Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
76%

kedves kérdező!


nincs ugyan gyerekem(és remélem nem is lesz) de a saját példámból indulva mesélgetek kicsit.


én olyan lány voltam aki szinte soha nem mehetett sehova. soha nem volt barátja,barátnői,15 éves koráig.

apám tiltott mindentől. mikor lett egy jóbarátom,aki történetesen fiú,szabályosan elüldözte,hiába nem volt semmi köztünk.

anyámat meg nem nagyon érdekelte.


a tiltás eredménye(és apám agresszív viselkedéséé)hogy egy éve elmenekültem anyámék szétválása után.

nem mondom,hogy követendő példa. én úgy élek mint egy 30as háziasszony,kicsit néha besavanyodva,de a humorom még mindig jó. párom pedig 29 éves,és több mint egy éve nyúzzuk egymást :)

ez most sejtéseim szerint erős szidást,és oltogatást fog eredményezni,de nem bánom a véleményemet le merem írni.


elnézést a durva szóhasználatért,de hülye vagy. és ezt nagyon komolyan mondom. a gyereket nem a szülei nevelik,bármennyire is hihetetlen. lesznek behatások otthonról,de a jellemét,a későbbi értékrendjét nem te fogod szabályozni. nem tudod a magad képmásásra formálni,akárhogy is erőlködsz. az utat megmutathatod neki,de ő dönti el rálép e.minden embernek megvan a joga,hogy saját maga csessze el az életét,és neked nem annak kell lenned,aki ott áll az út szélén bárddal a kezében lecsapva,ha a gyereked véletlenül mellélép,hanem annak,aki finoman terelgeti,meghallgatja a siralmait ha elfáradt,és pihenőt nyújts neki a kamaszévekben.


azt természetesen én sem támogatom,hogy az ottalvás 16nál korábban kezdődjön. ez teljesen evidens,hisz sokan még ebben a korban is hihetetlen gyerekesek és felelőtlenek.

a tiltás dacot szül,a dac haragot és haragból még senki nem élt meg!ha te is olyan anya akarsz lenni,mint az enyém,hogy amint teheti a gyerek lelép,mert idegileg nem bírja a korlátokat(ami jelen esetben a ház kapujánál kezdődik) akkor csináld azt,amit leírtál. De ne nevelj rögeszmésen olyan dolgokat bele,amit úgy hiszem 16 évesen te is vágytál,hogy megtehess.


ha megfigyeled mindössze 3 év van közöttünk. nem olyan sok az.elképzelhető,hogy én is fogom még másképp látni,de szüleim példája után nem akarok élni.

neked még emlékezned kellene a "nehéz" éveidre,hisz épphogycsak kiléptél belőle.


én leírtam a véleményemet,szived választása,hallgatsz e rám és a többi itt kommentelőre. mindenesetre sok sikert az élethez!


Üdv

Anchee 17L

2010. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
74%
08:51 Nem tiltásról van szó, de ne legyen ez természtes. Ha az én lányom kamasz lesz én is megpróbálom majd Neki elmagyarázni, hogy miért nem szeretném, ha fiúnál aludna. Remélem a nevelésem nem fog csődöt mondani (idáig minden meg tudtunk beszélni, pedig még kicsi, de hallgat rám) és nem fog fájdalmat okozni olyan dolog miatt, ami még várhat. Nálad a család egy "kicsit" átesett a ló túlsó oldalára. De ismétlem, azért ne feledje senki, hogy 18 éves kor alatt egy kamasz, kiskorú. Nem csinálhat azt, amit akar, de sokan úgy tálalják ezt, hogy majd a 15 éves felel a tetteiért. Nem 18 éves kor alatt a szülő felel a gyereke tetteiért.
2010. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 A kérdező kommentje:

o8:51

Nem tiltásról beszéltem, nem arról, hogy eltiltanám meg társai...hanem hogy megpróbálnék egy olyan értékrendet kialakítani, hogy tudja hogy mi a helyes abban az életkorban...a nevelést mint mondtam korábban is, nem hiszem, hogy tizenéves korban kell elkezdeni...fokozatosan és tudatosan kell kiépíteni a gyereknek az útját. én tiltani nem fogom a gyermekemet, négy év pedagógia és két év pszichológia után ezt azért már tudom...viszont megpróbalok érveket felhozni, a döntés természetesen az övé...és igenis a szülő dolga nevelni és az elsődleges közeg ahol a gyermek nevelődik az a család...persze a barátok is, de barátot is a saját értékei alapján választ magának, amiket szintén a családban sajátított el, szóval megint a családnál tartunk...

A párom húga aki 15 éves hihetetlen milyen aranyos 15 éves lány, akinek vannak elvei, erkölcsei, erényei, eszméi és egyikben sincs benne az, hogy lefeküdjön, bárkinél is ott aludjon...mégis normális, vannak természetesen fiúk akik tetszenek neki, de nem lesz 18 éves korára olyan amilyen, ez tuti...

Egyébként én sem hülyézek senkit, úgyhogy légyszíves Te is fogd vissza magad!


Másrészt meg köszi a válaszodat ez is egy nézőpont...

2010. ápr. 26. 09:29
 64/88 A kérdező kommentje:

ja a "nehéz" évekről meg annyit, hogy 16 évesen eszembe sem jutott ott aludni a páromnál...elveimből fakadóan...

több éve vagyok a párommal mégsem döglöttünk bele, hogy nem aludtam nála 16-17 évesen. és vallom, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolatunk, mint emberkéknek akik elkezdik az együtt alvást kicsit korábban. Most már saját lakása van, és amennyire annyira felnőttünk, szóval kicsit más megvilágításban van a dolog...

2010. ápr. 26. 09:33
 65/88 A kérdező kommentje:
o9:16 én is ezekre a dolgokra gondoltam, köszi a válaszod
2010. ápr. 26. 09:33
 66/88 anonim ***** válasza:
96%

Hiányolták az anyák hozzászólását.

Ugyan még nincs 15-17 éves a lányom, de már kezd kamaszodni. És lehet sokan megbotránkoznak majd rajta, de én biztos, hogy megfogom engedni neki, hogy a barátjánál aludjon, vagy a barátja aludjon nálunk. És ettől nem érzem magam rossz és felelőtlen anyának.

Én ugyan nem értek egyet az elveiddel, de nem hülyézlek le. Csak azt kellene megértened, hogy a gyerek nevelése nem egyenlő azzal, hogy ráerőszakolod a véleményedet. Elkell fogadnod, hogy sokan más elvek szerint élnek, és lehet a gyereked is közéjük tartozik majd egyszer.

Az én anyám hasonlóan próbált nevelni mint ahogy Te is elképzeled a dolgokat. A tiltás ugye csak lázadást szított, és akkor jött ez az érzelmi zsarolás, amivel a véleményét megpróbálta rám erőszakolni. Az örökös megfelelési kényszer miatt sikerült egy lelkisérült embert nevelnie belőlem, aki nagyon gyorsan elmenekült tőle, és aki látni sem akarja. És a szomorú, hogy a mai napig nem érti, hogy mi a problémám vele, hálátlannak tűnök, hisz ő csak a helyes (számára helyes) utat próbálta megmutatni (= rám erőszakolni) nekem. Amit te nevelésnek gondolsz könnyen fordítva sülhet el, de ezt úgyse hiszed most el.

A lényeg, én biztos, hogy nem akarom azt a hibát elkövetni, amit az anyám. Lehet az én nevelési módszerem sem jó, de akkor is hagyom, hogy a gyerekem a saját hibáiból tanuljon, és a saját életét élje.

2010. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
34%
Ez olyan érdekes, generációk nőttek fel anélkül, hogy egymásnál aludtak volna fiúk, lányok. Igaz egy-két kirívó példát leszámítva nagyobb is volt az erkölcsösség mind a fiúk mind a lányok részéről.
2010. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
95%
Inkább aludjon a barátjánál, mint hogy a focipálya szélén éljenek szexuális életet...
2010. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
95%
Hát én azt vallom mint inkább tudjuk hol van és legyen őszinte mint úton útfélen bokrokban meg hasonlók.
2010. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
75%

én 19 éves vagyok és 18 éves koromba aludtam először a barátomnál... nem azért mert elötte nem engedték hanem azért mert nem volt barátom.

érdekes, én reggel összefutok anyukájával stb és marhára nem zavartatjuk magunkat, sőt nagyon is jól kijövünk egymással. volt mikor otthon hagytuk a fiukat és ketten mentünk el valahova... az se zavar ha reggel félmesztelenül szaladgálok, mert már családomként tekintek rájuk és ők is rám


amugy meg tényleg maradi vagy :/

2010. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!