Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes dolog, ha a szülő...

Helyes dolog, ha a szülő megengedi a GYEREKÉNEK, hogy a barátjánál-barátnőjénél aludjon?

Figyelt kérdés

Mostanában akkora divat lett ott aludni barátnál-barátnőnél...15-17 évesekről beszélek. Nagyon sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Miért nem engedi anyukám-apukám hogy ott aludjak a barátomnál?" Szerintem nagyon jól csinálja egy szülő ha nem engedi, tekintsünk el attól, hogy szexuális kapcsolat akkor is lehet, ha nem alszanak együtt. Ettől eltekintve sem helyeslem. Miért lenne az jó ha két GYEREK együtt alszik? Nem feltétlenül az a helyes szülői magatartás aki megengedi. Mégis a legtöbb válasz olyan jellegű, hogy miért is ne? Nem azt mondom, hogy egy 15-17 évesnek ne legyen barátja, de miért kell együtt aludni? Én 16 évesen ismertem meg a páromat s eszembe nem jutott volna nála aludni...később, már 18 voltam, mikor felvetődött a téma akkor sem éreztem feltétlenül, hogy helyes lenne, vagy nem bírom elviselni ha nem mehetek. Most már végül is mehetnék, de reggel nem szeretnék anyós-apósba botlani a fürdőszobában, túl kellemetlen a szituáció szerintem, ha belegondolunk, gyerekek esetében még inkább...Aztán az erkölcsi dolgok...a pszichológiai hatások stb amik gyerekek esetében nem feltétlenül jó...miért egyezik bele mégis sok szülő? miért nem tanítják a gyereket arra ami a helyes?


2o-L


2010. ápr. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
100%
én írtam, hogy a 15-17 éves gyerekemben meg fogok bízni, és a magánügye, hogy mit csinál, ha vállalja a felelősséget érte. én nem kezdtem korán, huszonhárom és fél éves voltam, amikor először lefeküdtem valakivel. de ez meg az én döntésem volt, ugyanúgy nem hagyom, hogy bárki beleszóljon, vagy ítélkezzen, mint ha 17 évesen történt volna meg.
2010. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
80%

előző vagyok. még annyit, hogy persze, hogy úgy nyilatkozunk, hogy nincs gyerekünk, de mi mást tehetnénk? nyilván mindenkinek vannak elképzelései.


a hibákról pedig: a hibáink is hozzánk tartoznak. ha valami elrontunk, adott esetben az is szükséges az életben való boldoguláshoz. a fontos csak az, hogy ne legyen végzetes hiba. ne fusson ki tragédiába.


a szülői szigor, prüdéria, korlátoltság épp úgy vezethet ilyen tragédiához, mint a túlságosan szabadon engedett gyerek. azt már nevezhetjük magára hagyottnak is, mert tulajdonképpen az.


az a fontos, hogy az ember foglalkozzon a gyerekével, valóban nevelje, ne csak megmondja, hogy mit csináljon, meg mit ne. ez lustaság, az olyan emberek módszere, aki sza.rnak bele a közepébe a gyereknevelésnek. ez nem az.

2010. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
71%
22:18 vagyok. Azért írtam, amit írtam, mert nekem van egy kislányom. Saját magamból kiindulva tudom, hogy mielőtt megszületett volna, én is megterveztem, hogy így meg úgy fogom csinálni. Tisztelt MÉG gyermektelenek az élet gyönyörűen átírja a terveinket. És ez azért van, mert akinek nincs gyereke, az higgyétek el tényleg nem tudja milyen félteni vkit. Az ott alvás másik fele pedig amit előzőleg írtam azért nem olyan egyszerű, mert egy 15-17 éves lány akkor sem családtag még ha ő ezt így is érzi. A fiú szülei lehet, hogy kedvelik, mert a fiuk barátnője De az is lehet, hogy csak megtűrik), de ezt ne keverje össze senki azzal, mintha abba a családba született volna. Arra is kell gondolni, hogy a fiú szüleinek ez igenis kényelmetlen, mert nem viselkedhetnek egy nehéz nap után úgy, ahogy szeretnének a saját lakásukban.
2010. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
56%

Abból a megnyilvánulásodból látszik, hogy egy kis prűd senki vagy, csak még magadnak sem merted bevallani, mikor azt írtad, hogy "végre valaki aki megértette mi volt a kérdésem lényege..." Egyből rákaptál arra a személyre, aki egyetért veled, és egyből azt hiszed ez a helyes!!


de tévedsz, nem neked van igazad és attól, h leh*lyézel minket attól még nem is lesz és nem is tekintünk téged bölcsnek!

2010. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
54%
Lehet nyugodtan prűdségről és engedékenységről vitatkozni, ha neadj' Isten történik vmi, a rendőrség a szülőt veszi elő azért, hogy a kiskorú gyereke miért töltötte itt vagy ott az éjszakát. Úgyhogy ez sokkal összetettebb annál, mint hogy modern felfogású szülő vagyok, vagy maradi. És pl a gyámhatóságnál sincs vmi jó színezete annak, ha hagytam a kiskorú lányomat egy fúnál aludni. Ha nagyon nagyon muszáj, akkor inkább a fiú aludjon a lánynál, akkor szemmel lehet tartani őket, de 18 alatt ha lehet ne nagyon.
2010. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
95%
én nem tudom, hogy miért nem tűnik fel senkinek, hogy amikor nem engedik el vhova, az nem nevelés, hanem korltáozás. a nevelés addig tart, amíg egy ilyen helyzet felmerül, és a nevelés eredménye abban mutatkozik meg, ahogy a gyerek viselkedik benne.
2010. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
81%

Egy 15-17 eves kamasz mar nem gyerek. Te is csak 3 evvel vagy idosebb egy 17 evesnel, nem tudom, miert gondolod, hogy te annyira Nagyon Erett Felnott No vagy? Es csak azert, mert betoltotted a huszat, a huszonevesen elit klubbjaba kerultel? En kicsit tobb, mint ketszer annyi idos vagyok, mint te, es hogy egeszen oszinte legyek nem nagyon latok a huszonkeves evesek, es a tizensok evesek kozott kulonbseget.

Ami azt illeti, en bizony megengedem a lanyaimnak, hogy a baratjuknal aludjanak, sot azt is, hogy lefekudjenek veluk. Egesz egyszeruen azert, mert nem az en dolgom. Orulok, ha 15-17 evesen kikerik a velemenyemet valamiben, es csak ugy repes az anyai sziv, mikor hozzam jonnek a problemaikkal, barmennyire is szemelyes legyen az, de ezt nem hasznalom ki, mindig rajuk hagyom a dontest. Viszont a problema megoldasat is:) Ennyi idosen mar el tudja donteni, mi a jo neki, ha rosszul dontott, akkor a sajat karan tanul. Nem allhatok mindig a hatuk mogott, amikor donteseket kell hozniuk (talan ennel meg fontosabbakat is) termeszetesen mindig meg fogom oket hallgatni, es tanacsot is adok, ha kernek, de nem donthetek helyettuk. Remelem erted, kedves kerdezo, hogy en miert engedem meg ezt a lanyaimnak (es a fiam baratnojet is mindig orommel es szeretettel varom, egy angyal az a lany:)) Eddig meg egyik gyerekem se elt vissza azzal, hogy rajuk hagytam a donteseket, ez neveles kerdese.

2010. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 A kérdező kommentje:

23:56 Én nem h.lyéztem le senkit már bocsi...

a másik pedig azt, hogy végre megértette valaki, hogy mire gondoltam arra, írtam, hogy végre olyan írt akinek van gyereke és átlátja a kérdésem, nem pedig a prűdségról papol...

2010. ápr. 26. 08:44
 59/88 A kérdező kommentje:

o1:11

pontosan:)

2010. ápr. 26. 08:44
 60/88 A kérdező kommentje:

o8:21

Nem, nem érzem nagy nőnek magam amitől betöltöttem a húszat...ha nem írtam volna oda mennyi vagyok valószínűleg nem lenne amivel támadj, de így megteheted nyugodtan:)

Amúgy más hangnemben is lehet írni nem pedig csak fikázva, de nyugodtan, beszólhatsz, leszólhatsz, megszólhatsz...

Amúgy meg igen, minden a nevelés függvénye, és nem feltétlenül az a helyes nevelés amikor valakinek 15 évesen együtt alváson jár az esze...ez is nevelés kérdése, milyen értékeket neveltél bele stb...ha 15 évesen, 17 évesen érték az együtt alvás nálatok és egy nagyon jó dolog akkor hajrá pedagógia:) Nekem 8

2010. ápr. 26. 08:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!