Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
60%

megmondom neked, ha tiltja csak rosszabb. a lány kitalálja h a bnőjénél alszik, miközben a pasijával van,és így már hazudik is a szüleinek, ami sokkal rosszabb sztem.Én személy szerint imádok a párommal aludni, nem nem a szex miatt, hanem azért mert elképesztően jó érzés odabújni hozzá, hallgatni ahogy szuszog, és Őt meglátni először ha felébredem.Mi ilyenkor tudunk a legbensőségesebb dolgokról a legnyugodtabb körülmények között beszélgetni. Anyó-após témáról megcsak annyit, hogy ha már családtagnak számítasz, és szereted a szüleit, nincsenek gátlásaid, egy kicsit sem kellemetlen ha beléjük botlasz a fürdőben.MOndjuk nemértem h lehet a fürdőben belebotlani vkibe, de mindegy. Abszolút ellentétes véleményen vagyok veled.

L/18

2010. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
59%

Én pénteken aludtam először a barátomnál. Már 1,5 éve együtt vagyunk. Szerintem, ha van egy komoly kapcsolat, akkor meg lehet engedni. Ha nem engedi meg a szülő, akkor max. azt mondja, hogy a barátnőjénél(lányok), haverjánál aludt. Lehet róla vitatkozni, hogy melyik a rosszabb, ha tud róla vagy ha nem tud róla a szülő.

17/L

2010. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
77%
17 évesen már azért meg lehet engedni.15 ébvesen inkább a szextől félteném ha lenne lányom. Pincébe zárni nemfogom az biztos. 16 alatt tuti én sem engednék iylen ottalvós dolgot,az már szerintem is túlzás.
2010. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert vmi megtörténik a hátunk mögött, mert nem tudjuk megakadályozni, még nem kell az áldásunkat adni rá.
2010. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van tökéletesen! Viszont! Ha szexelni akarnak, úgyis megoldják, ott alvás ide vagy oda.
2010. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező: de azért a gyerekek ne hazudjanak a szüleiknek, ugye?:))) Remélem belőled se egyhamar lesz anya...
2010. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
80%

Jó én sem aludtam még ott(először 19 éves voltam mikor az akkori barátomnál ott aludtam.) De ez most olyan dolog,hogy ha le akarnak feküdni egymással, nem kell ahhoz ott aludni a másiknál.Én azt mondom, ha mondjuk egy 17 éves már együtt van mondjuk 1 éve a barátjával, és megbízható a lány fiú, akkor miért ne? Csak legyenek tisztában a védekezéssel.Nem hiszem, hogy azért alszanak egymásnál, hogy csak és kizárólag szeretkezzenek. Mert jó érzés mellette elaludni,mellette ébredni, hozzábújni, nézni ahogy alszik. A tudat, hogy ott van melletted. A mostani barátomnál 3 hónap után aludtam ott.2 év 2 hónapja vagyunk együtt. Egy 17 évesnek simán megengedném.

25/L

2010. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
64%
Hétvégén amugy én is ott aludtam náluk.Nincs abban semmi ciki ha találkozunk a fürdőben. Nem bugyiban flangálok előttük...Meg már családtagnak számítok
2010. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
63%

hm.. én 15 voltam mikor először szexeltem... novemberben és köv. februárban töltöttem a 16ot. Szilveszterkor aludtam együtt a barátommal, utána Anya kb. havonta engedte, alkalmakkor. Most is így van, és Anyunak mondtam el először, h volt szex. Szerintem semmi rossz nincs abban,ha együtt alszik 2 szerelmes, igaz határokkal. Nem hinném, hogy jó, ha már szinte vagy tényleg együtt élnek.

17/L

2010. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
76%

hűűű itt aztán jól megoszlanak a vélemények :D. szerintem is hogyha ismerem a lányom barátját hogy rendes, mindig hazakíséri a lányomat hogyha későn jön haza meg hasonlók(tehát a szülők bíznak a fiúban) akkor miért ne?. na jó azért tényleg a minimum korhatár legyen a 16. nálunk is így van. mi 2 hónap után feküdtünk le pont úgy jött ki h szüleim nem voltak itthon. nem volt megtervezve hogy lefekszünk. az meg h belebotlani a fürdőbe :D. nem láthat pizsamába?:D én a barátom szüleivel már voltam nyaralni is 1 hétig és totál nem volt gáz hogyha pizsibe vagy épp smink nélkül, vagy ugrálós ruciba láttak. egy idő után ez úgyis normálissá válik h látnak így szerintem :D. a szüleim meg ismerik a barátom szüleit, úgyhogy innentől nincs probléma.... :D [már 2 éve együtt vagyunk]

19/L

2010. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!