Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 A kérdező kommentje:
HA nem akarsz, ne írj választ az én pitiáner kérdésemre:) Nem fogok belepusztulni...
2010. ápr. 25. 21:34
 42/88 anonim ***** válasza:
63%

Te kérdeztél - mi válaszolunk.

Ne szabd meg, hogy hogyan. Mi se szabtuk meg, hogy te hogy írd ki a kérdésedet...

Prűd vagy.

2010. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 A kérdező kommentje:
folytassátok csak:)
2010. ápr. 25. 21:37
 44/88 anonim ***** válasza:
54%

Minek?

Már kiröhögtem magam a hülyeségeden.

2010. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 A kérdező kommentje:
akkor örvendek, ha örömet szereztem, jó éjt...
2010. ápr. 25. 21:39
 46/88 anonim ***** válasza:
40%
Na mondom én hogy hónapok óta nem pakolt meg emberesen senki,azért vagy ilyen hisztérikus kretén
2010. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik neked ha nem minden szülő maga dönti el mennyire engedékeny a saját gyerekével. Ha majd lesz saját gyereked te döntheted el h mit és mennyit engedsz meg neki 15-16 éves korában. Az én szüleim nem nagyon akartak engedni sehova ennyi idősen, ennek meg is lett az eredménye. Ahogy alkalom adódott rá mindent kipróbáltam amitől tiltottak. Nem mondom h bánom, de más hozzáállással én sem így álltam volna a dolgokhoz mint akkoriban. Amúgy sztem sem helyes h ilyen fiatalon együtt alszik két gyerek, de ez neveltetéstől függ, kit h neveltek. Nekem ennyi idősen eszembe sem jutott, nemhogy az ottalvás, még az sem h pasim legyen. Szülőktől függ meddig hagyják elmenni a gyerekeiket, ne foglalkozz velük, és te csináld másképp. Nem szabad túl szigorúnak lenni, viszont fel kell állítani bizonyos szabályokat, ezek közt valahogy meg kell találni az egyensúlyt.

22/L

2010. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 A kérdező kommentje:

22-L pontosan így gondolom, nem leszek autorista semmit meg nem engedő semmiről nem beszélő konzervativ ember, de lesznek határaim...

egyébként minden véleményt szivesen meghallgatok ami nem sértő és provokáló, attól függetlenül, hogy egyetértek vagy sem...

2010. ápr. 25. 21:43
 49/88 anonim ***** válasza:
47%
Érdemes lenne statisztikát csinálni, hogy a válaszolók közül mégis melyikőtöknek van lánya (sztem egyikőtöknek sincs gyereke). Most nagy pofával hurrogjátok le a kérdezőt, de kíváncsi leszek, ha gyereketek lesz akkor is így fogjátok-e gondolni. Remélem, hogy nem. Arra egyikőtök sem gondol, hogy egy fiú családja mit is gondol egy olyan fruskáról, aki a fiuknál alszik. Az meg, hogy akkor azt fogja mondani, hogy a barátnőjénél alszik, szintén hülyeség, mert én mint szülő biztosan rákérdeznék a barátnő anyukájánál, hogy a gyerekem ugyan nem zavar-e véletlenül.És ezt nem ellenőrzésből tenném, de egyébként megtehetném, azt is, hiszen nagykorúságáig én, mint az anyja vagyok felelős a gyerekemért. Lehet, hogy 15-17-ig már nem gyerek, de nem is felnőtt, ezt senki ne feledje. Na most engem is le lehet pontozni, de csak attól korrekt, akinek kamasz lánya van és megengedi, hogy a barátjánál aludjon.
2010. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 A kérdező kommentje:

22:18

végre valaki aki megértette mi volt a kérdésem lényege...

ezer köszönet:)

2010. ápr. 25. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!