Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
81%

Már Írtam ehhez a kérdéshez. Utolsó igazad van. Én is 20 éves voltam, mikor az akkori barátomnál ott aludtam.(Előtte nem, bár mehettem volna biztos, de nem voltak ennyire komolyak. Na mindegy..De Most 2 év 2 hónapja vagyunk együtt, kb 3 hónap után aludtam ott. A szülei az első perctől nagyon kedvesek voltak. sőt. Mivel mi 80 km re lakunk, már kb 1 hónap után mondta az édesanyja,hogy nyugodtan ott aludhatok, mivel 2 órát utazok oda, kettőt vissza.Most már ha megyek, mindig ott alszok, most is úgy mentem, hogy Pénteken, Vasárnap haza, húsvétkor is ott voltam 5 napot.Néha mi is összefutunk a fürdőben.De nem félmeztelen rohangászok. De már családtagnak számítok. Szerintem egy 17 éves lánynak meg lehet engedni, ha hosszabb ideje együtt vannak.És jobb, ha a szülő tud róla, pl"anya,apa a barátomnál szeretnék aludni,ekkor és ekkor jövök, megbízhatsz bennünk, minthogy hazudozik, hogy a barátnőjénél alszik. Most nem?

25/l

2010. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 A kérdező kommentje:

ok, a vitát lezártnak tekintem...látom kevesen értették meg, hogy NEM tiltásról beszélek...vannak más módszerek is....

menjetek és hülyézzetek le másokat, akár engem, ha Titeket az boldoggá tesz...én befejeztem...

2010. ápr. 26. 18:02
 73/88 anonim ***** válasza:
92%
pedig meg kell értened kedves kérdező azt, amit a 12:00-kor írt hozzászóló fogalmazott meg nagyon éleslátón. a te "elveid" a te magánügyed, ami csak rád érvényes. fel kell készülnöd rá, hogy a gyereked másképp is gondolhatja majd. és akkor nem jó, ha tiltod. ráerőszakolod. akkor együtt kell majd működnöd vele, mert ő nem fog (remélhetőleg) a saját meggyőződése ellen cselekedni. ha okos vagy, együttműködsz.
2010. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 A kérdező kommentje:
Nem kell kioktatás köszi:) megoldom majd;)
2010. ápr. 26. 20:00
 75/88 anonim ***** válasza:
95%

A 8:21-es vagyok, a ket kamasz lannyal es egy fiuval. Mar ne is haragudj, de ugyan olyan (sot, meg inkabb) lekezelo hangnemben irtal, mint az osszes tobbi valaszado. Persze lehetsz flegma, es ilyen stilusban is reagalhatsz, de ha peldaul a fonokoddel beszelnel igy a labad nem erne a foldet.

Egyebkent lehet, hogy neked az, hogy a 15 eves lanyom a baratjanal aludhat az erkolcstelenseg tetofoka, de legalabb en tudom, hogy hol tolti az ejszakat, masnap beszamol arrol, hogy mit csinaltak (en nem kerdezek ra, o jon es mondja magatol, mindenfele intim reszlet nelkul persze) elmondja az erzelmeit es oszinte velem, es ami meg fontosabb, hogy tudom, hogy boldog es onallo, kepes donteseket hozni sajat maganak, es ha egyszer az apja es en mar nem leszunk neki, akkor is jol fog boldogulni. A fiam kollegiumban lakik, de rendszeresen felhiv, hogy "szia anya, hogy vagy? mi ujsag?" es mindig a szulei az elsok, akik tudnak valamilyen uj eredmenyerol, mert jon buszken elujsagolni. En is buszke vagyok ra, rajuk, es nekem ennel jobb visszajelzes arrol, hogy az elmult husz evet azert valamennyire jol csinaltam, nem kell.

Szoval lehet, hogy az en gyerekeim nincsenek fele annyira se szigoruan fogva, mint a tieid lesznek (egyebkent nekem is volt szamos elkepzelesem arrol, hogy hogy fogom nevelni a gyerekeimet, mikor a vilagmegvalto huszas eveim elejen voltam:) hat meg kell valljam, hogy az elet teljesen maskepp alakitotta a dolgokat, de erre idovel talan te is rajossz) de oszintek, boldogok es biztonsagban vannak, mert semmit nem kell a hatam mogott csinalniuk, es szerintem ennel fontosabb nincsen. Kivanom, hogy a te jovobeli gyermekeidnel mukodjon a te nevelesi modszered, de azt tartsd eszben, hogy a gyerek nem egy kotomb, amibol a sajat kepmasodat faraghatod ki te egyedul, hanem millio korulmeny, ember es elethelyzet egyuttes munkaja, aminek az alapja a gyerek onallo szemelyisege. Ez a szemelyiseg pedig lehet, hogy tokre nem olyan, mint amilyet te szeretnel, de attol meg, hogy 15 evesen a baratjanal akar aludni nem lesz a "pedagogia" kudarca es lehet, hogy ti kapcsolatotok is jobban jarna, ha hagynad, hogy tegye, amit akar. Hidd el, hogy nem rosszat akarok neked, vagy a velemenyem sulykolni mikor ezt mondom, egyszeruen csak a kozel 30 evvel tobb tapasztalat beszel belolem. :)

2010. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 A kérdező kommentje:

nem beszéltem kötöttségről, tiltásról, fegyelemről, kőtömbről szigorú elvekről...ezek nagyon nagyon távol állnak tőlem...egyszerűen ez az alvásos menet nekem nem jön be 15 éveseknél ennyi...és úgy nevelem, hogy értékelje a testét, a lelkét, amije van...nem erőltetek semmit, majd dönt ahogy jónak látja...és nem kell javaslatokat adni, hogyan csináljam, majd úgy teszem, ahogy a legjobbnak látom s legjobbnak ítélem meg. Amúgy meg attól mert nem látom jónak az ottalvást még lehetek jó anya és hiszem, hogy jó kommunikáció alakul ki a gyermekemmel, mert őszinte leszek és nem tiltok csupán érveket mondok el, és döntenie kell...

Amúgy meg nem voltam lekezelő senkivel, de a sok bunkó stílusú beszólás már nekem is sok volt picit...


Én senkire semmit nem mondtam, míg nem kezdtek piszkálni, amúgy mondtam, oké TÉMA LEZÁRVA...neveljétek csak a gyereketeket tizenéves ottalvósoknak:D

2010. ápr. 26. 21:05
 77/88 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz képest,hogy állítolag 20 éves vagy egy hisztis kamasz módjráa viselkedsz. Nőlj már fel.
2010. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
91%

Közöd hozzá, hogy hogyan nevelik a gyereküket?

Hm? Mi közöd van hozzá????

És még te hívsz GYEREKnek másokat.. Magad is az vagy! Hisztis! Viszketsz ott alul, mi?

2010. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 A kérdező kommentje:

:)))))))))

további jó szórakozást:)

Hisztis kamasz:D egyre jobbak lesztek:) mindent bele

2010. ápr. 26. 21:26
 80/88 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon téved aki , azt hiszi, hogy nincs senkinek köze ahhoz, hogy ki hogy neveli a gyerekét. Tudni illik ezt az ottalvósdit is egy engedékeny anyuka kezdte, mint ahogy nagyon sok mást is, amit a gyerekek egymástól lesnek el. Csak 1 anyának kell elkezdeni megengedni dolgokat, az összes többi anya meg küzdjön meg a gyerekével, és, ha nem enged, akkor hülye maradi. Aki meg úgy hiszi, hogy milyen jópofa dolog más lakásában "nem zavartatni magát", gondoljon arra, hogy esetleg a srác apja szeretne alsógatyában flangálni a saját lakásában, csak éppen a fia éppen aktuális "ottalvós" barátnője miatt nem tud. És egy ilyen 15-17 éves kamaszkori ottalvós kapcsolatból hány végződik házassággal? Ha szakítanak a kamaszok (mint ahogy 99%-ban szoktak), akkor a leányzó megy a következő családhoz aludni?
2010. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!