Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a férjem kapott 200. 000 Ft év végi prémiumot és nekem nem szólt róla?

Figyelt kérdés
Mosásnál ürítettem ki a zsebeit és akkor láttam meg a papírt, amin rajta van, hogy mennyit kapott.

2016. dec. 19. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
94%
Mi lett végül?
2017. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
5%
Sajnos tényleg úgy néz ki, hogy nem a semmiért titkolta el. Kíváncsi lenék én is mi lett. Jogilag közös,de nekem pofám nem lenne számon kérni a férjemet, hogy mire költi a prémiumát, főleg,hogy neki ennyivel több jön be. Mert az sem jogos, hogy a nő annyival kevesebbet keres, de elvárja, hogy a férfi lévén legyen neki plusz. Gyerekek nem hivatkozási alapok, tudta mivel jár. Valamelyik félnek gyesre kell menni, legtöbb helyen Magyarország még a nők mennek, bár már egyre több a férfi is.
2017. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy nem kéred számon, de más családban azért az örömhírt, hogy "Te Marikám kaptam 200-at prémiumba" azt be szokták jelenteni. Isten ments én sem várom el a férjemtől, hogy ránk költse pl. az enyém telefont vett belőle, de legalább szólt és örömködve hívott fel, nem titkolta.

Itt a baj az, hogy ha valaki sunnyog... akkor bárkiben ébredhet gyanú, hogy mégis miért titkolja?

2017. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
96%

"Gyerekek nem hivatkozási alapok, tudta mivel jár. Valamelyik félnek gyesre kell menni"


Már bocs, de vagy felezik a gyest, vagy felezik azt, amit a kereső fél keres, amíg a másik gyesen van. Az úgy nem fair, hogy mindig az egyikük húzza a rövidebbet.

2017. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
97%

""Gyerekek nem hivatkozási alapok, tudta mivel jár. Valamelyik félnek gyesre kell menni" "


Igen, de az egyik fél "beáldozza" magát, és rohadt módon nem fair azt mondani, hogy addig nem keresett, hanem eltartották.

2017. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
100%

82

Nálunk nincs gyerek és én vagyok a nő. Én szoktam a munkahelyemen prémiumot kapni, a férjem nem. De soha semmilyen körülmények között nem tekintem csak a sajátomnak azt a pénzt. Nem rakom el, nem titkolom el, nem veszek belőle csak magamnak valamit. Egyszerűen mi közös kasszával álltunk neki a kapcsolatunknak és én ehhez tartom magam. Ha pár év múlva fordul a kocka ugyanígy lesz a férjem részéről is. Ha ő egy egy munkájával sokkal többet keres mint az én fizetésem akkor sem veszi le azt a részt. Közösen gyűjtjük a pénzt, közösen spórolunk és közösnek gondoljuk a megtakarítást is. Ha van prémium megy a megtakarításhoz. Szóval nincs igazad. Jó házasságban nincs enyém meg a tied. Mi egy egység vagyunk, akiknek céljaik vannak, méghozzá közös céljaik. És ezzel a hozzáállással el is fogjuk érni. Ha ez az enyém az a tied , na ezzel nem mennek az emberek semmire. De ehhez nagyon jó kapcsolat kell, bizalom stb...

2017. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek 280 ezer ft nem sok? Nekem ez rengeteg, valószínű azért mert mi ketten 150-ből élünk havonta.:)


De a lényeg, hogy semmiképp sem jelent jót, hogy titkolózik a férjed, az meg egyenesen rosszat, hogy konkrétan hazudott! Az én férjem havonta kap prémiumot, igaz nem 200 ezret, hanem 20 ezret, de mindig megmondja, mert félre is szoktuk tenni. Mikor nagyobb összeget kapott, az 50 ezer volt, első dolga volt hívni utána és elmesélni, és mondta, hogy majd beszéljük meg mi legyen vele ha hazaértünk.


Mellesleg aki kiüríti a zsebeket mosás előtt, az nem kutakodik, hanem megelőzi a bajt. Ugyanis egyrészt tönkremehet a mosógép, másrészt nem kellemes a kimosott zsepkendő darabokat a ruhából szedegetni utána. Aki ennyit nem tud, az még életében nem került mosógép közelébe, szóval inkább hallgatnia kéne.


Sajnálom a helyzetet:( Remélem minden rendeződni fog. Majd írd meg mi történt.

2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!