Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magára költ, és neki áll feljebb?

Magára költ, és neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Szüleim rendszeresen gyerekkorunk óta azt mondogatják,hogy nincs pénz, nincs pénz, aztán kiderült mindig,hogy csak másra akarják költeni, és most hogy a szemébe mondtam anyámnak, hogy hazudik, hogy nincs pénz, látom,hogy magukra költik, akkor neki áll feljebb. Veletek is volt ilyen?

Én már nem tudok neki hinni, hogy majd legközelebb megkapom tőle azt,amit kérek, tudtok ajánlani valamilyen könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan lehet rálépni az anyagi függetlenedés útjára?


2010. máj. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 A kérdező kommentje:

Kérdező!

Teljesen logikus volt a hsz, amit kritizálsz. A hozzászóló csak arra szerette volna felhívni a figyelmed, hogy talán nem direkte "magukra" költötték a pénzt, hanem a családra... mi ezt nem tudhatjuk. De ha ilyen vérmesen állsz hozzá, hogy kinek mi köze hozzá, akkor miért nem tartod meg magadnak az egész problémát?

Mert ha elárulnád, hogy végülis mire ment a pénz (ha tudod), akkor segíthetnénk, így meg csak feleslegesen fröcsögünk, amit láthatóan nem fogadsz jól. Alulinformálsz minket, aztán mi vagyunk a hibásak, hogy nem adunk jó választ.

Csak szóltam :)

-----------


Ja jó!Mindenkinek logikus!Hát igen, igazad van, az információ sose lehet elegendő egy tökéletes megoldáshoz vezető úton!Bár mindent úgyse tudok elmondani!:P Nyugi nem haragszom rátok,hogy nincs jó válasz,majd lesz! A lényeg,hogy nem szoktam feljegyezni,hogy mire költik a pénzt, mert mindenbe ők se avatnak be,én meg mit tudok tenni, elfogadom.Mindesetre nem azt akarom én se bírálni,hogy milyen gazdasági döntéseket hoztak,ezen már változtatni nem lehet,megtörtént!De őszintén, a hazugságot valami nagyon utálom!!Ezzel szembesítettem a szülőket, az ígérgetés nem szép dolog,ha nem tartják be!Ennyi! ha meg el akarok menni külföldre ösztöndíjjal,nyomtatják a dumát,hogy milyen fontos a család!JA máskor meg hogy teher vagyok számukra és minek kérek bármit is!Bonyolult és hosszú.

2010. máj. 29. 21:34
 12/86 anonim ***** válasza:
89%

kérdező, látom neked csak az a jó válasz, ami egyezik a te véleményeddel..

kiírsz egy kérdést, aztán azt várod, hogy szidják a szüleidet. aki meg nem teszi, azt még le is ugatod. hát gratulálok.


egyébként meg, majd ha te is dolgozol, akkor majd eldöntheted hogy mire költesz,és mennyit, addig meg ne te akard már irányítani otthon a pénzügyeket.

2010. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
89%

Kiút----> munka, diákmunka

Anyagi függetlenedés----> elvégezni az iskolát, munkát keresni---> dolgozni....és tádámm anyagilag független vagy.

Ha egy könyvet írnának erről, akkor is csak ennyi lenne leírva benne.

Amíg pedig nem éhezel, fázol stb., addig nincs jogod követelőzni, luxusért pedig dolgozz meg.Gondolom majd ha neked lesz gyereked, akkor minden pénzedet arra fogod költeni, h a gyereknek megvegyél minden sz*rt, te pedig meg fogsz elégedni a minimummal, mert ugye ez a szülő dolga teszerinted, nemde?!

Már várom is az újabb hisztis válaszod.

2010. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
79%

Az én anyámnak milliói vannak a bankba. Állandóan kuporgat.

De sosem segített az életben.

16 évesen lepasszolt apámnak, nem adott egy szakmát sem a kezembe, nem házasított ki és nem adott sosem pénzt az unokái érkezésekor. Én leszarom, bár rohadtul rosszul esik.

Na akkor neked mi okod felháborodni, mikor velük élsz, eszed az általuk megvett kaját, az ő pénzükön vett szgépen írsz, az ő energiájukat fogyasztod, stb, stb...

2010. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
79%

Mert nekem ugyan nincs gyerekem,de úgy gondolom,hogy a szülő feladata, hogy gondoskodjon a gyerekről!


Vagyis ha neked kaját vesz, ruhát, nem hagyja a lakást putrinak,mert felújít és ezért nincs pénz a te mp3-ra vgay más kütyüre.. akkor hazudik.. nem tesz meg semmit.

Talán azért nem kapsz meg dolgokat ,mert azok nélkülözhetők... Erre még nem gondoltál s elég durva így oda állni a szülők elé,ohgy hazudnak mert magukra költik.

Igazán írhatnál egy példát: mert az tényleg magára költi a pénzét aki iszik pl vagy vásárlás mániás. De aki a házra családra nyaralásra iskolára költi az igazán nem az.

Túl értékeled magad nem?

2010. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
Nah nem kell,hogy szidja senki a szüleimet.A hazugsággal nemcsak szülők élnek,úgyhogy én ezt,mint értékhiányt kezelem!A szüleim is csak emberek,de én is,úgyhogy mindenki hibázik!Változtatni én tudok,meg akarok is, csak nekik felel meg ez a szitu!Nyilván rajtuk áll,hogy mennyire szeretnének változni!Tisztelem és szeretem őket,mert jól vagyok, élek, nem éhezem,stb.EGsézséges is vagyok,úgyhogy klassz minden!A gond a hazugság,amit nehéz kezelni,nemcsak szülőknél! Hányszor hallgattam a hazugságot,de mennyien vagyunk még így ezzel, hogy nem mondjuk a másik szemébe,ha hazudik!Úgyhogy drága válaszoló nem hiszti ez,én értéknek tartom az őszinteséget, egyenességet!
2010. máj. 29. 21:45
 17/86 anonim ***** válasza:
72%

Majd egyszer ráeszmélsz nem most, majd késöbb... h mennyibe is kerül egy család + ház fentartása, föleg ha nem vagy milliomos !!

Na majd egyszer ez jusson eszedbe!

2010. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
87%

em hiszti ez,én értéknek tartom az őszinteséget, egyenességet!


Akkor mond el őszintén mibajod mivel csaptak be mire nem volt és mire költötték. Mert így te meg ködösítesz..

2010. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes.

A kérdés címe "Magára költ, és neki áll feljebb?", szóval itt még az a bajod, hogy magukra költik a nehezen megkeresett pénzüket, és nem rád, aztán mikor jönnek a válaszok, és látod hogy érdekes módon az emberek a szüleid oldalán állnak, akkor megpróbálod kimagyarázni magad...mostmár nem is a pénz a bajod, hanem a hazugság? Akkor miért a pénzt helyezted a kérdés középpontjába?

2010. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
81%
szerintem a 2. válaszoló elmondta azt, ami teljesen logikus és érthető (szóval nem értem mi ebben a nem logikus neked) és teljesen egyetértek azzal hogy igazából nincs is sok közöd hozzá hogy a szüleid mire költik a pénzüket amiket ők kerestek meg, nem te. és ha igazán belegondolsz elég önző vagy hogy csak magadra gondolsz. találjál magadnak munkát és tartsd el magad, legyél önálló. meglátod majd hogy nem könnyű............
2010. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!