Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
68%
Ha a gyerekemről lenne szó, én is így gondolnám, mint a kérdező. De őszintén szólva 17 évesen én is minden alkalmat megragadtam, hogy a barátommal aludjak, még hazudtam is otthon miatta, mert nem engedtek volna el, ha tudják, hogy hova megyek. Így azt mondtam, a barátnőmnél töltöm az éjszakát. Természetesen nem vagyok büszke erre, de akárhogy is tagadnám, így volt. Talán a mostani eszemmel én is azt mondanám, hogy nem kellene, de akkor olyan nagyon jó volt :)) Az első szerelmem volt az illető.
2010. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
64%
Sajnállak hogy Téged nem tudnak a barátod szülei családtagnak tekinteni ^^ Vagy te nem tudod őket... Amúgy azt miért nem zavar ha egy pláza wcjében több ember is lehet a közeledben? Felszínes liba vagy... Pontozz csak le, ettől még savanyú leszel...
2010. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
46%
én a 20:49 válaszolóval értek egyet! És kérdező maradi vagy és idegesítő, mert nem tudom leírni a 20-at csak ilyen nyomorékul mint 2o
2010. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
82%

ha szexelni akarnak, úgyis fognak, akár ott alszik, akár nem. ha a lányom 15-16 évesen ott akarna aludni, akkor pontosan tudnám, hogy hogy áll ehhez hozzá, mert mindig (hisztéria és veszekedés nélkül) megbeszélnénk, hogy mi merre hány méter. ha le akarnak feküdni, hát megteszik. nem korlátozni kell a gyereket, hanem megértetni vele, hogy a tetteinek a KÖVETKEZMÉNYEIT mindig vállalnia kell.


a korlátozásnak önmagában semmit értelme. csak azok korlátozzák a gyerekeiket, akik saját maguk se tudják vállalni a tetteik következményeit, és a gyerekeikben sem bíznak meg.


nem tudom, miért gondolják az emberek, hogy a gyerekeik hülyék- hacsak tényleg nem azok. Ha nekem gyerekem lesz, tudatosan fogom nevelni, nem pedig irányítani, mint egy kutyát a pórázon. az isten szerelmére, önálló, gondolkodó ember, el tudja dönteni, mi a jó neki- már ha megkapja a megfelelő neveltetést.

én már hadd ne rágjam a küszöböt, hogy szexelnek-e vagy nem. magánügy.

ha igen, akkor hajrá (persze védekezéssel), ha nem, akkor meg az ő döntése. ennyi.

2010. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 A kérdező kommentje:
Nem sorrendben, de meg próbálok reagálni kérdésekre-érvekre...
2010. ápr. 25. 21:13
 26/88 anonim ***** válasza:
53%

Na kérdező, jól megkapod.

Különben te sem vagy különb egy GYEREKnél. Jópárszor kiemelted ezt a szót. Elsőre is felfogtuk, tudjuk, hogy GYEREKek vagyunk. Vagyis várj.. Nem. Gyereken a 10 év alattiak. Mi már KAMASZok vagyunk... Ennyit sem tudsz? Tényleg nagyon maradi vagy. Biztosan prűd is...

2010. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 A kérdező kommentje:

"Kérdező: de azért a gyerekek ne hazudjanak a szüleiknek, ugye?:))) Remélem belőled se egyhamar lesz anya..."


Hiszem, hogy jó anya leszek. És nem attól leszek jó anya, hogy megengedem-e vagy sem. Ha a gyermekednek megmondod mit miért vagy miért ne csináljon...ha értékeket nevelsz bele, ha tudja, hogy mi a helyes, akkor nem fog GYEREKKÉNT huszon évesek életvitelén ábrándozni...És a nevelést nem tizenévesen kell elkezdeni, hanem szépen fokozatosan, és igen, hiszem, hogy a gyerekem nem fog hazudni nekem, mert nem lesz oka rá...mert nem lesz tabu nem lesz tiltás, csupán értékek és elvek lesznek....


annak meg aki mondta, nem, nem vagyok maradi:)

2010. ápr. 25. 21:16
 28/88 anonim ***** válasza:
96%
20 éve 17-18 évesen már családot válallaltak a fiatalok, és zeljesen természetes volt... azzal, hogy gyereknek kiáltjuk ki a 17 éveseket, csak feljogosítjuk, hogy felelőtlenül is viselkedjen - persze ég és föld lehet két 17 éves között, de azzal nem értek egyet, hogy "gyerekek ne aludjanak együtt" Jaa és még mielőtt lehurrognának, 27 éves lány vagyok, nekem is megengedte Anyum, hogy nem egész 17 évesen az akkori barátommal alugyak, és nincs gyerekem, nem volt abortuszom...
2010. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
85%
pl azért h hajnalig nyomjuk a konzolt vagy bármi más...mért h nézne ki az ha pl átmegyek a haverhoz és hajnali 4 kor meg hazatántorgok akkormár mértne alugyon ott a kölök?:9
2010. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 A kérdező kommentje:

"Sajnállak hogy Téged nem tudnak a barátod szülei családtagnak tekinteni ^^ Vagy te nem tudod őket... Amúgy azt miért nem zavar ha egy pláza wcjében több ember is lehet a közeledben? Felszínes liba vagy... Pontozz csak le, ettől még savanyú leszel..."


Magadat minősíted és nem engem...nem vagyok sem savanyú sem maradi...és nem, nem a pláza wc-ről beszéltem, hanem a párom szüleiről...ami meg a felszínességet illeti, nem vagyok felszínes... és liba sem vagyok...és még le sem pontozlak:)

2010. ápr. 25. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!