Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a férjem kapott 200. 000 Ft év végi prémiumot és nekem nem szólt róla?

Figyelt kérdés
Mosásnál ürítettem ki a zsebeit és akkor láttam meg a papírt, amin rajta van, hogy mennyit kapott.

2016. dec. 19. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ.

Én nem prémiumot szoktam kapni, hanem maszekolok, amiből teljesen rendszertelenül jön be néha több, máskor kevesebb pénz. És valóban nem számolok be minden kifizetésről, minden új megbízást sem mondok el.

De ami nagyobb összegű, azt mindenképp elmondom. Már csak az közös öröm miatt is.


Kérdező!

Szerintem a te esetedben az a nagy gáz, hogy le is tagadta. Nem kell rosszindulatúnak lenni, hogy az ember föltegye magának a kérdést: Mi oka volt rá?

Elvileg lehet, hogy meglepetést akar (habár szerinted ez nem jellemző rá). Esetleg ha vitatéma volt, hogy a férjed saját hobbijaira szórja el a pénzt, és a családnak emiatt nem jut elég, akkor ez lehet indoka. Vagy ha a férjed szerint te szórod a pénzt, és emiatt vagytok hó végén mindig bajban.

De ha nem ezekről van szó, akkor én is csak negatív dolgokra tudok gondolni.

2016. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
25%

A letagadás és a nem szólás között van azért különbség. Bocsi kérdező, de egy picit beképzeltnek tűnsz. "A férjem keresete 280.000 Ft. Ez sok? Nem hiszem." Nem hiszed? Próbáltál megélni 120-140ből? Vagy még kevesebből? Örülj neki hogy jobb helyzetben vagytok az átlagnál.


Mellesleg, ha meglepetésnek szánja akkor felesleges cirkuszolnod. Várd meg a karácsonyt előtte felesleges veszekedni. És egyébként szerintem az ő dolga, hogy mit kezd a pénzével, csak azért mert házasok vagytok, nem kötelező mindent az orrodra kötnie.


Ha később sem szól, mindenképp említsd meg. De ne támadd le. Kérdezz rá, kapott-e prémiumot vagy ilyesmi. Lehet szimplán elfelejtette. 280 ezres fizunál a 200as prémium érthető lenne, hogy nem kavar nagy port a fejében. de mondjuk 120 ezernél ha ennyit kapna, valószínűleg kibújna a bőréből. :)

2016. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
5%

"Mosásnál ürítettem ki a zsebeit..."



...meg évtizedek óta a pénztárcáját!

2016. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
85%

Én biztos vagyok benne,hogy az itt kommentelők nagy részének még életében nem volt épkézláb párkapcsolata.

A kommentek alapján ez jön le.

Akinek volt/van komoly kapcsolata,az szerintem tudja,hogy alap,hogy szólok a páromnak,ha most több volt a fizetés. Főleg,hogy házasok és gyerek is van..Egy család, nem egy idegen a nő,akinek semmi köze nincs hozzá.

De ha nem is szól valamiért, az akkor sem normális,hogy letagadja amikor a felesége rákérdez.

Miért kéne titkolóznia?Ha csak a feleség nem valamilyen szenvedély beteg és mániákusan szórja a pénzt, akkor nem értem az okát,hogy miért kéne eltitkolni?

Én azt is elfogadom,ha a másik félnek van külön bakszámlája vagy ingatlanja.Oké, bármikor előfordulhat,hogy szétmegyünk, ne maradjon senki pucér seggel. De miért kell titkolni?

Én mindenképpen megmondanám neki,hogy megtaláltam a papírt a zsebébe.Aztán kíváncsi lennék mit szól.

Egyébként ha valamilyen ajándékra költi sem értem, egy ekkora összeget meg kéne beszélni közösen,hogy mire kéne költeni. Házasság egyben vagyonközösség is. Nyilván nem mondom,hogy minden filléres tételnél kérjünk engedélyt, de egy ekkora összeg elköltésekor csak kéne beszélni a párunkkal

2016. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
12%
Sokféle házasság van. Van, ahol nincs is vagyonközösség, bár az nem az én műfajom. Nekünk minden közös, de ettől még nem kell minden párszázezerről szólni. Most igen, mert kevés van, de ha majd egyszer havi egymilliót keresünk ketten, akkor csak a közös érdeklődés miatt várom el, hogy szóljon, ha pl. vesz egy új motort :D Amúgy az ő dolga. Nagyon beszélősek vagyunk, de nem értem, mi a baj abban, ha valaki párszázezret mondjuk magára költ kérés nélkül, ha telik rá és neki fontos. Ha van egy rendes fizum s nem kell összehúzni magunkat, nehogy már engedélyt kelljen kérnem, ha párszázezerért akarok venni egy objektívet vagy bármit. Nem is kell, a mi kapcsolatunk nem olyan. Nyilván minden pár más, egészen más szabályok szerint játszanak, máshogy gondolkodnak...
2016. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
82%

#65: A kommentelők nagy része nőt csak messziről látott elkeseredett fiú.


#66:

"Van, ahol nincs is vagyonközösség"

Ha nem írtak házassági szerződést, akkor jogilag ilyen nincs.

2016. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
66: értelemszerűen arra gondolt, ahol írtak, csak nem gondolta, hogy lesz, akinek a kedvéért ki kell írni külön, hogy "van, ahol írtak szerződést és nincs vagyonközösség".
2016. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
0%
különben meg van sok házaspár, akiknél jogilag közös vagyon van, de attól még külön kasszán vannak (az, hogy jogilag közös a vagyon, csak válásnál merülne fel, de egyik pár sem válik, így ez nem érdekes).
2016. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
97%

63!

Épeszű ember bizony at nézi a zsebeket, mielőtt a mosógépbe teszi a ruhát. Egy zsebben maradt papirzsebkendő nagy szívás tud lenni, de az se nagy öröm, ha pénzt mos ki az ember.

Aki meg azt kifogásolja, hogy a kérdező szerint 280e nem olyan sok, annak figyelmébe ajánlom, hogy 3 gyerek van, tehát öt főre ez valóban nem sok.

2016. dec. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
8%
Épeszű ember bizony bizony nem vesz mindent készpénznek, amit a kérdezők írnak. Ez a "véletelnül megláttam az emailjeit, a zsebeit, a hátsó gondolatait" tipikus hazugság.
2016. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!