Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára költ, és neki áll feljebb?

Magára költ, és neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeresen gyerekkorunk óta azt mondogatják,hogy nincs pénz, nincs pénz, aztán kiderült mindig,hogy csak másra akarják költeni, és most hogy a szemébe mondtam anyámnak, hogy hazudik, hogy nincs pénz, látom,hogy magukra költik, akkor neki áll feljebb. Veletek is volt ilyen?

Én már nem tudok neki hinni, hogy majd legközelebb megkapom tőle azt,amit kérek, tudtok ajánlani valamilyen könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan lehet rálépni az anyagi függetlenedés útjára?


2010. máj. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
66%

Nem lkasz ottohn? koolégista vagy albérelt? Azt is ők fizetik nem. Egyébként meg ha nem vagy ott miközöd hozzá mire költik a munkával megkeresett pénzük. még az is lehet,hogy gondolnak rád és van a neveden egy betét amit majd TE költhetsz el ha érett leszel rá..de nem vgay az

Istenkém szegény nem vesznek neki könyvet könyvtárba kell mewnnie.

Én meg most tanitom a 3 éves fiamnak milyen jó is,hogy vna ak önyvtár és azt szertni kell.

2010. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
80%

Minden összefügg,úgyhogy keresd meg a puzzle darabjait és rakd össze!


Ha kiraküzni akarok nem ide jövöük,hanmw leülök a gyrekkkel. k..pde

2010. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
83%

Te jó ég,Kérdező!Hallod magad vagy visszaolvasod,hogy mit írsz?

Teljesen értelmetlen már amit itt összeírogatsz!

Vagy írd le rendesen,hogy mi szitu vagy csend legyen és old meg magad!!!!!!!!

2010. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
74%

Most hogy végigolvastad a válaszokat, és látod hogy a többség szerint nem a szüleid a hülyék, hanem te, remélem elgondolkodsz egy kicsit. Ha van egy kis eszed, változtatsz a hozzáállásodon, ha nem, az a te bajod lesz, de hogy szerelmed, meg barátaid nem lesznek, az borítékolható.


Ha meg esetleg mégis lesz egyszer saját családod, akkor remélem ilyen gyereked lesz, amilyen te vagy, és akkor meglátod a dolog másik oldalát.

2010. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
21%
Bizony-bizony a gyerekeknek is vannak jogaik, egyúttal igényeik is a szülővel szemben. Elvárható, hogy a szülők a lehető legjobb körülményeket adják meg gyermekeiknek az egészséges fejlődés érdekében. Baj, ha a gyerekek érzékelik ennek hiányát. Ők nem okai semminek. Én megértem a kérdezőt, mert okosan fogalmaz, jól gondolkodik és jogosan háborodik fel.
2010. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:
Mit is kellene változtatnom? Mert továbbra sem fogom értéknek tartani a hazugságot,ezt a kérdésben is leírtam. A válaszokra meg reagáltam,hogy mivel értek egyet és mivel nem.
2010. máj. 29. 22:22
 37/86 anonim ***** válasza:
81%
egyet mondj amivel egyet értettél légyszíves. amúgy meg ha ennyi embernek tök ugyanaz a véleménye akkor lenne mit fontolóra venned szerintem
2010. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
73%

Eddig úgy gondoltam nem írok, de mostmár elég.


1. is. nem élsz velük... a lakbért, kolit ők fizetik? A netet? A gépet amiről írsz ki vette?


Tudod mikor én kolis voltam , mert igen elküldtek a "szörnyű" szüleim 100km-re hogy valamit érjen is az a nyamvadt érettségim és diplomám, akkor én örültem annak hogy ennyit is adnak. Eszembe nem jutott megkérdezni hogy anyum miért vesz telefont...

Az első laptopom az ösztöndíjamból spóroltam össze, mert jól tanultam és kaptam már középiskolában is.

Ami kellett megvettem , mert spóroltam.

Tudod, talán azért ígérgetnek aníudék, mert nem bírják a hisztidet.

Össze vissza hablatyolsz itt.



És hogy értékeld is a választ: Jajj, Te szegény hát hogy lehetnek ilyen aljas szüleid?:((((

2010. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
60%
Esküszöm ha ilyen lesz a gyerekem mint te inkább kiugrok az ablakon...Hogy lehet valaki ennyire hisztis elkényeztetett és önző?Örülj h mindened meg van ne sírj h még még!Soha nem voltam ilyen követelőző mint te én ha azt mondták h nincs rá pénz megértettem.Ha azt mondták pl h nincs újra csak turis akkor örültem h van 1általán viszont tudtam és örültem h vajas kenyér helyett kapok májkrémeset.Pedig képzeld nem vagyok öreg(23) és a szüleim mára egész jól állnak hála annak h akkor mikor kellett eltették félre.Azóta nekem is családom van és a szüleimtől nem követelek semmit.Sőt abban a pillanatban ahogy befejeztem a sulit elmentem dolgozni 3 szakba nehéz fizikai munkát.Nem segít senki de képzeld ha szűkösen is megélünk.Nem is értem h lehet valaki ennyire követelőző!!!
2010. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg érthetetlen,hogy mit pattogsz.A szüleid ellátnak.Van ruhád,tető a fejed felett,nem fázol,van mit enned.A többi luxusért pedig dolgozz meg te.A munkába még senki nem halt bele.A jogos igényeid ki vannak elégítve.Ha egyszer valóban a saját lábadra állsz,akkor megtanulo,hogy baromira nem természetes,hogy tele a hűtő és ki van fizetve a rezsi.A jogos igényeiddel a való életben kitörölheted a segged.Senki nem fog pátyolgatni,ha nincs mit enned így jártál.Most,amíg eltartanak élvezd ki és fogd be a szád.Ha kell valami plusz,akkor itt a nyár,keress pénzt és szeptemberben vehetsz magadnak új dolgokat.A szüleidet senki nem fogja elítélni,ha nem vesznek neked cuccokat,de a komfortérzetedet megteremtik.Hiába sírnál ilyen panasszal a gyámhivatalnál.Ha jól sejtem hamarosan nagykorú leszel,akkor már a minimális felelősségük is megszűnik irántad jogilag és ha utána is eltartanak az már szivesség lesz.
2010. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!