóló csak arra szerette volna felhívni a figyelmed, hogy talán nem direkte "magukra" költötték a pénzt, hanem a családra... mi ezt nem tudhatjuk. De ha ilyen vérmesen állsz hozzá, hogy kinek mi köze hozzá, akkor miért nem tartod meg magadnak az egész problémát?

Mert ha elárulnád, hogy végülis mire ment a pénz (ha tudod), akkor segíthetnénk, így meg csak feleslegesen fröcsögünk, amit láthatóan nem fogadsz jól. Alulinformálsz minket, aztán mi vagyunk a hibásak, hogy nem adunk jó választ.

Csak szóltam :)

2010. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy elvárom, hogy csak rám költsék a fizetésüket? Hagyjuk máR! Könyvekért is könyvtárba járok, nem megyek hétvégenként szórakozni,otthon tanulok,nincs rám gond, itthon kajálok,zsebpénzt se szoktam kérni!!!KI MONDTA, HOGY ÉN SOKAT VÁROK EL???Amúgy kik vagytok kedves válaszolók? Szülők vagy még gyerekek? Mert nekem ugyan nincs gyerekem,de úgy gondolom,hogy a szülő feladata, hogy gondoskodjon a gyerekről!De jó nagy a türelmem,és évekig várok arra,hogy 1-2 dolgot megkapjak,szóval ezen sem fogok kiakadni,hogy ez van,de azért dühös vagyok néha!A kiutat meg keresem,rajta vagyok az ügyön!:P
2010. máj. 29. 21:28
 9/86 anonim ***** válasza:
88%

ameddig jut neked ételre, tankönyvre, szükséges ruhára (lány vagyok, tudom hogy abból sosem elég...), nem kell nélkülöznöd alapvető dolgokban, megvannak a tisztálkodási szereid, stb.(többek között a netet is fizetik, úgy látom) addig nem nagyon van jogod megszabni, mire költik azt a pénzt, amiért napi 8 órában dolgoznak. nem írtad hány éves vagy, hol laksz. körül néztél egyáltalán diákmunkával kapcsolatban? követelőzni mindenki tud... :) egyébként jól tanulsz, segítesz a házimunkában, tisztelettudó vagy a szüleiddel, és ezek ellenére sem kapod meg amit szeretnél?

amit nem kaphatsz meg, az egy könyv, vagy új mobil? ez sem mindegy ugyebár...

köss alkut, kompromisszumot, változtass te is, remélhetőleg akkor ők is máshogy fognak hozzáállni a dologhoz

2010. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
76%

Úgy tudnál az anyagi függetlenedés útjára lépni,ha elmennél dolgozni,persze csak ha már ezt korodnál fogva megteheted.

Nagyon helytelen és veszélyes dolog az,ha a szülő hazudik vagy feleslegesen ígérget a gyerekének,mert az tönkreteheti a kapcsolatot.Külömben sem értem,mi ebben a ráció?

Velem is történt hasonló.És azt mondom,jobb,ha egyenesen megmondják,hogy valamit nem tudnak,vagy nem akarnak nekem megvenni,megtenni,mint hogy fölöslegesen ígérgessenek vagy netán hazudjanak.

2010. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!